Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Yüz Germe

Yüz Germe, yüz ve boyun çevresinde oluşan kırışıklık ve sarkmaları düzeltmek amacıyla uygulanan bu uygulama, estetik müdahale olarak da bilinmektedir. Bireylerde ileri ki yaşlarda ortaya çıkan, mimik çizgilerinde kırışıklık görüntüsü, boyun ve yanaklardaki sarkmaları engellemek amacıyla uygulanan yüz germe operasyonları, estetik işlemlerin en çok tercih edilenleri arasında gösterilebilmektedir.

Genel olarak orta yaşlı kadınlar ve zaman zaman da erkeklerin uygulattığı yüz germe operasyonu, belirli bir yaş üzerindeki bireylere uygulanabildiği gibi, gençlere uygulandığında  ise sonraki dönemlerde estetik yaptırmış görüntüsü gibi istenmeyen bazı durumların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

Ankara Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe operasyonları, tüm estetik işlemlerde olduğu gibi bireylerin kendilerini daha iyi hissetmeleri adına yapılmaktadır. Orta yaş sendromu yaşayan, yüzündeki sarkmalar ve kırışıklar nedeniyle kendine güvensiz bir hale gelen bireylerin, kendilerini daha dinamik ve iyi hissetmeleri adına uygulanan bir işlemdir. Erkeklerde de bakımına ve kendine özen gösteren bireylerin uygulatabildiği yüz germe operasyonlarında, yaşlı görüntü de ortadan kaybolmakta ve bireyin yaşı birkaç yaş daha küçük gözükebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı, yüzde ve boyun bölgesinde sarkmanın arttığı durumlarda yapılabilmektedir. Yüz ve boyun bölgesindeki sarkmalar genel olarak bireylerde 40 yaş ve üzerinde başladığı için, belirtilen estetik müdahalenin de 40 yaş üstü bireyleri uygulanması ideal olarak görülmektedir.

aynadaki görüntüsünden rahatsız olan erkek ve kadınlara uygulanabilen yüz germe işlemi, yalnızca estetik cerrahlar ve alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Yüz germe operasyonlarında genel olarak boyun ve yüzdeki sarkmaların engellenmesinin yanı sıra kaş ve burun kaldırma, alın çizgilerini düzeltme, lazer ile cilt lekelerinden arınma ve göz kapağı aldırma gibi işlemlerde uygulanarak, bireylerin cildinin daha düzgün ve sağlıklı bir hale gelmesine yardımcı olunmaktadır.

Yüz germe operasyonları estetik müdahaleler olarak görülse de ciddi işlemler oldukları için operasyon süreleri 2 ile 6 saat arasında değişiklik gösterebilmektedir. Doktorun ve uygulanan işlemin yoğunluğuna göre cerrahi işlem süresinin de değiştiği yüz germe operasyonları genel anestezi yöntemi ile bireylere uygulanmaktadır. Yüzdeki mimiklerin kaybolmaması ve sarkmanın giderilmesi adına cerrahi işlem bittikten hemen sonra düzenli soğuk pres uygulanmalı ve darbelerden kaçınılmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde ultrason radyo frekans ve lazer enerjisi işlemleri sıklıkla kullanılmaktadır. Bunların yanında ise yaygın olarak kullanılan bir yöntem de ulthera ultherapy ultrasonla yüz germe tekniği olarak bilinmektedir.

Yüz germe operasyonuna ek olarak yüzü daha iyi şekillendirmesi adına dolgu ve botoks uygulamalarıda yaygın olarak uygulanmaktadır. Ancak uygulanan tüm işlemler sırasında kullanılan cihazlar ve yöntemleri değişiklik göstermektedir. Enjekte dolgu işlemlerinin yanında genel anestezi yöntemi ile kulak önü ve saç çizgisinde kesiler yapılarak, fazla yağ ve deri dokusunun çıkartılması işlemleri de kullanılmaktadır.