Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Botoksu

Çene Botoksu, estetik gereksinim nedeniyle yapılabildiği gibi, çene eklem rahatsızlıkları için de oldukça yararlı bir çözüm olabilmektedir. Stres basta olmak üzere farklı nedenlerle de yaşanan diş gıcırdatma sorununa müdahale etmek için çok etkin bir yol olarak çene botoksu kullanılabilmektedir.

Elbette estetik faydalarıyla birlikte sağlık gerekçeleri de düşünüldüğünde çene botoksu, Özellikle çene ekleminde kalıcı deformasyon oluşmadan ilerde oluşabilecek riskli ve çok sayıda çene eklemi düzeltme ameliyatlarından da kurtulmak için önemlidir. deneyimli ve usta ellerde yapıldığında birkaç dakikada yüz hatlarına uygun doğal ve iddialı sonuçlar elde edilir.

Çene Uçu Botoksu

Çenenin uç kısmı ve çene kemiğinin yan kısımları uygulama için müsait bölgelerdir. Bazı kişilerde çene ucu bölgesinde gözle görülür fazlalıkta kas hareketi vardır. Konuşma, yemek yeme ya da değişik ifade durumlarında çene ucunda kırışıklık oluşur. Çene ucuna yapılacak hafif bir enjeksiyon, artık düzgün bir görünümün olmasını sağlayacak çene ucu daha oval bir hale gelecektir. Bölgede oluşan kırışıklıkların yok edilmesi için çene botoksu çok önemli bir uygulama haline gelmiştir.

Çene ucu için bir kaç botoks enjekte noktası vardır. Yüz ve boyunun diğer bölgeleri ile kombine edilerek yapılması mümkündür. Hassas bir bölge olması nedeniyle başlangıçta bir miktar acı veriyor olsa da  uygulama bitiminde rahatsızlık verecek hiçbir etki ve görünüm hissedilmez.

Alt çene kemiğinin dış bölümünde olan çiğneme kası, bazı kişilerde olduğundan kalın, yüz hatlarını bozabilecek bir kare görünüm oluşturabilir. Bu erkeksi görünüm hanımlarda psikolojik bir rahatsızlık haline gelebilir. Ağızın açılıp kapanmasını sağlayan çiğneme kasının alt bölümüne uygulanması ile alttaki lif yapılar serbest kalırken, yanakların belirginleşmesi de sağlanmaktadır. Çiğneme kasının gevşemesi ile üst bölge lifleri de daha bir belirginlik kazanacaktır. Uygulama yüze yukarı doğru çekilmiş gibi gençleşme görüntüsü verir.

Çenenin yan kısmı ya da çenenin uç kısmı uygulama yapılması için çok uygun yerlerdir. Bu noktalara yapılacak her uygulama, yüz ifadesini olumlu etkileyecek sonuçlar üretmektedir. İstenirse tek başına çene botoksu yapılabileceği gibi yine elbette istenirse yüz ve boyun çevresi ile kombine edilerek daha başarılı estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.

Çene botoksu yapılması yalnızca estetik kaygıyla değil, çene eklem sorunları ve diş gıcırdatma sorunları olan hastaların tedavisi için de kullanılan yöntemlerden biridir. Diş gıcırdatan kişilerin botoks uygulaması ile tedavi edilmesi son derece başarılı yeni bir uygulamadır.

Oldukça basit bir uygulama olan çene botoksu, 10 ile 15 beş dakikada tamamlanan bir seanstan ibarettir. Genel olarak işlemin etkisi bir hafta içinde belirginleşmektedir.

Hedef etki ise dört ile altı ay sürmektedir. Çeneye yapılan bu uygulamalarının dört beş ayda bir yenilenerek tekrar edeceği durumu kişileri rahatsız ediyor olsa da en az tahribatla oldukça başarılı bir estetik sonuç elde etme durumu yadsınamaz. Özellikle Çene ucunda oluşan kırışıklıklara karşı alternatifsiz bir başarısı vardır.

Son derece konforlu bir uygulama olan Ankara çene botoksu, mutlaka uzman doktor eliyle ve steril, kaliteli bir donanımla gerçekleştirilmelidir.