Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği, iyileşme sürecinin kısa olması ve sonuçlarının anında gözle görülebilir olması sebebiyle en çok tercih edilen ameliyatlar arasında yer alır. Kişinin olduğundan yaşlı görünmesine sebep olan göz kapaklarındaki torbalanma, düzensiz çalışıp uykusuz kalmaya, genetik sebeplere ya da ilerleyen yaşlara bağlı olabilmektedir. Deneyimli ve uzman ellerde yapılan bu işlem kişiye inanılmaz bir mutluluk öz güven ve motivasyon sağlamaktadır. 1-3 saat süren işlemle adeta geçmiş yıllar bir anda geri gelmektedir. Çünkü aslında bizi en çok ifade eden durum canlı ve enerji dolu bakışlarımızdır.

Alt ve Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Alt ya da üst göz kapaklarında torbalanma kırışıklık, sarkma, çizgilenme, renk değişiklikleri gibi sebepler kişileri olduklarından daha yaşlı gösterebilir ve bu sebeplerle kişiler hem daha rahatsız hem de daha yorgun bir görüntüyle hayatlarına devam etmek zorunda kalabilirler. Estetik göz kapağı ameliyatları, yüz germe, Kaş kaldırma boyun veya yanak ameliyatları ile beraber yapılabilmektedir.

Göz kapağı estetiği ameliyatları için hastalar görünüşlerinden rahatsız oldukları taktirde ya da bazen üst göz kapağındaki aşırı gevşeklik durumunda ortaya çıktığı gibi görme problemlerinin oluşması sebebiyle de bu ameliyatlar yapılabilmektedir.

Fiziksel muayene sonrasında göz kapağı hareketleri değerlendirilir, simetrik olup olmadığı belirlenir. Ameliyat öncesinde bazen hastalara botoks yapılır ve göz kapaklarının tekrar değerlendirilmesi gerçekleştirilir. Eğer mevcut bolluk hala devam etmekte ise göz kapağı estetiği ameliyatı uygulanması kararı verilebilir. Kaşlarda belirgin düşme, belirgin dolgunluk bulunuyorsa alın ve kaş kaldırma işlemlerinin de yapılmasına karar verilir.

İşlem öncesinde kesinlikle Aspirin benzeri kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Eğer göz tansiyonu ya da tiroid benzeri hastalıklarınız varsa bu hastalıklarımızın mutlaka doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir bu durumlar hastanın sağlığını riske atan durumlardır.

Hangi yaşlarda göz kapağı estetiği uygulanır

Göz kapağı estetiği ameliyatları, Artan yaş ile beraber, genellikle 40’lı yaşlardan sonra, ihtiyaç doğrultusunda bu ameliyatların yapılmasına karar verilir. Üst göz kapağı için ameliyat yapılacak ise lokal anestezi uygulanması yeterli olur fakat alt göz kapağı estetiği ameliyatı gerçekleşecekse genel anestezi altında yapılması daha uygun olmaktadır.

Yapılan işlemde göz kapağında fazla olan deri veya torbalarından küçük miktarlarda çıkartma işlemi gerçekleştirilir. Yapılan işlem sonrasında uzun süreler tekrar ameliyat olmak gerekliliği ortaya çıkmaz.

Alt göz kapağı işlemlerinde, Kirpiklerin altı tarafından küçük bir kesi ile işleme başlanır. gerekli olan fazla kas dokusu ve deri dokusu çıkartılır. Eğer gerekli ise göz çukuru etrafına yağ enjekte işlemi gerçekleştirilir. Deriden 2 milimden fazla çıkartma işlemi yapılmamalıdır.

Göz kapağı estetiği ameliyatlarında plazma kesimi, ilgili bölgeye işlem yapılabilmektedir. Bistüriye çok yakın keskinliği teknolojisi sayesinde ameliyat sonrası ödem riskini azaltır. Radyofrekans sistemi cerrahi süreyi ciddi ölçüde azaltır.

Gözlerde her bir kapak için yaklaşık yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde işlem tamamlanabilir. Işlem sonrasında bir gün boyunca gözler üzerine buz torbası uygulaması yapılmalı oluşabilecek şişlik ve morlukların en az düzeyde atlatılması sağlanmalıdır.

İşlemden 3 gün sonra gerçekleştirilecek kontrolde dikişler temizlenir ve bantlar yenilenir. Kişilerin göz kapaklarında oluşan şişlik ve morluklar neredeyse bir hafta kadar devam eder. Yaklaşık üç gün sonra normal hayata devam etmek mümkündür. Ameliyat sonrasındaki ilk ayda gözler ameliyat geçirildiği anlaşılamayacak kadar düzelmiş hale gelir ve ardından 6 ay sonra tam olarak iyileşme tamamlanır.

Göz kapağı estetiği ameliyatının riskleri nelerdir

Göz kapağı estetiği ameliyatı bazı riskleri de beraberinde getirir. Seyrek olmakla birlikte kanama problemi ile karşılaşılabilir. Çok nadir de olsa enfeksiyon meydana gelebilmektedir. En çok korkulan durum ise alt göz kapağının aşağıya doğru çekilmesidir. Bu problem ikinci ameliyatlarda daha sık görülür. Gözlerdeki derinin gereğinden fazla alınması çoğunlukla bu duruma sebep olmaktadır. Ameliyat sonuçlarını koruyabilmek için yeniden tedavi ve ameliyat gerekebileceği unutulmamalıdır. Aslında bu riskler cerrahın deneyimi ve iyi bir planlama ve hasta ile plastik cerrahın uyumlu kordinasyonuyla neredeyse sıfıra indirilmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Plexr Uygulaması

Cerrahi bir müdahale gerektirmeden Ameliyatsız göz kapağı estetiği için tercih edilecek yöntemlerden Plexr uygulamasında anestezi etkili krem uygulaması sonrasında plazma enerjisi ile göz kapağını cildinin en üst tabakası buharlaştırılarak cildin gerilip kasılması sağlanır ve katlantılar ortadan kaldırılır. Plexr uygulaması sonrası 8 ile 10 gün hafif kızarıklar ve kabuklanmalar görülür. İşlemin etkisi çoğunlukla 3 ile 5 sene arasında değişir.

Ankara göz kapağı estetiği fiyatları yapılacak girişim kadar uyunacak teknikte belirleyici olacağından daha kapsamlı bilgi almak bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.