Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Göğüs Büyütme

blank

Göğüs büyütme ameliyatı ile bireyin kişisel istekleri doğrultusunda planlama yapılsa bile doğal bir duruş elde edilmesi adına cerrahlar tarafından farklı cerrahi tekniklerle tıbbi kurallar çerçevesinde işlemler gerçekleştirilir. Şunun altını çizmek gerekir; meme estetiğinin en etkili kalıcı ve tek yolu deneyimli bir estetik plastik cerrahın elinden çıkacak ameliyatla olur. Diğer dolgu cihaz yöntemleri etkisiz ve risklidir. Ancak iyi planlanmış meme ameliyatı bir iki saat içinde çok uzun yıllar şeklini ve dolgunluğunu muhafaza edecek meme yapısı sağlar.

Ankara Meme Büyütme

blankMeme büyütme ile göğüsleri istediği bedenden küçük olan kadınlar silikon implantlar sayesinde  ile göğüs bedenlerini büyütebilir. Memelerdeki sarkma problemi nedeniyle de kadınlar göğüs bedenini hem implant ile yada kendi dokusuyla dikleştirme işlemi talep edebilirler. Göğüsleri büyütmek için yapılan operasyonlarda var olan meme şekli ölçüleri ve dokusu göz önüne alınarak kişinin sahip olmak istediği ölçüye ulaşması adına bir planlama yapılır.

Bireysel özellikler göz önüne alınarak hesaplanan bu planlama sonrası hangi boyutta ya da hangi tipte protezin hasta için daha uygun olacağına karar verilir. İşlem her ne kadar estetik bir işlem olsa da sonuçların doğal ve doğru olması adına son karar plastik cerrahlar tarafından hasta güvenilirliğini korumak adına tıbbi kurallar çerçevesinde verilir.

Meme büyütme ameliyatları hastanın göğüs bedeninin geri kalanına göre daha küçük olduğu durumlarda sıkça tercih edilir. Bu göğüs yapısı doğuştan itibaren ya da hamilelik dönemi ardından yaşanmış olabilir. Kadınlarda iki meme arasında pozisyon, sarkıklık ve boyutlar açısından farklılık bulunur. Bazı kadınlarda bu farklar daha belirgindir ve böyle bir durumda 2 meme dokusunun birbirlerine benzer duruma getirilmesi gerçekleştirilebilir. Meme ameliyatlarında genel olarak amaç kişinin öz güvenini arttırmak ve kendisini daha iyi hissetmesini sağlayabilmektir.

Göğüslerin gelişimi ergenlik çağının sonuna kadar süren bir aşamadır. Sonrasında yaşam boyunca hormonsal değişikliklere, kilo alıp vermeye, emzirmeye, ve yaşlanmaya bağlı etkilere uğrayarak değişiklikler yaşanır. Tıbbi zorunluluk olmadığı takdirde 18 yaşını aşmamış kişilere göğüs büyütme ameliyatı yapılmamalıdır. 18 yaşına kadar meme gelişiminin kendi sürecinde tamamlanmasına izin vermek daha doğru olur.

Meme Büyütme Ameliyatları Hangi Durumda ve Kimlere Yapılır ?

blankEğer kişi ameliyatın hemen ardından hamilelik planı yapıyorsa, hala emziriyor ise ya da aşırı kilolu ise cerrahi işlemi gerçekleştirmek doğru olmayacaktır. Yapılan işlem sonrasındaki sonucunun daha uzun vadede doğru sonuçlar yaratması için kişinin kilosunun dengede devam ediyor olması, emzirme döneminden en az 6 ay zaman geçmiş olması memenin son şekline dönmüş olması beklenmelidir. Ameliyatı yapmak için muayene olduğunuz Cerrah tarafından size özel bilgi ve planlamayı sağlaması beklenmektedir.

Eğer yapılan muayene sonucunda işleme herhangi bir engel bulunmuyorsa her kadın kendini daha güzel ve çekici hissetmek için, göğüslerinin istediği şekle ve büyüklüğe ulaşıp öz güvenlerini arttırmak için, partnerleri ile daha mutlu ve konforlu bir özel hayat için meme büyütme ameliyatı olabilir.

Silikon ile Meme Büyütme Yöntemleri

Bu işlem için, silikon protez kullanılmaktadır. Silikon protezler dışı sert içi yumuşak bir silikon kılıf ile kaplanmıştır içlerinde jel yapısında silikon bulunur. Kullanılabilecek protezlerde çeşitli fiziksel farklılıklar vardır. protezin şekli büyüklüğü, yüzeyi, içeriği bu özelliklerin en belirgin olanlarıdır.

Meme büyütme ameliyatlarında hastanın mevcut göğüs kafesi şekli, mevcut meme oranı ve ulaşılmak istenen şekli ve büyüklere bağlı olarak belirlenir. Bu işlemleri bir fotoğraftan bakıp istediğiniz boyutu seçmek yerine plastik cerrah ile konsültasyon sağlayıp istediğiniz şekli ve büyüklüğe yakın en doğal ve kullanışlı olacak boyutu seçmekte fayda vardır. Eğer iki meme arasında ciddi farklar var ise uygulanacak protezler birbirinden farklı olmalıdır.

blankYuvarlak protez memenin altında yayılıp büyütür ve genişletir. Memenin üst kısmı daha boş gözüken kişilerde tercih edilen protez türü genellikle budur. Damla şekli olan protez göğüs üstünden alt tarafına doğru bir açı sağlamak için uygundur. İşlemin yapılacağı kişinin meme dokusu çok az ise göğüsleri büyütmek için damla şekli olan protezler tercih edilir.

Göğüs büyütme amaçlı kullanılan silikon, 1960’lı yıllardan bu güne kadar kullanılmıştır. Silika maddesinden elde edilen silikon, vücutta bozulmadığı ve yıllarca kullanılabileceği iddia etmektedir.

Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

Sahip olmak istediğiniz göğüslere kavuşmak için yapacağınız meme büyütme ameliyatı yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. işlem kısa sürede tamamlanabilen ve çok hızlı iyileşme süreci geçirilen bir operasyondur. Operasyon sonrası kişiler mutlaka doktorlarının tavsiyelerine uymalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular Meme Büyütme Soruları

Hangi kesi ile yapılanı ve kas altı mı üstü mü tercih etmeliyim ?

Meme büyütme ameliyatları için 3 farklı kesi vardır:

  1. Meme altı
  2. Meme başı alt kısım
  3. Koltuk altı

Bir de göbek deliğinden şişirilebilir protez ile göğüs büyütme yapılmaktadır.

Göğüsleri büyütmek için 3 farklı alana protez konur

  1. kas altı
  2. fasya altı
  3. kas üstü meme dokusu altı

son yıllarda kas ustu ve meme altının kombine kullanıldığı dual plan ( ikili katman ) da tercih edilmektedir.

Bu yöntemlerden en uygununu doktorunuz önceliklerinize göre size önerecektir.

Daha doğal durması, formunu daha uzun süre koruması ve daha güvenilir olması bakımından çoğunlukla meme altı kesi ile kas altına ve/veya dual plan ile yapılan tekniği round ( yuvarlak ) protezi koymak için kullanıyoruz. Çoğunlukla dren koymuyoruz.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası hamile kalırsam ne olur ?
Gebelikte oluşan memelerdeki büyüme protezin çıkarılmasını gerektirmez.Sorun da genellikle çıkarmaz. Emzirme dönemi sonrası estetik formu açısından muayeneye gelinerek durum değerlendirilir.

Göğüs büyütmede kullanılan protezi zamanla değiştirmek gerekir mi ?
Konulan protezler ömürlük protez olarak yapıldığında aksi bir durum olmadıkça genellikle değiştirilmezler.

Meme büyütme sonrasında meme ultrasonu ya da mamografi yapılabilir mi ? Teşhisi etkiler mi ?
Bu tetkikler rahatlıkla yapılabilir. Radyologlar açısından da teşhis koymada sorun teşkil etmezler.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra kaç günde toparlarım ?
İlk 7-10 günde belirgin azalan ağrı, ağrı kesicilerle kontrol edilir. İlk bir buçuk ay kol hareketlerinde kısıtlama ve ağrı vardır. Bir kaç gün içinde işe dönülebilir.

Kimler meme büyütme ameliyatı yaptırabilir?
büyük bir nedeni kilo kaybı ya da meme dokusunun yeterince gelişmemesi, emzirme dönemi sonrasında küçülmeye maruz kalma sonrasında kadınlar istedikleri ölçülerden uzak göğüslere sahip olabilmektedir.

Göğüslerin hacmini ve dolgunluğunu artırmak için yapılan, Ankara meme büyütme fiyatları büyütmede kullanılacak silikon materyale ve ameliyatın yöntemine göre değişecektir.