Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj, doğal pigmentlerin cilt altına yerleştirilmesi ile yapılmaktadır. Kaş kontürü kişiye özel doğal pigmentlerin hijyenik ve tek kullanımlık iğneler yardımıyla cilt yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesi işlemidir. Kaş bölgesine yapılan kaş kontürü de denilen kalıcı makyaj uygulaması, kaşta istenen değişikliğin doğal pigmentler ile yaratılması işlemidir.

Kaş Kontürü

Kaş bölgesinde bulunan boşlukları doldurmak ve istenilen kaş şekline ulaşmak amacı ile Kalıcı makyaj yapılabilir. Kimi zaman istenilen kaş şekli ile doğal kaşlar birbiri ile örtüşmemektedir. Bu noktada kaş kontürü alternatifi ile kaşların örgünümü kişinin isteğine göre belirlenir ve bu yöntem ile istenilen elde edilir.

Kaş Dövmesi

Kaş dövmesi diyede bilinen kalıcı makyaj uygulaması çok çeşitli sebeplerle yapılabilmektedir. Öncelikle seyrek ve kılların arasında çok fazla boşluk bulunan kaşlarda kaş kontürü yöntemi oldukça etkilidir. Bununa birlikte kimi zaman kaşlar hiç olmayabilir ya da tek tük kıllar şeklinde olabilir. Bu durumda da kalıcı makyaj uygulaması yapılabilmektedir. Ayrıca yanık, kaza, yara alma, ağır hastalık geçirme gibi çeşitli durumlarla deforme olmuş kaş görüntüsü de kaş kontürü ile kolayca düzeltilebilmektedir. Kaş kontürü yüz ve göz şeklinin daha güzel görünmesi için de yapılabilmektedir.

Düşük kaşlar üzerine uygulanan kaş kontürü yöntemi ile kaşlar kalkık gösterilerek yüzün yorgun görünmemesi sağlanırken, yine kaş şekillendirme yöntemi ile birbirinde uzak ya da birbirine fazla yakın gözlerin sebep olduğu orantısız görüntü ortadan kaldırılabilir. Kalıcı makyaj (kaş dövmesi) yöntemi çoğu zaman isteyen herkese uygulanabilmekle birilikte kimi durumlarda doktor kontrolünde uygulanması ya da hiç uygulanmaması gerekebilir.

Şeker hastaları, kan pıhtılaşması (hemofili) sorunu yaşayan kişiler, HIV + hastaları, sarılık ve anemi (kansızlık) hastalarının bu uygulamayı doktor kontrolü altında yaptırmaları gerekmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması, 18 yaşının altındaki kişilere, pigment duyarlılığı olanlara, işlem yapılacak bölgede et beni olanlara, yaraların ve melonuma dediğimiz kızarıklıkların üzerine, egzama siğil mantar gibi cilt lezyonları taşıyan kişilere, hassa ve ince ciltlere, bölgesel test sonrası cildinde reaksiyon oluşan kişilere ve ağır psikolojik rahatsızlık yaşayan kişilere yapılamaz.

Uygulama esnasında kaş kontürü cihazları kullanılmakta bununla birlikte uygulama öncesinde kaşa şekil vermek açısından microblading kalemleri ile kaş şekli de belirlenmektedir.

Kalıcı makyaj işlemi kişiden kişiye değişebilmektedir. Çünkü işlemden önce bir kaş şekli belirlenir ve çizim yapılır. Kimi zaman bu çizim süresi de uzayabilmektedir. Ancak genel olarak bekleme süresi ile birlikte işlem 1 ila 2 saat arasında gerçekleştirilir. Kaş dövmesi Ankara Kalıcı makyaj fiyatları işlem yapılacak alanın boyutuna göre belirlenebilir.