Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alın Çizgisi Dolgusu

Alın Çizgisi Dolgusu yaşlılık belirtilerinin en derin izlerini barındıran alın ve şakaklardaki kırışıkları gidermeye yönelik yapılan uygulamadır. Yüze estetik müdahaleler yapılırken göz ardı edilen, ikinci plana atılan bölgele alın ve şakakta oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi için alın şakak dolgusu işlemi yapılabilmektedir.

Şakaklar, Alın bölgesi, genç yaşlarda belirgin ve diri bir görünüme sahiptir ancak yaşın ilerlemesine bağlı olarak bu bölge zayıflayabilir ve çökebilir. Alın çizgilerine dolgu uygulamaları sayesinde bölge eski hacmini geri kazanır.

Alın Çizgi ve Kırışıklarının Tedavisi için (Şakak) Alın Dolgusu Uygulaması

Hyalüronik asit içerikli dolgu, enjeksiyon yöntemi ile bölgeye verilir, bu işlem sırasında ince iğneler kullanılır. İşlem öncesinde bölgeye sürülen uyuşturucu etkili kremler ile rahat ve konforlu bir işlem süreci elde edilir. Yani alın ve şakak bölgesine dolgu yaptırmak için lokal anestezi yeterlidir. İhtiyacınız olan enjeksiyon miktarına bağlı olarak kullanılacak doz da değişkenlik gösterir. İşlem anında derhal etki eden enjeksiyon uygulaması, belirgin şekilde gözle görülür, kırışıklık ve çizgiler, çöküntüler ortadan kalkar. İşlem sonrasında küçük çaplı kızarıklıklar ve şişlikler oluşabilir ancak bunlar da bir iki gün içerisinde ortadan kalkarlar. 3 veya 4 gün sonra da cilt tamamen oturur, istenilen görüntü elde edilmiş olunur. 1 hafta 15 gün süre gecince kontrol yapılır ve dolgunun yeterli olup olmadığına bakılır.

Alın çizgisi dolgu işlemi, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre farklı sürelere sahiptir ancak ortalama 15 ile 20 dakika arasında sonlandığını söylemek mümkündür. Herhangi bir ağrının olmaması, işlem sonrasında da istirahatin gerekmemesi, dolgu işlemini tercih edilir yapmaktadır. Fiyatlar da uygulama yapılacak olan bölgenin durumuna ve genişliğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Şakak bölgesine uygulanan alın çizgisi dolgusu, 9 ile 18 ay gibi uzun sürelerde etkisi süren, ancak sürenin uzunluğu kişiden kişiye ve cilt tipine göre de değişebilen bir dolgu uygulamasıdır. lazer, Botoks uygulamaları gibi alternatif yöntemler de alın ve şakak dolgusu ile birlikte uygulanabilmekte, ek yöntemler sayesinde yaşlılık belirtileri daha uzun vadede ortadan kaldırılabilmektedir.

Şakak ve Alın bölgesinde esas olarak kullanılan bu dolgu yöntemi, göz kapaklarında, yanakta da etkili sonuçlar sağlamaktadır. Dolgunun bileşeninin alerjin riskler barındırmaması, rahat bir uygulama imkanı sunması, uygulama sonuçlarının hemen görülebiliyor olması, hyalüronik asit dolgu uygulamalarını popüler hale getirmiştir. Özellikle yağ doku kaybı meydana geldiği için sönen alın ve şakak bölgelerine eski hacmini kazandırmak üzere uygulanan işlem, kişiyi seneler önceki canlı ve diri haline geri kavuşturmayı hedefler. Son yıllarda kalsiyum içerikli dolgular ( Radiesse )  mezodolgu tekniğiyle de uygulanarak yeni kolajen üretimi ve uzun süreli kalıcı etki sağlamaktadırlar.

Zamanla oluşan Alın çöküklüğü ve çukurlukları ve burada oluşmuş çizgi ve kırışıklıklar sorunu için Ankara’da Alın çizgisi dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi için.