Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnfrasonik Liposuction

İnfrasonik liposuction’da ses dalgaları ile cilt altındaki yağ dokuları parçalanır ve sıvılaşması sağlanır. Sıvılaşan yağlar özel tasarlamış kanüller (3D / üç boyutlu hareket kabiliyetine sahip) araçlığı ile vücuttan alınır. İşlem sırasında ayrıca ciltte sıkılaşma da sağlanır. Titreşim liposuction uygulamasında kullanılan ses frekansları 15 Khz’in altındadır, insan kulağı tarafından algılanmaz ve hiç bir yan etkisi yoktur.

İnfrasoni̇k Liposuction Nedi̇r? Nasil Uygulanır?

Titreşim yağları aldırma işlemi vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilirken daha çok hassas ve detaylı işlem gerektiren gıdı, ayak bileği, diz içi ve boyun bölgelerinde diğer yöntemlere göre çok daha iyi sonuç verir. Özel tasarlanmış kanüller doktorun konforunu arttırmaktadır. Çünkü doktora işlem sırasında tam kontrol sağlar. Yağ dokusu haricinde farklı dokulara temas ettiğinde kanüllerin otomatik olarak titreşimini ve yağ emilimini durdurması cilt altı bağ dokuları vb. yapılara istenmeyen zararlar verilmesini engeller. Titreşimler hastada hafif bir gıdıklanma hissi yaratır. Bu his hastada mutluluk hormonu salınımına yol açar ve uygulamanın hasta için çok daha rahat geçmesini sağlar. Diğer yağ aldırma uygulamalarında olduğu gibi uygulamanın içeriğine göre lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Avantajlari

Uygulama sırasında doktora tam kontrol sağlar.
Bağ dokusu ve kılcal damarlara verilebilecek istenmeyen zararları minimuma indirir.
İşlem sonrası ödem ve morarma neredeyse hiç oluşmaz
Ciltte sıkılaştırma sağlar
İyileşme süreci diğer yağ aldırma operasyonuna göre daha hızlı gerçekleşir.

Ki̇mler İçi̇n Uygundur.

Sağlıklı tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilmektedir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde uygulamadan kaçınılmalıdır. 18 yaş altı bireyler vücut gelişimini tamamlamadığı için uygulanmaz.

İnfrasonik liposuction ideal hastalar: Yağ doku birikiminin az ya da orta düzeye olan ve yağ birikiminin olduğu bölgede cilt sarkması fazla olmayan hastalardır. Eğer yağ birikimi fazla ise lazer liposuction ile kombine edilerek kullanılır.

Öncesi̇

Hastanın sağlık öyküsü ve aldığı tedaviler değerlendirilir.

Sağlık açısından problem görünmüyor ise hastanın talepleri dinlenir ve cilt dokusu analizi, yağ oranı ölçümlerinin yapar. Hasta talepleri ile uzman görüşünü harmanlayarak elde edilebilecek maximum fayda üzerinden işlem ve sonuçları hakkında hastayı bilgilendirir. Son olarak randevu günü planlaması yapılır.

Sonrası

İyileşme diğer yöntemlere göre hızlı ve rahat geçer.
Kanama, morarma ve ödem neredeyse yok gibidir. Oluşabilecek yan etkiler çok basit ilaç tedavileri ile kolaylıkla giderilmektedir.
Diğer yağ çektirme tekniklerinde görülebilen geçici his kayıpları bu teknikte görünmez.
Uygulama sonrası hasta aynı gün evine dönebilir. 1-2 gün dinlenme sonrası iş hayatına dönebilir.
Etkisi hem görünür, operasyon bölgesi son haline 4 hafta sonra kavuşur.
Hasta beslenmesine dikkat ettiği ve hayatında egzersize yer verdiği sürece İnfrasonik liposuction etkisini uzun yıllar korur.

Ankara İnfrasonik liposuction ile fazla yağları aldırmanın maliyetleri ve operasyonun fiyatı için, ön muayene gerekmektedir.