Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Botoks

Ankara Botoks

Botoks, yüzde ve vücut bölgelerinde zamanın yarattığı yıpranma ve kırışıklıkların giderilmesi için (Clostridium botulinum) bakteridir ve bundan elde edilen ve oldukça başarılı bir yöntemdir. 20 yıldır kullanılmış ve bugün müdahale alanını genişleterek ve klasik işlemin çok ilerisinde yöntemlerle yaygın gençleştirme tedavisi şekilde kullanılır duruma gelmiştir.

Genel özelliği olarak, düzenli tekrarlanan uygulamalarının, botoksun etkisi sonlandığı dönemde bile olumlu etkinin ciltte korunduğu tespit edilmiştir.

Botoks Ankara

Yaşın ilerlemesi ile ya da çeşitli nedenlerle ciltte oluşmuş çizgi ve kırışıklıkların belirginliğini ortadan kaldırmak için, aşırı terleme durumunda terleme noktalarına müdahale etmek için ve kronik migren ağrılarını tedavi etmek içinde bu işlem yapılmaktadır.

Geride kalan 20 yıllık bu kısa süre içinde cerrahi müdahale olmaksızın düzelmez kabul edilen dekolte ve boyun bölgesindeki sorunlar da botoks çözüme ulaşmış durumda. Bunun gibi çene V’sinde oluşan sarkmalar ve form bozuklukları, yeni teknikleri ile tamamen düzeltilir oldu.

Botoks Etki Süresi

Yapılan bu işlemle cilt üzerindeki çizgi ve kırışıklıklar dört, altı ya da en fazla sekiz ay gibi geçici bir süre için ortadan kaldırılsa da uygulama bu etki periyotlarında yinelendiği taktirde ilerleyen süreçte botoksun etkisi sonlandığında da olumlu görünümün kendini korumaya devam ettiği görülmüştür. Etki süresi kişiye göre değişiklik de göstermektedir

Tedavilerde Botoks Kullanımı ve Uygulama Alanları

Migren Tedavisinde botoks kullanımı; Kişiler kas gerginliği nedeniyle kronik baş ağrıları yaşarlar. Migren rahatsızlıklarında Botulinum toksin uygulaması %100’e çok yakın bir başarı yakalamış durumdadır. Yine 4 – 5 gün içinde ağrılar geçmeye başlar ve 4 -6 ay boyunca hasta migren ağrılarından kurtulmuş olur. Bu süre sonunda doktorun belirlemesiyle tedavi yinelenir. Migren tedavisindeki kesin başarısı Amerikan FDA tarafından onaylanmıştır.

Koltuk altı terlemesinde botoks uygulaması; Aşırı terleme sorunu olan bireylerde, son derece rahatlatan bir çözüm olmaktadır. İşlem çok kısa bir seansla tamamlanır. Doz bir ölçü daha sulandırılarak seyreltilip. Seyrelmiş içerik ikiye bölünür ve iki koltuk altı alanına yarım santim aralıklarla yirmi otuz kez mikro iğnelerle enjekte edilir. Aşırı çalışan ter bezleri, botoksla perdelenmiş olur. Bu şekilde yoğun terleme sonlanır.

Botoks Kimlere Uygulanabilir

Hamile ve emziren kadınların, Kas hastalıkları olanların, 18 yaşından küçüklerin ve devam etmekte olan başka tedavi süreçlerinin içinde olan kişilerin dışında yapılmasının sakıncası yoktur.

Botoksun içeriği enjekte edildiği alandaki kas yapının aktivitesini bir süreliğine azaltarak söz konusu kasların çalışmaması sonucu oluşan çizgi ve kırışıklıkların derinleşmesini önler ya da ortadan tamamen kaldırarak yorgun yaşlı ya da kızgın ifadesi gider, canlı, genç, dinamik bir bir ifade gelir.

Botoksun uygulanması ne kadar sürer ? Seansı çoğu kez dakikalar süren işlemde alın ,kaş ve kaş arası, kaz ayağı, boyun, koltuk altı gibi noktalarda özel uygulamalarla yapılabilmektedir. 10-15 dakikalık seanslarda acı ve ağrı oluşmaz. Hastalar seans sonrası hemen sosyal yaşamlarına dönebilirler. Yalnızca işlemin yapıldığı gün saunaya, kuaföre, spora gidilmemesi gerekir. Yine uygulamanın yapıldığı gün uyurken yüz üstü yatılmaması çok önemlidir. Uygulamanın net etkisi operasyondan 7-15 gün sonra tamamıyla ortaya çıkar.

Botoks Uygulama Öncesi ve Sonrası İçin Kritik Uyarılar!

  1. İşlemden önce birkaç gün E ve C vitaminleri alınmamalıdır
  2. İşlemden önce Aspirin türü kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalıdır
  3. İşlem sonrası, bölge ovuşturulmamalı, kaşınmamalı
  4. Gebelik ve emzirme süreçlerinde uygulanmamalı
  5. Kas hastalığı durumu varsa uygulanmamalıdır

Botoks Zararlımıdır?

Dikkat edilmesi gereken bu ayrıntılara dikkat edilirse işlemin hiçbir yan etkisi yoktur. Genel algıdaki hatalardan biri botoksun yüz ifadesini bozduğu şeklindedir. Tecrübeli, uzman bir doktor tarafından uygulama yapılıyorsa yüzdeki ifadenin bozulması mümkün değildir. (Botulinum toksini) olan botox hızlı ve en kolay çizgi ve kırışıklık giderme, migren ve terleme tedavi yöntemidir. Ankara botoks fiyatları belirlenmesi aşamasında en büyük etken işlemin yapılacağı alanların sayısı ve kırışıkların seviyesidir. Uygulanacak doz da ücreti belirleyecek unsurlar arasındadır.