Özellikle çene bölgesinde gevşeklikten, sarkmadan, çene çizgisinin yok olmasından şikayetçi olanlar, yanaklarında sarkmalar yaşayanlar, ağız kenarları, yerçekiminin de etkisiyle sarkan hastalar, bu işlemi uygulatabilirler. Benzer şekilde boyun ve göz çevresinde de olumlu etkiler gösteren cihaz, kaş kaldırmada da kullanılabilmekte, düşüklüğü gidermektedir. Kaz ayaklarına da etki etmektedir. Bu şikayetlere sahip olanların rahatlıkla uygulatabilecekleri Fokus ultrason diğer lazer işlemlerinden de farklılıklar gösterir ve avantajlara sahiptir.

Fokuslu Ultrason Uygulamaları

Normal lazer uygulamalarında ışınlar cildin çok derinine inemezler ve bu nedenle daha az etki gösterirler. Fokus ultrason işlemi 4,5 milimetre kadar deri altı dokusuna erişir. Bu bölge, cilt germe ameliyatlarında hedef alınan ve cildin gerilmesini, gençleşmesini sağlamak için çalışılan bölgedir. Bu bölgeye etki eden cihaz, küçük ısılar vererek bölgeyi uyarır ve bölge daralır.

Dolayısıyla da ciltte toparlanma meydana gelir. 3 ayın sonunda toparlanma belirginleşir, kollajen oluşumu her geçen gün artar. Cildin tipine göre, uygulamanın etkileri tam anlamıyla 6. ayın sonunda da tamamlanabilir. Bu işlem, diğer cilt gençleştirme ve yenileme işlemleri Prp,  Botoks, Yüz dolgusu ile kombin edilerek de uygulanabilir. Fokus ultrason uygulaması sırasında minik iğne batma hissi ve küçük yanma hisleri hissedilir, dolayısıyla acı vermeyen, konforlu bir uygulamadır.

35 yaşını geçen, cildindeki, boyun, kaş, çene, yanak, ağız bölgesindeki sarkmalardan ve yaşlılık belirtilerinden şikayeti olan herkesin uygulamayı yaptırması olasıdır. Ameliyat olmak istemeyenler için de güzel bir alternatiftir. Seans süreleri uygulama bölgesinin genişliğine bağlı olarak değişmekle birlikte, genellikle bir seans 30 dakika veya 60 dakika sürmektedir.Ses dalgaları ile kollajen oluşumunu tetikleyen Fokus ultrason uygulaması, yaz kış fark etmeksizin her mevsimde uygulanabilir.

İşlem sonrasında kişinin dinlenmesini gerektirecek veya sosyal hayata karışmasını engelleyecek bir durum olmadığı için de Fokus ultrason uygulaması oldukça avantajlı ve konforludur. Ayrıca makyaj yapılmasına da engel değildir. Herhangi bir soyulmaya, yaralanmaya sebep olmaz, şişmeler meydana getirmez.

İşlemin etkileri 2 yıla kadar devam eder ancak yaş ilerledikçe tekrar uygulanması gerekebilir. Eğer diğer cilt gençleştirme işlemleri ile birlikte uygulanırsa etkisi artar. Ankara Fokus ultrason fiyatları işlemin yapılacağı alan sayısı ve seans miktarına göre belirlenebilmektedir. Uygulama hakkındaki sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.