Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaz Ayakları Botoksu

Kaz Ayakları Botoksu, göz çevresini kaplayan deri, vücudun diğer bölgelerine oranla son derece ince ve hassas yağ bezelerinin olmaması nedeniyle de oldukça nemsiz dolayısıyla çevre etkilerine karşı oldukça savunmasız cilt yüzeyleridir. Bu durum nedeniyle, yaşlılık izlerimizle ilk karşılaştığımız yer gözlerimizin çevresi olur. Göz çevresinde çizgilerinin tedavisi için kaz ayakları botoksu oldukça etkilidir.

Kaz Ayakları Kırışıklıklarının Botoks ile Tedavisi

Kaz ayağı adıyla vurgulanan, göz çevresinde oluşan, adına benzer çizgi ve kırışıklıklar ” Kaz ayakları botoks tekniği ” ile giderilebilmektedir. Cerrahi müdahale ve herhangi bir iyileşme süreci olmaksızın gerçekleştirilebilen bu uygulama başarılı sonuçları nedeniyle alternatiflerinin önüne geçmiş durumdadır. Kaz ayakları botoksu uygulaması isteğe bağlı olarak tekil şekilde yapılabilse de genellikle çehrede uygulanan botoks işlemleriyle kombine edilmektedir.

Kaz Ayağı Çizgilerinin Tedavisi

Göz çerçevesinden taşar gibi oluşan çizgi ve kırışıklıkların kaynağı, mimiklerimizi sağlayan ve göz çerçevesini bir disk gibi çevreleyen ince ve yuvarlak kasların aktivitelerindeki yoğunluktur. Söz konusu mimiklerin etkisiyle daha çok yaşla artan, güneş ışınlarının etkisiyle ve göz çevresi cildinin kuruluk durumuyla oluşumu hızlanan izlerdir.

Kaz Ayaklarına Botoks Uygulanması

Bilinçli ellerde yanlış uygulanmadığı sürece kaz Ayağı çizgilerine botoksu uygulamalarının herhangi bir yan etkisi genelde yoktur. Genel ilke olarak 18 yaşından küçüklere ve hamile olan ya da emzirme dönemi süren kadınlara uygulanmamaktadır. Başka rahatsızlıklar nedeniyle süren ilaç tedavileri varsa ve uygulama bölgesinde yüksek hasarlı durumlar varsa bu işlem yapılamaz.

Uygulama Ne Kadar Sürüyor?

Uygulama süresi, kırışıklıkların miktarına ve yaygınlığına göre değişmekle birlikte genellikle yarım saat ya da kırk beş dakikada tamamlanmaktadır. Botoksun içeriği olan adını da buradan aldığı  “Botulinum Toksini”, bir bakteri türünden elde edilmiş olan bir tür proteindir. Uygulamanın ardından göz çevrenizdeki hedef kas dokunun gevşemesi sağlanır. Botoksun genel etki süresi dört ya da 6 ay kadardır. İşlemin bu periyotta tekrarlanması gerekmektedir. Uygulama tekrarlandıkça kaz ayaklarının her tekrarda daha da azaldığı görülecektir.

Kaz ayaklarına uygulanan botoksun etkisi bir hafta içinde hatta ilk günden itibaren kendini gösterecektir. Bu nedenle tercih edilme oranı da yükselmektedir. Belirtildiği gibi uygulama tekrarlandıkça her seansta etki süresinin uzadığı da görülmektedir. Uygulamanın hiçbir şekilde acı vermemesi ve bir iyileşme sürecine neden olmayıp kısa bir seansın ardından derhal günlük yaşama dönülebilmesi oldukça cazip yönleridir.

Kaz ayağı botoksu uygulaması, tam olarak mimik hareketlerinin oluşumunu hazırlayan çizgi ve kırışıklığın hemen altındaki kas dokusuna botoks enjekte edilmesidir. Bu şekilde kas rahatlatılır ve çizgi ve kırışıklığın daha da derinleşmesi önlenmiş olur. Eğer kaz ayakları geniş bir alana yayılmış ise çizgilere paralel bir şekilde üç dört ayrı noktadan kaz ayaklarının altındaki kas dokusuna enjekte edilir. Enjeksiyonun dozu bölgenin özelliklerini inceleyen uzman ve deneyimli doktor tarafından ayarlanır.

Son derece konforlu bir uygulama olan kazayağı botoksu tekniği cerrahi olmamakla birlikte medikal özelliği nedeniyle mutlaka konusunda uzman bir doktor eliyle yapılmalıdır. Ankara’da kaz ayağı kırışıklıkları ve çizgilerinin ameliyatsız olarak tedavisi hakkında bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz. İşlemin fiyatları uygulama alanın boyutuna göre değişiklik gösterecektir.