Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Işıltı Botoksu

Işıltı Botoksu Nedir?

Işıltı botoksu klasik botokstan farklı olan bu uygulama yüz gençleştirme amaçlı yapılan ve çok tercih edilen uygulamalardan biri haline gelmiştir. Hyalüronik asit, vitamin ve mineral gibi katkı maddelerinin botoks maddesi ile kombine edilmesi şeklinde hazırlanan içeriğin sorunlu noktalara uygulanması işlemidir.

Işıltı botoksu işlemin yapıldığı en önemli bölgeler Alın, göz çevresi, yanak bölgeleri, çene bölgesi, ağız kenarı boyun ve dekolte bölgesidir. Zaten vücudun her dokusunda doğal olarak bulunan ve belirli yaşamsal görevleri yerine getiren hyalüronik asit maddesinin azalması sonucu, onun tekrar yerine koyulmasını da amaçlayan bir uygulamadır.

Botoks ana maddesi ile kombine edilen hyalüronik asit, cilt yaşlanmasına karşı mücadele eden, bağışıklık sistemini güçlendiren estetik dışında eklem ağrılarının tedavisinde dahi kullanılan vücudun her dokusunda bulunan hücresel olmayan temel yapılardan biridir. Bazı özel vitaminler de hazırlanan bu kombinasyona katılırlar.

Işıltılı botoksu uygulaması, ciltte yağlanmanın azalmasını, aknelerde iyileşmeyi, gözeneklerde daralmayı ve kombin edilmiş olan vitamin – mineral – hyalüronik asit sayesinde ciltte ışıldama ve parıldamayı sağlamaktadır.

Klasik botoksta mimiklere bağlı olmadıkları için giderilemeyen bir takım yatay ve dikey çizgiler özellikle bu yöntemle giderilebilmektedir. Ciltte pürüzsüzlük ve yüzeysel kırışıklıklarda çok belirgin bir azalma sağlanmaktadır.

Işıltı Botoksu Hangi Durumda Ve Kimlere Uygulanabilir?

Işıltı Botoksu 18 yaşını geçmiş herkes için kullanılabilen bir uygulamalardır. Yapılan işlem oldukça basittir. Genç yaşta cildi nemlendirmek ve hacimlendirmek amaçlı, güneşten ya da diğer dış etkenlerden dolayı oluşmuş olan ince çizgilerin ve hacim kayıplarının giderilmesi amaçlı yapılan bir işlemdir.

Kişinin genel sağlık durumu uzman doktor tarafından kontrol edilerek tedavinin uygun olup olmadığına karar verilir. Genellikle gözün altında, hafif oluşmuş çöküntülerde, parlaklığını, nemliliğini yitirmiş olan ciltlerde uygulanmaktadır. Uygulama noktaları klasik botoksta olduğu gibi kas içine değil, deri içi ya da deri altı yüzeysel kasların deriye tutunduğu noktalardır. Bu noktalara yapılmasının nedeni, özellikle klasik botoksla girilemeyen yanaklar, çene ve ağız bölgesi, boyun ve dekolte bölgelerinde oluşan yüzeysel kırışıklıkların giderilebilmesi amaçlıdır.

Işıltı Botoksu İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

İşlem başlamadan önce hastaya lokal anestezi özellikli bir krem uygulanmaktadır. Daha sonra takriben yarım santim aralıklarla belirlenen sorun noktalarına hazırlanan özel karışım çok ince iğnelerle enjekte edilmektedir.

Uygulama sonrası aşırı şişlik ya da morarma olmaz. İşlem yapıldıktan sonra normal yaşama hemen dönülebilir. Diğer botoks ile yapılan uygulamalarında olduğu gibi bu yöntemin etkisi de 4 ile 6 ay sürebilmektedir.

Konu şöyle bir toparlanırsa, ışıltı botoksu, klasik botokstan farklı olarak içerdiği vitaminler ve hyalüronik asit, yapılış yerlerindeki farklılık nedeni ile botoksun etkili olamadığı, kaslara bağlı olmayan çizgilenmelerde azalma, cilt ovalinde toparlanma ve ciltte önemli ölçüde aydınlanma sağlamaktadır. Aynı zamanda akne sorunlarını azaltmakta, gözenekleri daraltmaktadır. Işıltı botoksu ayrıca keloid denilen yara izlerini azaltmak için de özellikle kullanılan bir yöntem olmuştur.

Oldukça kolay ve konforlu olduğu, herhangi bir iyileşme süreci istemediği özellikle vurgulanan bu yöntemin, medikal bir uygulama olduğu ve mutlaka uzmanlık gerektirdiği unutulmamalıdır. Herhangi bir sağlık sorunu ve estetik hüsranla karşılaşmamak için uygulama mutlaka konusunda uzman bir doktorun eliyle yapılmalıdır. Ankara Işıltı botoksu fiyatları.