Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Elmacık Kemiği ve Yanak Dolgusu

Elmacık Kemiği ve Yanak Dolgusu, hyalüronik asit ile uygulanan dolgu işlemlerinden bir tanesidir ve bayanlar arasında en sık tercih edilen dolgu işlemlerindendir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte elmacık kemiklerinde ve yanaklarda oluşabilecek çöküntü ve sarkmalar, dolgu işlemi sayesinde giderilmekte, kişinin yüzü tekrar orantılı ve genç görünüme kavuşturulmaktadır.

Hyalüronik asit, alerjik riskler barındırmayan ve vücutta zaten var olan bir asittir ve ciltte oluşan çizgilerin yok edilmesinde, cilde yeniden hacim kazandırılmasında kullanılmaktadır. Elmacık kemiği dolgunluğu gençlik ifadesinin yüzdeki en anlamlı parçasıdır. Elmacık kemiğini uygun dolgu tiplerini uygun ve gerekli miktarda uygulayan deneyimli eller doğal ve estetik olarak muhteşem sonuçlar elde edebilirler. Uygulayan hekimin anatomi bilgisi, estetik algısı ve dolgu ihtiyacını iyi belirlemesi sonuca direkt etki eder. Bu şekilde dakikalar içinde hasta bir kaç yıl öncesine gider ve başkasına değil kendisinin genç dolgun ve daha güzel göründüğü haline etkili ve uzun süre kalıcı olarak ulaşır.

Hyalüronik asit, cildin alt tabakasına enjekte edilir. Bazen kalsiyum içerikli kollajen üretimini uyaran radiesse uzun etkili kalıcı dolgular uygulanır. Lokal anestezi etkili kremler kullanılması, işlem sırasında acı hissetmemek için yeterlidir.  Elmacık kemiği ve yanak dolgusu, elmacık kemiğinde ve yanaklardaki hacim kaybının miktarına bağlı olarak değişen dolgu uygulaması, uygulanır uygulanmaz etkilerini göstermeye başlar.

Bölge hacim kazanır, gerginleşir ve toparlanır. Sonrasında ufak kızarıklık ve şişmeler oluşsa da günlük hayata devam etmemeyi gerektirecek boyutta değillerdir. İşlemin ardından 1 veya 2 gün geçtikten sonra bu izler de yok olmaktadır, 1 hafta sonrasında doktor kontrolü ile işlemin başarı oranı irdelenmektedir. 10-15 günün sonunda cilt tamamen oturmakta, dolgu tüm etkisini göstermektedir.

Yaşlılıkla beraber yanaklarda meydana gelen ince çizgiler, elmacık kemiğinde oluşan hacim kayıpları, kişinin yüzünü orantısız ve sönük bir görünüme sokmaktadır. Enjeksiyon uygulaması, yüzü orantılı bir hale kavuştururken çizgileri de ortadan kaldırır.

Ne Kadar Sürer?

Dolgu işlemi, 15-20 dakika gibi kısa sürelerde tamamlanır. Uygulama yapılacak bölgenin genişliği, dolgu uygulamasında belirleyicidir. Tüm yüze, yanak ve elmacık kemiklerinin dışında alın ve şakağa, dudak ve ağız kenarlarına, göz bölgesine de uygulama yapılacak ise süre bir miktar daha artmaktadır. Dolgu işlemi, başka işlemlerin de uygulanmasına engel değildir. Botoks, lazer, PRP gibi ek uygulamaları da yaptırmanız mümkündür. Hatta ek işlemlerle cildinizi desteklemeniz etkiyi arttırmaktadır.

İşlem Sonrası Süreç

Elmacık kemiği ve yanak dolgusu 9 aydan başlayıp 18 aya kadar etkisini korumaktadır. Dolgunun etkisi azalınca, sonrasında işlem tekrar edilebilmekte, herhangi bir sakınca ve yan etki barındırmamaktadır. Hacim kaybına uğrayan yüzünüzü eski haline döndürmek, özellikle güzelliğin göstergesi olan elmacık kemiklerini ve dolgun yanakları korumak için hyalüronik asit dolgu ve kalsiyumlu radiesse dolgu yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. İşlemi uzman ve işinin ehli birine yaptırmanız, en doğal görünüme kavuşmanız, abartılı bir görünümden kaçınmak için önemlidir.

Ankara’da yanak dolgusu fiyatları ve uygulamanın detayları için bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.