Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Alın Botoksu

Ankara Alın Botoksu

Ankara Alın Botoksu, şakak ve Alın kırışıklıklarının temelinde mimik hareketlerini sağlayan kas sisteminin aşırı etkinliği yatar. Bu etkinlik zamanla alında kırışıklık tedavisini gerekli hale getirir. Uzun süreli okumalarda gözleri kısmak, güneşli ortamlarda rahatlatıcı gözlük kullanmamak gibi gündelik hayatta çokça yapılan davranışlar alın çizgilerini artıracak ve derinleştirecektir. Bu çizgiler genel alın bölgesinde yatay bir şekilde, kaşların arasında ise dikey bir şekilde oluşurlar. Alın çizgilerinin giderilmesi için en iyi çözüm botoks uygulamasıdır.

Alın Çizgilerine Botoks Uygulaması

Mimiklerin oluşmasına yol açan kas yapılarına alın botoksu yapılarak alına hareket veren gücün etkisizleştirilmesi sağlanır. Botoks maddesi nörotoksin özelliğine sahip çok güçlü ve özel bir içeriktir. Uygulamada genellikle botulinum toksin tip A maddesi kullanılmaktadır. Uygulamanın hemen ardından çizgilerde azalma başlar. Bu geçici bir süre alın çizgilerinden kurtulmak anlamına gelir.

Alın Kırışıklarının Tedavisi

Botoks yapılırken dinamik yapıdaki çizgilerinin azaltılması esnasında yüz ifadesini üreten kas yapılarının da işlevini bozmamak gerekir. Bu şekilde bir estetik görüntüden ödün verme durumu oluşmamalıdır. İşlem esasen alın cildinin botoks uygulaması ile gevşetilmesi işlemidir. Uygulamada kaslar arası denge mutlaka gözetilmelidir.

Kaş köşesi, orta kaş, dış kaş ve birleşim bölgelerinin kritik kas yapıları çok iyi incelenmeli ve doğru müdahaleler yapılmalıdır. Bu kritik ayrıntılar, çalışmanın mutlaka uzman doktor tarafından yapılması gereğini ortaya koymaktadır. Alın kas yapısına yapılan müdahale ile kaş çatımını sağlayan kas yapılarına da müdahale edilmesi, kaş uçlarının kalkmasını sağlayarak kaş estetiğine de ekstra katkıda bulunacaktır.

Alın çizgilerine botoks uygulaması ile alın çizgilerine kas hareketlerinin yavaşlatılmasıyla etki edilir. Uygulamada kırışıklık bölgelerinin açılması sağlanır. Ayrıca alındaki yağ ve ter bezlerinin bloke edilmesi ile ciltte kalite artışı, sıkılık ve gerginlik oluşur.

Alın çizgileri botoksu için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Hamile ya da emziren kadınlarda uygulanması doktor inisiyatifindedir. Yine başka rahatsızlıklar nedeniyle süren tedaviler ve ilaç kullanımları varsa, operasyonu yapacak olan doktor durum hakkında tam olarak bilgilendirilmelidir. Yine bu uygulama migren tedavisi için de takip edilebilecek çok güvenilir bir yöntemdir.

Alın çizgileri botoksu kesinlikle güvenilir bir uygulamadır. Dakikalarla ifade edilebilecek bir sürede işlem tamamlanabilir. Oldukça belirgin ve derin etkilidir. Hiçbir zaman kaybına yol açmadan uygulamanın hemen ardından günlük yaşama dönmek mümkün olur.

Uygulamanın etkisi altı ay sonunda tamamen sonlanacaktır. Tedavi sonucunda elde edilen olumlu etkiyi korumak ve sürdürmek için uzman doktor denetiminde tekrar botoksu yapılmalıdır. Tedavi görenin cilt yapısı gözetilerek belirli periyotlarla bu uygulama yinelenmelidir. Uygulama periyotlarını uzman doktor belirlemelidir.

Alın çizgilerine Botoks uygulaması başlamadan önce cilt tam olarak makyaj ve kirlerden arındırılır. Temizlenmiş ve dinlenmiş cilt, yapılan uygulamanın etkisini oldukça artırır. Uygulamanı ardından çok düşük dereceli bir sızı hissedilir ya da hissedilmez. İki üç gün sonra alın çizgi ve kırışıklıkları azalmış görünecektir. Bir hafta ile 15 gün arası bir sürede ise son görünüm oluşmuş olur.

Uygulamanın uzman bir doktor tarafından yapılması çok önemlidir. Yüzdeki kas yapıyı tanımayan bir uygulayıcı, yanlış bir müdahale ile doğal ve olması gereken yüz ifadesini bozabilir. Etkin bir sonuçtan beklenen hedef dinlenmiş ve aydınlık bir yüz ifadesi sağlamak asla donuk ve mimiksiz maske bir yüz yapmamaktır. Medikal bir işlem olması nedeniyle de uygulama planı ve müdahale, mutlaka bir uzman doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Alın çizgi ve Kırışıklarının tedavisi ve fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ankara Alın çizgileri botoksu fiyatları alındaki enine çizgilerin boyutları ve sayına göre yapılacak botoksun dozuna göre belirlenebilmektedir. Alın kırışıklarının tedavileri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle temas kurabilirsiniz. Kliniğimizde çok sayıda aralarında tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve sunucu gibi sürekli ekran karşısında olan ve yüz mimik ifadelerinin titizlikle ele alınması gereken tüm yüz mimik kırışıkları olan hastalarımıza botoks işlemini başarıyla uyguluyoruz. Doğal ve dinlenmiş bir görüntü sağlıyor ve asla donuk, ifadesiz ve maske yüz ifadesi oluşturmuyoruz.