Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dövme Silme

Dövme Silme; Hatalı yapılmış, beğenilerek yaptırıldıktan sonra zamanla görmek istenilmeyen dövmelerin vücuttan ve deriden silinmesi işlemidir.

Lazer Dövme Silme

Lazer ile dövme silme yöntemi istenilmeyen dövmelerin üzerine lazer ışınları ile müdahale edilerek, dermis ve deri altı dediğimiz dokuda bulunmakta olan dövmeye rengini veren bileşikler tarafından bu ışınların emilmesi, maddelerin parçalanması ve böylelikle deri üzerindeki dokuya zarar vermeden hatta kollajen ve elasten miktarını da arttırarak dövmenin silinmesi işlemidir. Bu işlemin ardından birçok renk ve boyuttaki dövmeler vücuttan silinebilmektedir.

Lazer Dövme Silme Hangi Durumda ve Kimlere Yapılır?

Kişilerin lazer ile dövme silme yöntemine başvurdukları pek çok durum vardır. İlk olarak kişi yılar önce yaptırdığı dövmesini artık beğenmiyor ve vücudunda görmek istemiyor olabilir. Genellikle işlemin en çok yapıldığı durum bu durum olmakla birlikte başka durumlarda da işlem gerçekleştirilebilir. İstenilen dövmenin yanlış yapılması, dövmenin zaman içinde deforme olması, silik bir duruma gelerek estetik görüntüden uzaklaşması ya da hızlı kilo alıp verme gibi sebeplerle dövmenin görüntüsünün bozulması gibi pek çok durum karşısında lazer ile dövme silme yöntemi kullanılmaktadır. Lazer ile dövme silme işleminin uygulanamayacağı kişiler vardır. İşlemin uygulanamayacağı kişiler, gebelik süreci içinde olanlar, emzirmekte olan kadınlar, ağır kalp ve şeker hastaları, epilepsi hastaları ve silme işleminin uygulanacağı bölgede mantar, uçuk, siğil gibi deri hastalıkları yaşayan ve açık yaralar ile enfeksiyonlara sahip olan kişilerdir.

Lazer Dövme Silmede Hangi Cihazlar Kullanılıyor?

Lazer dövme silme işlemlerinde Q Switch lazer cihazı kullanılmaktadır. Q Switch lazer cihazının gelişmiş bir klinik uygulama alanı vardır ve kullanım alanlarından biri de dövme silme işlemidir.

 İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Q Switch lazer ile dövme silme işleminin süresi dövmenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Minimal dövmeler dediğimiz çok küçük dövmelerde uygulaması süresi 5 dakika gibi bir zaman dilimiyken daha büyük alana yayılmış büyük dövmeler için işlem süresi uzayabilmekte ve silme işlemi seanslara bölünebilmektedir. Seanslara bölünmüş olan silme işlemlerinde uygulamalar 1 saat sürerken, seansların sayısı yine dövmenin büyüklüğüne bağlı olarak 1 ila 8 arasında değişmektedir. 1 saatlik seansların her birinin arasına yine 4-8 haftalık aralıklar konulur ve bu seansların sonunda ciltteki dövme büyük oranda temizlenmiş olur.

İlginizi Çekebilir  İz ve Çatlak Tedavisi