Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Botoksu

Burun Botoksu ile burunda asimetri sorunları, burun kemeri, burun ucundaki düşüklükler, burunda eğrilik gibi sorunların bu yöntem ile giderilmesi işlemidir. Bu ve benzeri burun estetiği sorunlarına neden olan iki çeşit kas grubu vardır. Bir grup, burun iç bölümünde olan destek sağlama özelliğindeki septum kıkırdak yapısı, diğer grup ise burnun uç kısmı ile üst dudağı bağlayan depressor septi nasi kas yapısıdır.

İkinci grup, burunun aşağı doğru hareketini sağlamaktadır. Bu kas yapısının etkilemesi ile burun ucunda sarkma oluşmaya başlar. Bu sarkma sorununu ortadan kaldırmanın en etkili yolu burun botoksu uygulamasıdır. Bir kaç noktaya bir kaç dakikada deneyimli ellerde yapılan işlemin hiçbir yan etkisi ve iyileşme süresi olmadan doğal kalkık bir burun ucu ve güzel bir gülüş sağlanabilir.

Burun için estetik uygulama estetik operasyonlar içinde dünyada en fazla yapılan işlemdir. Ameliyat yapılmaksızın uygulanan burun estetiği teknikleri arasında en başta gelen yöntemlerden biri burun botoksu uygulamasıdır.

Burun botoksu ile burun üstündeki çizgi ve kırışıklıklar düzeltilir. Burun ucu yukarı kaldırılabilir. Burunla ilgili diğer benzer sorunların giderilmesinde uygulanabilir. Bu sorunların çözümünde yine cerrahi işlem dışında olan dolgu enjeksiyonu işlemi botoksla kombine edilerek kullanılabilir. Dolgu ve botoks işlemlerinin kombinasyonu burun estetiğinde önemli sorunların çözümünü sağlayabilir.

Burun üstü fazla deforme olmuş kişilere, burunda iç kısımda fazla eğrilik olanlara, solunum yolu kaynaklı sorunlar sebebi ile nefes alma engeli yaşayanlara, burun ameliyatı olmuş kişilere uygulanamaz. Çok ciddi deformasyon ve sorunlar cerrahi olarak çözülmelidir.

18 yaşından küçüklere uygulanmamaktadır. Bunun yanı sıra doktorun muayene sonucuna göre uygulamanın yapılıp yapılamayacağına karar verilmektedir.

Burun botoksu, ameliyat korkusu yaşayan veya cerrahi müdahale sonrası iyileşme dönemi için zamanı bulunmayan kişilere oldukça uygun bir tercihtir. Operasyonun hemen sonrasında hasta günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Tüm bunların dışında ekonomik olarak da bir burun estetik ameliyatının maliyetiyle kıyaslanamayacak şekilde avantajlıdır.

Buruna botoks uygulaması işlemi sırasında acı hissedilmez. Uygulamadan sonra da şişlik ya da kızarıklık, hiç bir biçimde iz kalmaz. Uygulamanın iyileşme süreci yoktur.

Burun Botoksu İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Burunda sorun tespit edilmesi ve tedavi edilmesi kararını mutlaka alanında uzman bir doktor vermelidir. Tedavi öncesinde lokal anestezi için sprey ya da uyuşturucu etkili krem bölgeye uygulanır. Yaklaşık 15 dakika kadar süren bir çalışma ile buruna botoks işlemi tamamlanır. İşlemle oluşan etki kişiye göre değişiyor olsa da ortalama olarak 7-15 gün içinde netleşecektir.  Burun botoksu uygulamasının olumlu etkisi dört ile sekiz ay arasında tamamen geçer. Etki bitince işlem yeniden yapılmalıdır.

Burun botoksu işlemi mutlaka uzman doktor vasıtasıyla yaptırılmalıdır. Uygulama basit olmakla birlikte oldukça ciddi bir müdahaledir. Yanlış işlemler estetik problemlere ve yeni sağlık sorunlarına yol açabilir. Ankara burun botoksu fiyatları ve uygulama hakkında bilgi almak için bizi arayınız.