Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Ankara Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Ameliyatsız Kaş Kaldırma, işlemi kullanılan yeni teknolojiler sayesinde iz bırakmayan, his kaybı oluşturmayan ve çok kısa sürede tek seansla uygulanabilen bir teknikle sonuca ulaşılabiliyor. Cerrahi müdahalenin olası risklerini tamamen ortadan kaldıran, kesik oluşturmadan, ultrason enerjili bir cihazla uygulanan Ulthera, iple askılama, botoks, örümcek ağı gibi yöntemlerle kombine olarak da kullanılabilmektedir.

Kaşlar duygu ve düşüncelerimizi, içinde bulunduğumuz ruh halini yansıtmada çok etkilidir. Zamanın vücutta oluşturduğu yıpranmadan payını almasıyla kaşlarımız, her sosyal temasta yorgunluğumuzu vurgulamaya başlar. Kendimizi iyi bile hissetsek kaşlarımızın yorgunluk mesajı etrafımıza yansır. Bu olumsuz durumu önlemek için kaş kaldırma operasyonları basit ama bir o kadar da önemli müdahaleler haline gelmiştir.

Ameliyatsız kaş kaldırma İşlemi yaşın ilerlemesiyle oluşan sarkma ya da yüzün doğal yapısından, doğuştan gelen kaş düşüklüğü, estetik ve psikolojik etki ve sorunlar oluşturabilmektedir. Fiziksel bir rahatsızlık oluşturmasa bile kaş görseli çok önemli ruhsal izler üretir. Bu olumsuz etkiyi ortadan kaldırmak, yüz ifademizde göz vurgusunu güçlendirmek için yapılan bir uygulamadır.

Ameliyatsız kaş kaldırma zamanın getirdiği yıpranma ve yorgunluk hissinin telafisi için yapılmasının yanı sıra genetik yapıdan gelen kaş düşüklüğü durumunun da düzeltilmesi ameliyatsız kaş kaldırma için Ulthera yöntemine başvurulabilir.

Uygulama 20-30 yaşlarından itibaren yapılabilir. Yine uygulamanın herhangi bir yan etkisinin olmadığı bilinmekle beraber kalp hastalığı ve böbrek sorunları gibi süren rahatsızlıklar varken mutlaka uzman doktorun tam olarak bilgilendirilmesi ve konuyu değerlendirmesi sağlanmalıdır.

Ulthera Ameliyatsız Kaş Kaldırma Uygulaması

Ulthera HIFU kısaltması ile bilinen çok yüksek yoğunlukla odak oluşturan ultrason enerjisiyle ciltte sıkılaştırma ve yenileme sağlayan sistemin bütününe verilen addır. Pek çok radyo frekans ve lazer uygulamalarının cilt yüzeyine etki etmesi söz konusu iken Ulthera sistemi cilt altı derin dokulara, onarıcı ve fasyal yapılara müdahale eder. Herhangi bir kesi ve yaralanma oluşmadan ciltte 4,5 mm derinliğe kadar ulaşılmaktadır.

Ulthera ameliyatsız kaş kaldırma işleminde hiçbir cerrahi müdahale barındırmamaktadır. 15-20 dakikalık tek seansla sonuca gidilmektedir. Yüzde hiç bir hasar oluşmamakta, iyileşme dönemine gerek olmamakta ve kişi sosyal yaşama derhal dönebilmektedir. Yöntemin geniş kullanımıyla yüzdeki sarkma ve cilt kırışıklıkları da giderilmektedir.

Uygulama öncesinin herhangi bir hazırlık aşaması yoktur. İşlem tamamlandıktan sonra ise yine özel bir bakım gereksinimi yoktur. Ameliyatsız kaş kaldırma ulthera nın bilimsel verilerle ölçülen ortalama kaldırma etkisi 2mm üstündedir. Botoksla kaş kaldırma ve dolgu ile kaş kaldırma yöntemleri uygun hastalarda titizlikle planlanarak istenen etki sağlanır.

Tüm bu konfor ve rahatlığı vurgulamakla beraber, uygulamanın mutlaka konusunda uzman bir doktor tarafından yapılması zorunludur. Ankara’da Ameliyatsız kaş kaldırma fiyatları ve aşamaları hakkında bilgi almak için, muayene olunması gerekmektedir.