Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Boyun Germe

Ameliyatsız Boyun Germe

Ameliyatsız Boyun Germe uygulaması boyunda, özellikle çene altı bölgesinde, sayılan yöntemlerden birine başvurularak ya da söz konusu yöntemlerin birkaçının kombine edilmesiyle ameliyatsız tedavi biçimi uygulanabilmektedir.

Daha genç ve sağlıklı bir görünüm için boyun estetiği oldukça önemlidir. Oldukça ince ve hassas yapısıyla vücudun bu bölgesi hem yıpranmaya çok açık hem de olası cerrahi müdahalelerde iyileşme süresinin daha sıkıntılı yaşanacağı bölgedir. Bu yüzden boyun bölgesinde ameliyatsız boyun germe yöntemleri özellikle tercih edilmektedir. Bu yöntemler başlıca Ulthera, Fractora (Altın İğne), Velashape, İple Boyun germe, Botoks, dolgu, mezoterapi olarak sıralanabilir.

Ameliyatsız boyun germe uygulamaların genelinde herhangi bir yan etki tespit edilmemekle birlikte başka rahatsızlıklardan dolayı tedavi gören ve ilaç kullanan hastaların durumu uzman doktorun kontrolüyle kararlaştırılmalıdır. Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Bir yaralanma, hasar oluşumu karşısında doğru yöntemler seçilerek uygulanır. Zamana bağlı yıpranma nedeniyle genellikle 35- 65 yaş grubu kişiler üzerinde yapılan uygulamaların neredeyse tamamından tatmin edici sonuçlar alınmaktadır.

Ameliyatsız Boyun Germe Uygulamaları

Ulthera tedavisinde odaklanmış ultrason kullanılmaktadır. Belirlenen cilt yüzeyinde ultrason vasıtasıyla deri altı görüntüsü incelenmektedir. Yine aynı bölgede cildin 1.5mm , 3mm ile 4,5mm alt katmanında belirlenen odaklara focus ultrasound ( odaklı odaklanmış ultrason ) yöntemi ile ısı veriliyor. Isı ile uyarılan kollajen doku ve hücreler onarım tepkisi veriyor ve ciltte sıkılaşma süreci başlamış oluyor. Amerikan FDA onaylı bir yöntemdir. Tüm dünyada yüz gençleştirme tedavilerinde ilk sırada tercih edilen ultherapy yöntemi aynı zamanda cilde hiç zarar vermeyen hamilelerde bile güvenle kullanılan uştrason enerjisi ile yapılır ve hiçbir yan etkisi yoktur.

Fractora Altın İğne tedavisi ile belirlenen cilt katmanına Bipolar radyo frekans enerjisi göndererek yaralarda iyileşmeyi ve yine kollajen doku uyarılması ile sıkılaşmayı sağlar. İşlem lokal anestezi etkisi gösteren kremle başlar. Birkaç günlük kızarıklık ve belki deride oluşacak kısmi soyulmanın dışında herhangi bir ağrı yaşanmamaktadır. Amerikan FDA onaylı bir yöntemdir.

Velashape, vakum, radyo frekans, infrared ve masaj olmak üzere dört farklı sistemi kullanan, hasarda küçülme ve selülit giderme işlevleri olan bir uygulamadır. Ameliyatsız boyun germe gibi nazik bir işlemin favori yöntemlerinden biridir. Radyo frekansı deri yüzeyinde ısının yayılımını gerçekleştirir. Kullanılan vakum yöntemi, dolaşımı hızlandırarak ısının daha etkili olmasını sağlar. Hamilelik ve boyun kısmında herhangi bir yara, enfeksiyona açık bir durumun olmaması gerekir. Kalp rahatsızlıkları, damar tıkanıklıkları, ilaç ve ağrı kesici kullanımı gerektiren hastalıkların tedavi aşamasındayken, Velashape uygulaması yapılamaz. Mutlaka bir uzman doktorun tedavisinde olunmalı ve buna benzer özel durumlar mutlaka açık bir şekilde doktorla paylaşılmalı. Amerikan FDA onaylı bir yöntemdir.

İple Boyun Germe, yeni olmasına rağmen çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Tek seansta bitirilen bir işlemdir. Vücut yapısı içinde daha sonra emilerek ortadan kalkacak olan son derece güvenilir Silhouette Soft ipliksi yapıların kullanıldığı yöntemin amacı, boyun kısmındaki, çene yanlarındaki sarkma ve bombeliklerin yok edilmesidir. Sıkıntılı noktalar belirlendikten sonra özel iğnelerle seçilen ipsi yapılar deri altına yerleştirilmektedir. İşlem lokal anestezi ile uygulanır. Kişinin rahatsızlık durumuna göre on beş dakika ile kırk dakika arasında işlem tamamlanır.

Yukarıda bahsi geçen uygulamaların her biri farklı niteliklerde olmakla beraber 15 ile 45 dakika arasında tamamlanan işlemlerdir. Boyun kısmının durumuna göre doktorun yapacağı uygulama planı bu süreyi belirleyecektir. Zorlayıcı etkilerden uzak durulması şartıyla derhal günlük yaşama dönülebilmektedir. Belki birkaç gün sürecek olan kızarıklık ve deri soyulmasının ardından iyileşme süreci de tamamlanmış olur.

Söz konusu tüm bu boyun germe tedavileri içinde cerrahi müdahale gerektirecek hiçbir aşama yoktur. Bununla birlikte uygulamaların, rastgele bir güzellik merkezinde, uzman olmayan kişiler ve yetersiz teknik donanım ile yapılması, estetik başarısızlıklara ve yeni sağlık sorunlarına neden olacaktır. Ankara ameliyatsız boyun germe fiyatları yapılacak uygulamanın yöntemine göre belirlenebilir. Doktor muayenesi sonrası size uygun teknik belirlenebilir. Özellikle Ultera yöntemi çok fazla yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Türkiye ve Avrupa da her yıl çok sayıda ulthera kursu vererek deneyimlerimizi paylaşıyoruz.