Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mezobotoks

Mezobotoks, klasik botoks tekniklerinden farklı olarak uygulanan bu teknik giderek daha fazla ön plana çıkmaktadır. Sanatçı botoksu adıyla da bilinen bu yöntemde botulinum toksin içeriği kas yapının içine değil, deri alt katmanlarına enjekte edilmektedir. Yüz, boyun ve dekolteye uygulanmasının yanı sıra bacak ve kol içlerine ve tedavisi zor benzer vücut bölgelerine yüksek hasta konforuyla uygulanmaktadır. Çene, boyun, şakaklar, yanaklar gibi bölgelerde ince kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde, genişlemiş gözeneklerin kapatılmasında net bir estetik başarı elde edilmektedir.

Botox uygulaması son yıllarda estetik sorunların giderilmesinde ameliyatsız en başarılı uygulama türü olarak kendini ispatlamıştır ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Botoksunun yaklaşık 15 yıldır süren macerası içinde klasik uygulama biçimi dışında yüz ve vücudun farklı noktalarında da uygulanabilir oldu.

Uzman doktorlar, ünlülerin yoğun tercih edişi nedeniyle “doğal görünümlü oyuncu sanatçı botoksu” şeklinde adlandırılmaya başlayan mezobotoks tekniği ile çok doğal ve başarılı sonuçlar alındığını ifade ediyorlar. Bu teknikle deri alt katmanına tutunmuş olan kas liflerine etkiyerek gevşemeleri sağlanıyor. Bu şekilde ciltte lifting etkisi elde ediliyor. Bu etkinin sonucu olarak deri gözenekleri sıkışıyor.

Bahsedildiği gibi Mezobotoks tekniğinde işlem kas yapıya uygulanmıyor. Bu nedenle doğallık ve mimik kaybı yaşanma durumu ortadan kalkıyor. Teknik sayesinde hastanın vücudunun gereksinim gördüğü, form kaybı yaşanan her bölgeye botoks uygulanması mümkün oluyor. Derinin alt tabakalarına enjekte edilen botoks içeriği, bilhassa boyun, yüz ve dekolte bölgelerinde muhteşem ve doğal sonuçlar alınmasını sağlıyor. Yine çene, şakak ve yanaklar, alın bölgesinde uygulanabildiği gibi bacak iç bölgeleri ve kol altlarında görülen çizgi, sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi için kullanılmaktadır. Bu teknikle kaş şekillendirilebilir, çenedeki çukur ve düzensiz görünümler ortadan kaldırılabilir, dudak çevresindeki kırışıklık ve çizgiler ve boyun sarkmaları giderilebilir.

Mezobotoks 18 yaşını geçmiş ve genel sağlık durumu müsait olan her bireye yapılabilir. Özellikle boyun ve dekolte bölgesindeki form kayıplarını önemli ölçüde ortadan kaldıran Mezobotoks tekniği cildin kalitesini oldukça artırmakta, deride gözenekleri daraltmaktadır. Tek uygulama ile cildi besleyip kalitesini artıran, çizgi, kırışıklık ve gözeneklerin giderilmesini sağlayan, yüz mimiklerini etkilemeyerek donuk yüz ifadesine neden olmayan, abartılı görünümlere yol açmayıp doğal bir görünüm etkisi yaşatan bu teknik, gördüğü yoğun ilgiyi tümüyle hak etmektedir.

Mezobotoks Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Hedef cilt alanı, lokal anestezi kremleri ile uyuşturuluyor. Belirlenen noktalara özel olarak hazırlanmış Mezobotoks kokteyli enjekte ediliyor. İlacın cilt alt tabanına yayılması amaçlanarak işlem sürdürülüyor. Bu uygulamayla asıl amaç deri yüzeyine alt katmanından başlayarak müdahale etmek ve yüzey tabakayı düzeltmektir. Yaklaşık yarım saat süren uygulama seansı acısız ve derhal günlük yaşama devam edilebilecek konfordadır. Uygulama kişinin durumuna göre haftalık kür ve seanslarla istenen etkiye ulaşılana dek tekrarlarla sürdürülür.

Mezobotoks tekniği, belki cerrahi değil ancak medikal bir müdahaledir. Dolayısıyla mutlaka uzman doktor eliyle yapılmalıdır. Uzman ve deneyimli bir doktor tarafından uygulandığında kesinlikle güvenli ve başarılı estetik sonuçlar alınacaktır.