Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Yüz Germe

Ankara Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe, herhangi bir cerrahi operasyon olmaksızın yüz, gıdık ve boyun çevresine ses frekansları gönderilerek ya da doğal içerikli dolgu, yanı sıra uygulamalarıyla gerçekleştirilen, genellikle farklı uygulamaların kombine olarak kullanıldığı yüzdeki yıpranma ve yorgunluk izlerini ortadan kaldıran müdahalelerdir.

Zamanın neden olduğu yıpranma izlerini ortadan kaldırmak için yapılmasının yanı sıra uygulamanın farklı yöntemleriyle, dönemsel yorgunlukların, kaza sonucu oluşan hasarların, doğuştan gelen ciltteki yapısal sorunların ortadan kaldırılması için de yapılır. Bu nitelikte bir kombine uygulamayı birkaç yılda bir yenileyerek yüz gençleştirme de etkili sonuç alınır. Düzenli seanslarla uzun periyotlu bir başka yüz bakımı işlemi gibi kabul edilip daha dinç ve daha rahat bir sosyal yaşam sürdürülebilir.

İşlemler Hangi Durumda ve Kimlere Yapılır?

Ameliyatsız yüz gerdirme uygulamaları herkese uygulanabilen, olumsuz yan etkileri olmayan işlemlerdir. Bazı uygulama yöntemleri hamilelere uygulanmamaktadır. Yine bazı yöntemler için uygulamadan önceki birkaç haftalık zaman diliminde ağrı kesici ve ilaç tedavisi görmemiş olmak gerekir. Bu gibi özel durumları uzman doktorla açıkça paylaşılarak doğru tedavi kombinasyonu için plan yapılması sağlanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

Kullanılan farklı yöntemlerin farklı araçlar gerektirdiğini söylemek mümkün. Örneklemek gerekirse;

  • Ulthera ameliyatsız yüz germe Ultherapy yöntemi, focus ultrasound teknolojisi ile cilt yenileme işlemidir. Yarım saatlik tek bir seansla etkili sonuç alınır. Ultrason bilinen anlamıyla doğum öncesi anne karnındaki fetüsün izlenmesine yarayan yöntem ve cihazdır. Bir başlıkla çalışma yapılacak cilt alanında cilt altı dokusu incelenir. Cildin 3mm ile 4.5 mm alt dokusunda tespit edilen odaklara cilt yüzeyine hasar verilmeksizin yine aynı ultrason başlığı ile enerji verilir. Bu enerji ile stimulasyon oranı yükselir, yeni collagen oluşumu başlar. Hissedilir bir sıkılaşma ile kısa sürede ameliyatsız yüz germe sonucu alınmış olur. Ultrasound enerjisi on yıllardır tıpta kullanılmaktadır. Tek bir uygulamanın ardından etkiyi iki-üç ay sonunda daha net görmek mümkündür.
  • Fractora (Altın İğne), fraksiyonel radyofrekans yöntemi ile ameliyatsız yüz germe dışında ciltteki hasar ve düzensizlikler onarılabiliyor. Bunlar ince kırışıklıklar, lekeler, çukurlar, sivilce tahribatları gibi örneklenebilir. Ciltte 3mm ile 5mm kadar alt dokuya radyofrekans enerjisi verilir. Yine kollajen oluşumu uyarılarak yeni yapılanma sağlanır. El, yüz, boyun, dekolte bölgelerinde oluşan elastikiyet kaybı ve ince kırışıklıkların ortadan kalkması sağlanarak dinç ve genç bir görünüme ulaşılır. Uygulamada lokal anestezi etkili bir krem kullanılır. Bir iki gün sürecek kızarıklık ve üst deri soyulmasının dışında hiçbir ağrı ya da yan etki yaşanmaz.
  • Velashape; Ameliyatsız yüz germe dışında, sıkılaştırma, selülit ve incelme sorunları için değil, ciltte oluşan çatlak ve kırışıklıkların giderilmesi için kullanılır. Genel vücut şekillendirmesinin yanı sıra yüzde, güneşle temas eden el ve dekolte bölgelerindeki cilt yıpranmalarına karşı son derece etkili bir yöntemdir. Tamamen ağrısız olmakla birlikte nadiren uygulama bölgesinde kısa süreli hassasiyet ve bir iki saat süren bir kızarıklık oluşur.Cilt hem sıkılaşır hem de genel kalitesinde bariz bir iyileşme görülür. İki ile üç ay arasında uygulamanın sonuçları daha net olarak ortaya çıkacaktır. Yöntemin hiçbir yan etkisi yoktur ve her cilt türüne uygulanabilmektedir.
  • Dolgu; Ameliyatsız yüz germe uygulamalarında genellikle hyalüronik asit yapıda olan maddeler ya da hastanın kendi vücudundan alınan yağlar, yaşlanmanın en net göründüğü yüz bölgesi için dolgu enjeksiyonları aracılığıyla yüzdeki ince çizgileri gidermek, yüze hacim vermek için kullanılır.Yine uygulaması on beş dakikayı geçmeyen etkisi altı ay kadar süren bir başka uygulama  ise botoks işlemidir. Clostridium Botilinum adı verilmiş olan bir bakteriden sağlanan nörotoksin kullanılır.Genellikle kombine uygulanan ve dolgu yöntemi yine mutlaka uzman doktor kontrolünde kaş altlarına, çukurlara ve dudaklara dolgu, göz çevresi kırışıklıklarına  uygulanarak tek seans içinde tedavi tamamlanabilir.