Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Bişektomi

Ankara Bişektomi Nedir?

Bişektomi, yanak bölgesindeki fazla yağ dokusunun alınma işlemidir. Ameliyat sonrası yüz eskisine oranlar çok daha keskin bir hatlara sahip olur. Bişektomi ameliyatı özellikle ünlü oyuncu  Angelina Jolie ile popülerlik kazanmıştır. Her ne kadar kadınlarla özdeşleşse de belirgin yüz hatlarına sahip olmak isteyen erkeklerin de tercih ettiği bir uygulamadır.

Kimler Bişektomi Yanak İnceltme Yaptırmalıdır?

Bişektomi sadece estetik beklentiler için yapılan bir ameliyattır. Elmacık kemiğinin bulunduğu bölgede bulunan yoğun yağ dokusu (yanak bölgesindeki yağ dokusu diyet ve egzersiz ile eritilmeye karşı dirençlidir) yuvarlak yüz hatlarına neden olur. Yuvarlak hatlara sahip yüze sahip olmak kişiyi rahatsız ediyor ise Bişektomi ameliyatı için uygun adaydır. Ameliyat 20 – 24 yaş üstü tüm sağlıklı bireylerde uygulanmaktadır. 18 yaş altı kişilerde, bulaşıcı hastalık sahibi olanlarda uygulanmaz. Bişektomi için başvura kişini sahip olduğu diğer kronik hastalıklar ise ameliyatta karar verilmeden önce mutlak değerlendirilir.

Yanak Yağı Aldırma Bişektomi Ameliyatı Öncesi Planlama:

İyi bir planlama ve hasta ile doktorun ulaşılmak istene yeni görünümde ortak bir noktada buluşması tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi bişektomi yanak İnceltme ameliyatı da çok önemlidir. Öncelikle hasta kapsamlı bir muayeneden geçirilerek sağlık açısından ameliyata uygun olup olmadığı değerlendiril. Eğer bir engel yok ise yüzün anatomisi üzerine detaylı ölçümler yapılır. Hasta işlemin tekniği ve sonrası hakkında bilgilendirilerek ameliyat günü kararlaştırılır. Ameliyat günü hastada soğuk algınlığı, alerjik reaksiyon vb. hastalık söz konusu ise ameliyata uygunluğu tekrar değerlendirilir. Gerekiyor ise ameliyat ileri bir tarihe ertelenir.

Yanak Estetiği Bişektomi Ameliyat Nasıl Yapılır?

Yanak inceltme ameliyatı bişektomi küçükte olsa cerrahi bir operasyon olduğu mutlaka için alanında tecrübeli uzman bir doktor tarafında ve gerekli klinik koşulları sağlayan hastane ortamında yapılmalıdır.

Ameliyatta ağız içinde kesi yapılır. Bu kesi 1 cm civarında olmaktadır. Kesi aracılığı ile yanak bölgesinde yer alan bichat keseleri alınır ve ardından 1 ya da 2 dikiş atılarak kapatılır. Dikişler kendiliğinden eridiği için dikişleri aldırmaya gerek yoktur. Kesi ağız içinden açıldığı için yüzde görünür bir ize neden olmaz. Ameliyat lokal anestezi altında bir saatte yakın sürede tamamlanır. Ameliyat sonrası hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur, aynı gün taburcu edilir.

Bişektomi Sonrası

Yanak inceltme ameliyatı sonrası doktorunuz gargara ve antibiyotik tedavisi verecektir. İlk hafta ağız içinin hijyen tutulması çok önemlidir. Ağız içi kesi operasyon sonrası bir hafta içinde tamamen iyileşir. Bu süre içinde sert ve sıcak gıdalardan kaçınılmalıdır. Sıvı gıdalar tercih edilmelidir. Yine ilk hafta içinde sakız çiğnenmemeli ve yüz mimiklerine dikkat edilmelidir.

Hasta çalışma hayatına 2- 3 gün sonra rahatlıkla kaldığı yerden devam edebilir.

Yanak yağı aldırma yanak inceltme ameliyatı sonrası yüz hatları son halini 2-3 hafta sonunda alır. Bişektominin etkisi genelde çok uzun yıllar sürer çünkü ameliyat ile alınan keseler tekrar yağlanmaz. İlk 3 gün:  Tanesiz komposto, taze meyve suları, süt gibi sıvı besinler tüketilmeli. Sık beslenme çok önemlidir. 3 ve 6 gün arası:  Çorba, haşlanmış yumurta, püreler, makarna ve puding gibi gıdalara tüketilmelidir. Bir hafta sonra: Normal beslenmeye geçilir. Sert gıda tüketimine bir süre daha dikkat etmekte fayda olacaktır. Ankara bişektomi yanak inceltme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almanız için doktor muayenesi gerekmektedir.