Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaş Arası Botoksu

Kaş Arası Botoksu; Kaşların arasında oluşan derin çizgilenme ya da kırışma sorunu yüzün günlük hayatta sosyal çevrede algılanma biçimini en çok etkileyen bölgedir diyebiliriz. Kaş arası botoksu uygulamasını şu şekilde anlatabiliriz; normalde karşısındaki insana herhangi  bir kızgınlık sinir ya da benzeri negatif bir duygu beslemeyen bir kişi sırf kaş ortası çizgisinin derinliğinden ve çatık kaşlı görünümünden dolayı karşısındaki kişi ya da kişilerce antipatik itici algılanabilir.

Kaş ortasındaki kas yapılarının çok uzun zamandır yoğun çalıştırılması sonucu, kasıldıktan sonra gevşeyemeyen kaslar cildin düz formuna dönmesini sağlayamazlar. Bölge kaslarının zayıflamaya başlamasıyla kırışıklık ve çizgilerin genç yaşta belirginleştiği ilk yer kaşların arasıdır. Bu duruma müdahale kaş arası botoksudur.

Kaş arası botoksu ile Kaş çatımı ve yoğun mimik etkisi altında kalan bu bölge kasları, ciltte yüze agresif ve daha yaşlı görünümü veren dikey çizgi ve kırışıklıklar bırakır. Bu kırışıklık ve çizgilerin ortadan kaldırılması ve agresif ifadeden kurtulmak için kaş arası botoksu pratik bir uygulama olarak öne çıkmaktadır. Yöntemle yüzdeki yaşlılık ifadesinden kurtulmak da mümkün olmaktadır.

Kaş Arası Botoksu Hangi Durumda Ve Kimlere Uygulanabilir?

Uygulamasının herhangi bir yaş sınırı yoktur. Reşit yaşta vücut gelişimini tamamlamış herkese bu uygulama yapılabilir. Herhangi bir yan etki tespit edilmemiştir. Bununla birlikte kronik baş ağrısını tedavi etmesiyle de olumlu yan etkisi oluşabilmektedir.

Kaş arasına botoks uygulaması sorunlu ifadeyi ortadan kaldırırken, var olan çizgi ve kırışıklıkların daha da derinleşmesini engellemektedir.  Kaş arası olumsuz yüz çizgi ve kırışıklıkları, uygulanan bu tedavi yoluyla oldukça iyi sonuçlarla ortadan kaldırmak mümkündür.

Kaş Arası Botoks Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Zayıfladığı için önceki işlevini kaybederek gevşeyemeyen kaş arası kaslarının gevşemesine neden olan bu uygulama bir cerrahi müdahale değildir. Özel iğneler ile ihtiyaç duyulan bölgeye yeter miktarda botilinum toxin enjekte edilir. Bu kolay uygulama 10 dakika kadar sürmektedir. Elbette hastanın durumu bu süreyi belirlemektedir. Kaş arasına enjeksiyon yapılmadan önce lokal anestezi etkisi için bölgeye özel bir krem sürülür. Bu şekilde acı hissi azaltılmaktadır.

Uygulamanın yapılmasının hemen ardından hasta günlük yaşamına dönebilmektedir. İşlem sonrası hiçbir ağrı hissedilmez. Enjeksiyon girişlerinde görülebilecek hafif kızarıklıklara karşı soğuk kompres yapılmalıdır. Bu izler ilk günle birlikte kaybolacaktır. Kaş arasında yüksek oranlı çukurlar ve derin kırışıklıklar varsa, bu noktaların ayrıca dolgu yapılarak giderilmesi gerekebilir. Tüm bu kararları değerlendirme ve uygulamayı yapacak uzman doktor belirlemelidir.

Kaş arası botoksu uygulamasının ilk etkisi birkaç gün içinde görülür. İki hafta sonra tam etkisi ortaya çıkar. Olumlu etki 3 ya da 4 ay sonunda azalmaya başlar. Altıncı ayın sonunda ise uygulamanın etkisi tamamen sıfırlanır. Bu noktadan sonra işlemin tekrarlanması gerekir ve önerilir. Bu şekilde, etkinin zamanla daha kalıcı olması sonucu oluşacaktır.

Uygulamanın bu denli konforlu olduğunu vurgulamakla birlikte, olası komplikasyonlara izin vermemek için mutlaka uzman doktor eliyle planlanıp gerçekleştirilmesi gerekliliği göz ardı edilmemelidir. Kaş arası botoksu uygulaması ile Çatış kaş görünümü giderilerek ifadedeki sinirli sert görünüm giderilebilir. İşlemin fiyatları işlemde uygulanacak doz belirleyici unsur olacaktır. Kaş çatma çizgilerine Ankara kaş arası botoksu fiyatları uygulaması.