Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Botoksla Kaş Kaldırma

Botoksla Kaş Kaldırma

Botoksla Kaş Kaldırma; Kaşların kalkıklığı kaş estetiğinde önemli bir ayrıntıdır. Kaşın kalkık duruşu daha dinç bir görünümün yanı sıra gözleri ve bakışları vurgulamak için önemli bir görsel oluşturmaktadır. Ancak kaş kaldırma işlemi için cerrahi müdahale pek istenmez.

“Botilinum toxin”in kaş bölgesine, belirli dozlar halinde alt kas yapılara enjekte edilmesiyle, sinir ve kas sisteminin iletişimini kesen genel uygulamaya “botoks uygulaması” denmektedir. Vücudun pek çok bölgesinde ve özellikle yüz bölgesinde son dönemde kaş kaldırma için de çokça tercih edilmeye başlanmıştır. Ameliyatsız olarak bu sorunun çözülmesi genellikle tercih edilmektedir. Ameliyatsız çözüm yöntemlerinin başında ise botoksla kaş kaldırma gelmektedir.

Botoksla kaş kaldırma çocuklarda ve gelişme çağını tamamlamamışlarda yalnızca estetik kaygı ile uygulaması doğru olmayacaktır. Bunu dışında, botoksla kaş kaldırma işlemine engel teşkil edecek gözle ilgili özel bir sorunun olmaması, bölgede hasarlı doku bulunmaması gibi koşullar sağlanmalıdır.

Alına uygulanan botoksun kaşın iç kısmında yarım mm kadar düşüş, göz etrafı ve kaş dibine uygulanan botoks kaşın uç kısmında 1-2 mm kadar kalkış sağlaması ile kaş daha kalkık ve yay gibi oldukça güzel bir görünüm yakalanmaktadır.

Bu uygulama kadınlarda böyle bir yöntemle devam ederken elbette erkekler için farklı uygulama noktaları kullanılmaktadır.

Botoksla kaş kaldırma yöntemine alternatif nedir ?

Bu noktada Ulthera yönteminden bahsedilebilir. Bugün ameliyatsız botoksla kaş kaldırma uygulamasının en ciddi alternatifi ulthera gibi görünmektedir. Ultheraphy uygulamasının bir avantajı etki süresinin ortalama 1-2 yıl kadar devam etmesidir.

Botoksla Kaş Kaldırma İşlemi Ne Kadar Sürer ? Etkisi Ne kadar dır ?

5 – 6 dakikada tamamlanan son derece rahat bir uygulamadır. Seans bitiminde hemen günlük yaşama dönülebilmektedir. Etkisini yitirdiği altıncı ayda uygulama tekrar edilmelidir.

Botoksla kaş kaldırma işleminde en önemli konu, uygulamanın uzman doktor tarafından yapılması zorunluluğudur. Gözün etrafını saran cilt yapısı da son derece hassas ve incedir. Bu ince cilt yapısının altında bulunan kaslara yapılacak işlem, son derece ciddi bir tecrübe ve anatomi bilgisi ister. Böyle bir uygulama için mutlaka uzman bir doktora başvurmak gerekir. Ankara botoksla kaş kaldırma fiyatları konusunda bilgi almak için bizlerle iletişim kurabilir sorularınıza yanıtlar alabilirsiniz.