Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudaklara Botoks

Dudaklara Botoks uygulaması dudak etrafında oluşan çizgilere ve kırışıklara uygulanan hızlı sonuç veren bir işlemdir. Kırışıklıklar önce göz çevresinde oluşmaya başlar. Yüzdeki yaşlanmanın kendini gösterdiği ikinci bölge dudak çevresi olur. Bilhassa üst dudak çevresinde dik çizgiler ve bütün dudak çerçevesinde gülümseme çizgileri belirginleşir. Sigara kullanımı, mimikler, fazla gülümseme, genetik yapı gibi nedenlerle pek çok kişide erken yaşlardan itibaren kırışıklık ve çizgiler oluşmaya başlar.

Dudak ve Çevresindeki Kırışıklıklara Botoks Uyulaması

Dudağın yapısı incelenerek ve gerekli noktaları tespit edilerek ince botoks enjeksiyon iğneleri enjekte edilir. Bu içerik botulinum toksinidir.  Botulinum toksini, clostridium botulinum bakterisinden üretilen bir aşı türüdür.

Küçük dozlarla gereken noktalara zerk edilen aşı, dudak çevresindeki olumsuzlukları giderir. Dudağa gergin, genç bir görünüm kazandırır.

Bu işlemle birlikte dudağa dolgunluk ve hacim kazandırmak arzu ediliyorsa dudak üzerinde dolgu enjeksiyonu da kullanılır. Çünkü yaşla birlikte dudak, hacim kaybına da uğramaktadır.

Dudak botoksu dudak çevresinde kırışıklık ve çizgileri olan, dudaklarında hacim kaybı olan, genel sağlık durumu iyi olan kas hastalığı olan, hamile ve emziren anneler hariç 18 yaşını geçmiş herkes dudaklarına botoks uygulamasını yaptırabilir.

İşlem öncesinde uzman doktor, alerji testi de yapacaktır. Tansiyon, diyabet ve benzeri hastalığı olup, ilaç kullanan hastalar sağlık bilgilerini mutlaka uzman doktorla paylaşmalılardır.

Dudak botoksu işlemi dudak çevresindeki kırışıklıklara uygulaması yaklaşık 15 – 20 dakikalık bir seanstır.

Dudaklara botoks etkisi birkaç gün içinde görünmektedir. İnce uçlu iğne kullanıldığı için uygulama anında ağrı ve acı olmaz. Ameliyatsız yöntemler genellikle etkisi geçen uygulamalardır. Bu yüzen bu işlemler belli periyotlarla tekrarlanması gereken uygulamalardır. İşlemi de yılda iki kez yapılması gereken tekrarlı bir işlemdir. İyileşme süreci olmaması nedeniyle hasta seansa katıldıktan sonra günlük yaşamına hemen dönebilmektedir.

Botulinum toksini uygulamasının hemen ardından gelen günde hamam, sauna, deniz gibi yerlere gidilmesi ve ağır sporlar yapılması doğru olmaz. Tedavi sonrası ilk saatlerde sıcak içecekler tüketilmemeli ve dudağı gerecek mimik ve konuşmalar yapılmamalıdır. İlk saatlerde her yarım saat periyodunda beş dakika süreli soğuk kompres yapılmalıdır. İlk gün bölgeye temas, her yönüyle engellenmeli, uygulama yapılan bölgeler ovuşturulmamalı, masaj yapılmamalı ya da tedavili bölgeye hiçbir şey sürülmemelidir.

Dudak botoksu uygulaması, alanında uzman olan doktorlar eliyle gerçekleştirilirse hiçbir olumsuz etki yaşanmayacaktır. Uzman olmayan ve yüzün kas yapısını yeterince tanımayan kişiler telafisi zor estetik hüsranlara ve ölçüsüzlüklere neden olabilirler. Bilgi almak için numaralarımızdan faydalanabilirsiniz. Ankara’da dudaklara botoks uygulamasının fiyatları için belirleyici unsur dudak etrafı ve dudak çizgilerinin miktarıdır.