Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği burnun ucunda oluşan deformasyonlar, düşüklük, şekil bozuklukları, uzunluk ya da kısalık gibi durumları ortadan kaldırmak için yapılan operasyonların tümüdür. Kimi insanda burun ucuna doku yerleştirmesi yapılarak burun uzatılırken, bazı kişilerde de burun ucunda bulunan fazla doku çıkarılarak yüz ile uygun ideal boyutta bir burun elde edilmesi sağlanmaktadır. Bu işlemlerin yanı sıra burun ucu düşük olan kişilere de burun dikleştirme operasyonu yapılmaktadır. Bütün bu işlemlerin tamamı burun estetiği olarak karşınıza çıkmaktadır. Burun ucuna yapılan müdahaleler oldukça hassas müdahalelerdir ve kişinin yüz ifadesinde oldukça büyük farklar yaratmaktadır.

Burun Ucu Estetiği Ne İçin Yapılır?

Kişilerin burun ucundaki şekil bozuklukları içinde geniş burun ucu, mandal ile sıkıştırılmış gibi görünen burun ucu dokusu, burun deliklerinde asimetri, burun ucunun düşük olması ve eğri burun ucu gibi sorunlar yer almaktadır. Bu sorunlar da kişilerin en önemli bölgelerinden biri olan yüzün ifadesini oldukça etkilemektedir.

Burnunda deformasyon olan kişiler, bu durumdan dolayı içe kapanma, toplumdan uzaklaşma, öz güven sorunu gibi psikolojik sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu sorunları ortadan kaldırmak için burun ucu estetiği yapılmaktadır. Fiziksel olarak da kötü bir görüntü yaratan burnun ucundaki eğrili, burnun ucundaki düşük ve burun deliklerindeki asimetri gibi sorunlar da bu ameliyat ile giderilmektedir. Estetik burun uygulamalarının amacı, yüz ile uyumlu görüntüde ve kişi için ideal olan burunu oluşturmaktır.

Burun Ucu Estetiği Hangi Durumda Ve Kimlere Yapılır?

Burun ucu estetiği, burnun ucunda sorun yaşayan ve cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyan kadın ve de erkek herkese yapılabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş olan ve operasyonun yapılmasına herhangi bir sağlık engeli olmayan herkese estetik burun ucu operasyonları yapılabilmektedir.

Cerrahi İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Burun ucu estetiği süresi, burun ucundaki soruna göre değişkenlik göstermektedir. Burun kaldırma, dikleştirme, burun ucu toparlama gibi unsurların yer aldığı işlemin süresi 1-2 saat arasında değişmektedir. Deneyimli ellerde yüz içinde çok doğal duran, ameliyat olduğu anlaşılmayan iddialı ve uyumlu bir burun şekli elde edilir.

İlginizi Çekebilir  Revizyon Burun Ameliyatı