Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Işık Dolgusu

Işık Dolgusu uygulaması ile göz altı torbalanmaları ve morlukları için etkin tedavi yöntemlerinden biridir. Zaman içerisinde gözlerde meydana gelen tahribatı ve yaşlılık izlerini, yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırmaya yönelik olarak uygulanan bir dolgu yöntemidir. Göz çevresine uygulanan dolgu yöntemi ile cilt yeniden eski canlı ve dinamik görüntüsüne kavuşur, yorgun bakışlar ortadan kalkar.

Gözlerin çevresindeki morlukları ve oluşan torbalı görünümü gidermek için uygulanan ışık dolgusu,  kısa sürede sonuç veren son yıllarda uygulanışı giderek yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Işık dolgusu boyun bölgesinde ve ellerde uygulamak da mümkündür. Işık dolgusu sayesinde göz altlarında oluşan kusurlar giderilebilmektedir.

Göz altında bulunan torbalı ve şişkin görüntüden rahatsızlık duyan herkes, ışık dolgusu uygulatabilir. Morluklar ve belirginlik kazanan damarlar ile birlikte gözler, zaman içerisinde yorgun ve can sıkıcı bir hal alırlar. Bu morluk ve şişliklerin sebebi ise kişiden kişiye farklılık gösterir, rahatsızlık farklı durumlar neticesinde çıkabilir.  Alkolün etkisiyle, yıllarca bilgisayar ekranına veya küçük yazılara bakılarak yapılan işler neticesinde, düzensiz uyku sebebiyle veya yalnızca doğuştan getirilen genetik faktörler ile göz altı problemleri oluşabilmektedir. Hatta kişi 30 yaşını aştığında bu problemler ciddi boyutlara gelebilmekte, hem sağlığı hem de görüntüyü olumsuz etkileyebilmektedir. Işık dolgusu ile göz altında oluşan estetik sorunlar giderilebilir.

Hyalüronik asit bulunduran ışık dolgusu, göz altlarını düzgün bir görünüme kavuşturur. İnce iğneler, jeli göz altında bulunan kemiklere enjekte ederek düzelmeyi sağlar. Göz altlarındaki ince deri eski parlak görünümüne kavuşur, morluk ve şişlikler ortadan kalkar. Dolgu ayrıca amino asit, vitamin, antioksidan gibi önemli ve besleyici bileşenler de içerir.

Göz altındaki kemiklere enjekte edilen hyalüronik asitte hiçbir şekilde ağrı sızı hissedilmez çünkü madde lokal anestezik etkiye sahiptir. İğne yerleri uygulama sonrasında hafif şiş veya morluklar barındırmaz, bu sayede ışık dolgusu konforlu bir süreç sağlar. İşlemin ardından yapılan buz uygulaması, minik kızarıklıklar ve şişlikler oluşsa da bunları yok eder. İki gün müddetle uygulama bölgesinde gergin ve mimik ağırlıklıklı hareketlerden kaçınmak gerekir. 1 hafta boyunca da yüz üstü uyumamak gerekir. Gözlere fazla temas etmemek, çok sıcak sudan uzak durmak da dikkat edilmesi gereken diğer önemli detaylardır.

İlginizi Çekebilir  Kaş Arası Dolgu

Göz altı Işık dolgusu 3 veya 4 hafta süre ile 3 seans uygulanır.  Seanslar ilerledikçe ve zaman geçtikçe etkilerini gösteren bu uygulama seanslar  halinde 15 dakika gibi kısa sürelerde sonlanmaktadır. Üstelik dikkat edilmesi gereken küçük detaylar dışında herhangi bir istirahat da gerekmemektedir.

Işık dolgusundan sonra 1 yıl süre ile etkisini sürdürmektedir. Tekrar uygulanması kolay olan dolgu yönteminde uygulama göz kapağına veya göz çevresine yapılıyorsa etkiler 2 yıla kadar devam etmektedir. Ankara Işık dolgusu fiyatları göz altı için kullanılacak hyalüronik miktarı belirleyici olacaktır.