Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Kol Germe

Ameliyatsız kol germe uygulamaları Kollarda oluşan kalınlaşma, sarkma ve kırışıklık durumunu gidermeye yönelik cerrahi olmayan bir işlemdir. Sorun genellikle kolun üst bölümündeki sarkmalar çok göze batar ve birey bu fiziksel durumun etkisiyle psikolojik sıkıntı yaşamaya başlayabilir. Doğal olarak cilt dokusu zamanla, yaşın ilerlemesiyle ve kilo değişimleriyle elastikiyetini kaybedecektir.

Özellikle hanımların çoğunluğunun rahatsızlığını yaşadığı bu duruma ameliyatsız müdahale edebilmenin yöntemleri artık oldukça etkili bir şekilde geliştirilmiş durumdadır. Ameliyatsız kol germe uygulaması erken yaşlarda olumsuzluğun başlangıçta önüne geçmek, ilerleyen yaşlarda durumu düzeltmek için yapılacak olan son derece konforlu uygulamalar sayesinde hanımlar psikolojik bir yükten kurtulmuş olurlar.

Yaşın ilerlemesiyle veya aşırı kilo alıp verme durumlarında vücudun pek çok noktasında görsel bozulmalar kollarda da oluşur. Kollarda kalınlaşma, sarkma kırışıklık gibi rahatsız edici görüntüler oluşmaktadır.

Estetik tıpta geliştirilen yeni yöntemler, artık herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın vücudun pek çok bölgesinde olduğu gibi kol bölgesinde de gençlik görünümünü yeniden kazandırıyor. Ameliyatsız kol germe işleminde kullanılan birkaç teknoloji özellikle kombine kullanıldığında son derece olumlu sonuçlar aldığı gözlemlenmiş ve bir çok teknoloji FDA onayı almıştır.

Ameliyatsız kol germe işlemi genellikle 35 – 40 yaş üzeri kişiler için ihtiyaç duydukları uygulamalardandır. Hiçbir yan etkisi tespit edilmemiştir. Zira ultrason cihazları 50 yıldır tıp alanında kullanılmaktadır ve gebelik döneminde görsel tespitleri doktorlara sağlamaktadır. Bununla birlikte farklı radyo frekansları ve lazer cihazları kullanılan yöntemleri düşünerek, hamilelik sürecinde, başka bir rahatsızlık nedeniyle tedavi altındayken, düzenli ilaç ve iki hafta öncesine dek ağrı kesici kullanımı varken bu tedavilerden birine başlamak, mutlaka uzman bir doktor denetimine bırakılmalıdır. Bu özel durumları eksiksiz olarak uzman doktorla paylaşmalı ve tedavi sürecine doktorun değerlendirmesine göre başlanmalıdır.

İlginizi Çekebilir  Dermapen

Ameliyatsız kol germe işleminde farklı teknolojiler kombine kullanıldığında çok daha başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu bakış açısıyla Ulthera tanımı içinde odaklı ultrason, Velashape ve Lazer lipoliz, Bodytite  gibi cihazlar, söz konusu yöntemlerin araçlarıdır.

Ulthera ultrason dalgalarını belirlenen cilt yüzeyine aktaran başlık, jel sürülmüş cilt yüzeyine teması ile cilt ve cilt altı dokularının görüntüsünü vermeye başlar. Bu başlık cildin alt katmanlarına ultrason dalgaları göndermektedir. Bu derinliklerden alınan görüntülerde sorun noktaları tespit edilmekte ve bu noktalara hassas atışlar yapılmaktadır.

Ancak cerrahi müdahale ile ulaşılabilen bu alt dokulara ulthera yöntemiyle rahatlıkla ulaşılıp kollajen dokular, ses dalgaları aracılığı ile ısı değişimi üretilerek uyarılmaktadır. Bu şekilde cilt gerilip dinçleşmekte, ameliyatsız kol sıkıştırma işlemi gerçekleşmektedir. Uygulama cilde hiçbir zarar vermez. İyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan günlük yaşama devam edilir.

Velashape, farklı teknolojik uygulamaların birleşiminden oluşan bir cihazla gerçekleştirilen tedavi yöntemidir. Yöntemin amacı hedef yağ dokusunun hacmini azaltmaktır. Zayıflatılmış IR sisteminin radyo frekansı ile birlikte kullanırken vakum sistemi ile de yoğunlaşmayı ve kan akımını hızlandırmayı sağlamaktadır.

Vakumlama esnasında aynı sistem kızıl ötesi ışınlarla hedef dokuları ısıtır. Radyo frekansı ısının homojen dağılımını sağlar. Bu ısı kollajen hücre ve dokuları uyararak cildin toparlanıp sıkılanmasını başlatır. Etkisi derhal hissedilmeye başlanan yöntemin daha net sonucu tedaviden sonraki 2. ve 3. ayda görülecektir. Velashape yönteminin yan etkisi olmayıp her cilt yapısı için kullanılabilir bir sistemdir.

Ameliyatsız kol germe uygulaması dakikalarla ifade edilebilecek kısalıkta olabildiği gibi, kolun ve bünyenin durumuna göre genel olarak en fazla 30 dakikalık seansla tedavi tamamlanıyor. Uygulamalar cilde ve vücut bünyesine hiçbir zarar vermemekte ve sosyal yaşama hemen dönülebilmesi mümkün olmaktadır.

Ameliyatsız kol germe uygulamalarının hiçbir cerrahi işlem içermediğini vurgulamıştık. Bununla birlikte olası sağlık problemlerini ve estetik başarısızlıkları baştan önlemek için mutlaka bir uzman doktorla tedavi sürecine başlanmalıdır.

İlginizi Çekebilir  El Gençleştirme

Ankara ameliyatsız kol germe fiyatları kullanılacak yönteme göre değişeceği ve bu işlemin size uygunluğunun tespiti için konunun uzmanına mutlaka muayene olmanız gerekmektedir.