Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu uygulaması ile saçlardaki seyreklik ve açıklıklarının bulunduğu kafa derisinin epidermal tabakasına mikro pigmentlerin (saç pigmentasyonu) verilmesi ile saç görüntüsü oluşturulur. Teknik olarak saç simülasyon uygulaması kalıcı makyaj olarak da nitelendirilebilir.

Saç Simülasyon Uygulaması (Saç Pigmentasyonu)

Saç ekimi yaptırmak istemeyen veya ekime uygun olmayan hastalarda saç simülasyonu alternatif bir yöntemdir. Cerrahi olmayan, ağrısız, hem erkek hem de bayanlarda uygulanabilen bir yöntemdir. Kesinlikle saç nakli ameliyatı değildir. Kesinlikle dövme boyası kullanılmaz. Uygulama süresi, çalışılacak kellik alanının büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 1-5 saat arasında sürmektedir.

Sadece saçtaki kellik görüntüsünün giderilmesinde değil, daha önceden saçlarına ekim yaptırmış kişilerdeki yara izini kapatmada, sakal ve bıyıktaki seyrek görüntüyü yok etmede de kullanılır. Saç ekimi sonrasında yeterli sıklıkta ekim yapılmamışsa ya da dönor saç miktarı yetersiz ise ara boşlukların doldurulmasında da saç simülasyonu yapılabilir. Diğer bir adı ile saç pigmentasyonu yaptıran kişiler işlemin bitiminden hemen sonra yeni görüntülerine kavuşurlar.

Saç Simülasyonu Kimler Tarafından Yapılır?

Saç pigmentasyonu Doğru ellerde doğal saç görünümü yakalamak için sağlık koşullarına uygun şekilde estetik plastik cerrahi uzmanları tarafından uygulanabilmektedir.

Saç Dövmesi Nedir?

Saç dövmesi olarak halk arasında kullanılsa da aslında dövme boyası ile yapılmaz. Saça kesinlikle zarar vermez. Saçı dökmez. Kalıcılık süresi ise kullanılan mikro pigmente ve cilt yapısına göre değişmektedir.

Saç Dökülmesi Sonrası Saç Simülasyonu (pigmentasyonu) Uygulanabilir mi?

Bir insanda ortalama 100.000-150.000 saç kılı kökü vardır. 100.000 olan seyrek görünür. 200.000 olan ise sık saçlı görünür. Doğumumuzdan ergenlik dönemine kadar olan süreçte cm 2 deki saç teli sayısı azalır. Doğduğumuzda 1100 civarında saç foliküllü varken, ergenlikte 300-500 kök civarına iner.Saç dökülmesi problemi olan bir yetişkinde cm 2 deki sıklık 60 dan aşağı düştüğünde seyrelme fark edilmeye başlanır. Çevresel faktörler, kişinin hormon seviyesindeki değişimler, ilaç kullanımları, geçirilen bazı hastalıklar, anemi gibi sebeplerle zamanla saçlarda dökülmeler ve kellik oluşabilir.

Saçlarına pigmentasyon yapılmış olması daha sonra yapılacak saç ekimine engel değildir. Saçlara simülasyon yapıldıktan sonraki zamanlarda saç ekimi de yapılabilir. Ankara Saç simülasyonu fiyatları almak için forum ve numaralarımızdan bilgi alabilirsiniz.