Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Boyun Dekolte Botoksu

Ankara Boyun Dekolte Botoksu

Boyun Dekolte Botoksu; Dekolte ve boyun bölgesi yaşlanma izlerini belirgin bir şekilde yansıtan vücut bölgeleridir. Boyunda perde kası da denilen platisma kası yapısındaki gevşeme, boyun cildinde bazı görüntü bozulmalarına neden olmaktadır. Muayenede uygun durumdaki hastalara 5-10 dakikada uygulanarak başarılı sonuçlar teke seferde elde edilir.

Boyunda oluşan bu bozulma daha çok gıdı diye tanımlanan bölgede iki tane kas şeridi şeklinde sarkmaların oluşmasına neden olur. Yine boyunda enine bir şekilde beliren kat çizgileri ve adem elmasının alt kısmında dikine sarkma ve kırışıklık izleri belirmeye başlar. Yaşın ilerlemesiyle oluşan tüm bu izler platisma kasındaki sarkma ve gevşemelere ve yine bu kasın ciltte bıraktığı etkiye bağlıdır. Cildin yine yaşla ve güneş ışınlarnın etkisiyle elastikiyetini ve sıkılığını kaybetmesi de bu yeni durumu destekler.

Boyun Botoksu

Boyun botoksu işlemi ile bu bölgede var olan enine çizgilerin azaltılması mümkün olur hatta bu çizgiler yok edilebilir. Botoksla gerilme durumu sonrasında boyundaki kırışıklar ve çizgiler kayboluyorsa işlem tek başına da oldukça başarılı olmuş demektir.

Çizgiler tümüyle kaybolmuyorsa da kırışıklıkların azalması ve cildin daha canlı ve genç görünmesi sağlanmış olur. Ancak kat izlerinin çoğu geçmemişse dolgu işlemi ile kalan çizgiler ortadan kaldırılabilir. Bu dolgu uygulaması ile ciltteki hacim kaybının giderildiği gibi kırışıklık içinde bir direnç katmanı hazırlanmış olur. Bu şekilde çizgi ve kırışıklıkların daha da derinleşmesi önlenmiş olacaktır.

Bunların dışında fokus ultrason ulthera ultherapy olarak bilinen tedavi tekniği de platisma kasında ve ciltte germe ve parlaklık etkisi ürettiği için kombine bir uygulama maksimum başarı seviyesine ulaştırabilir.

Boyun botoksu işlemi çok büyümemiş sorunlarda tek başına yeterli başarıyı yakalarken, ilerlemiş, oldukça yaygınlaşmış yıpranma izlerinde fokus ultrason ulthera ultherapy ve dolgu gibi tekniklerle botoks, kombine edilerek tedavi sürecinin planlanması ve uygulanması çok daha kesin estetik başarıların sağlanmasına yol açacaktır.

Bu işlem boyun bölgesinde bir de gıdı bölgesindeki kas bantları üzerinde uygulanmaktadır. Bu kas bantları gıdı bölgesinde sarkık bir görüntü oluştururken sarkmanın hemen arasında bir cilt çukuru görüntüsüne neden olur.

Uygulama ile bu kas grubu gevşetilerek çekinti formu bozulur. Bu sayede gıdı bölgesi toparlanmış görünecektir. Boynun ön kısmındaki kırışıklıklar tüm bu uygulamalardan gerilip düzleşerek fayda görür. Bu kırışıklıklar fokus ultrason da kullanılırsa sonuç oldukça yüksek bir başarıya ulaşır.

Dekolte Botoksu

Dekolte bölgesi boyun bölgesinin devamı niteliğindedir. Bilhassa kadınlarda yaka kısmı açık kullanılan giysiler dekolte bölgesinin direkt göz önünde olmasına yol açar. Boyun dekolte botoksu Dekolte bölgesindeki yıpranmış görünüm oldukça sıkıntılı bir sosyal durum haline gelebilir. Dekolte botoksu uygulanarak burada daha canlı hacim kazanmış bir görünüm elde edilebilir. Bu bölgede de ulthera gibi tekniklerle kombine kullanıldığında olası en iyi sonucun alınması mümkün olmaktadır.

Boyun Ve Dekolte Botoksu Hangi Durumda Ve Kimlere Uygulanabilir?

Botoksun Boyun ve dekolte bölgelerinde uygulamasının herhangi bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte gelişme çağındaki çocuk ve gençlere yapılmaz. İlaç kullanımı süren farklı tedavilerin etkisinde iken durum, detaylarıyla uygulamayı yapacak olan uzman doktora bildirilmelidir. Boyun ve dekolte botoksu, iyi bir görünümü arzulayan ve herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşılmayan herkese uygulanabilir. Diğer işlemlerde olduğu gibi kişinin bu uygulamasına engel teşkil edecek bir sağlık sorunu olup olmadığına yapılan muayenede karar verilir.

Boyun Ve Dekolte Botoksu İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Uygulama süresi hastanın durumuna, boyun ve dekolte bölgesinin ne oranda yıpranmış olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Uygulama duruma göre 20-30 dakika içinde tamamlanmaktadır. Boyun ve dekolte botoksu uygulamalarının olumlu etki süresi 4 ile 6 ay sonunda aşama aşama sıfırlanacaktır. Diri ve pürüzsüz görünümü korumak için işlem uzman doktorun belirlediği periyotlarda tekrarlanmalıdır. Zamanla periyot sonları geldiğinde canlılık ve diriliğin botoksa bağlı olmaksızın korunduğu görülecektir. Ankara’da dekolte ve boyun kırışıklarından kurtulmak için yapılan bu tedavinin detay ve fiyatları için bizleri arayabilirsiniz.