Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu, işlemi zamanla yaşamın getirdiği yüzdeki yıpranmayı en doğal haliyle ortadan kaldırmak için verilen ve son derece başarılı sonuçlar elde eden bir uygulama bütünüdür.

Zamanın ve yaşananların yüze nakşettiği izleri silmek için son yıllarda yapılan estetik uygulamalar oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Ciltteki çukur ve çizgileri doldurmak, kırışıklıkları düzleştirmek için cilt altına mikro enjektörlerle verilen dermal dolgular en yaygın içerikler haline gelmiş durumda. Bu dolgulardan birisi de cilt yapısında zaten doğal olarak bulunan hyaluronik asit dolgulardır.

Hyaluronik asit, Collagen dolgular gibi hayvansal kaynaklı değildir. Dengelenmiş hyaluronik asit yapılarıdır. Vücutta zaten doğal olarak bulunan cilde hacim ve dolgunluk veren bir özelliğe sahiptir. Zamanla ciltteki doğal hyaluronik asit miktarının azalması sonucu, yaşlılık izleri oluşmaya başlar. Hyaluronik asit dolgusu kullanılarak ciltteki bu eksilme engellenmiş olur. Hyaluronik asit nem emici özelliği ile uygulandığı bölgede kırışıklık ve çizgileri ortadan kaldıran, cilde dolgunluk veren bir içeriktir.

Yüz Dolgusu Hangi Durumda Ve Kimlere Uygulanabilir?

Yüzde zamanla ve olaylarla oluşan yıpranmanın sosyal yaşama olumsuz etkisinin hissedildiği ilk durumdan itibaren yüz dolgusu yapılabilir.

Yüz dolgusu işlemi herhangi bir sınır konulmaksızın herkese uygulanabilmektedir. Ancak 18 yaşından küçüklerde sosyal, psikolojik engel haline gelmiş çok özel bir estetik sorun olmadıkça uygulanmamaktadır. Yine hamile ve emziren kadınlarda, kalp ve damar hastalarında, farklı rahatsızlıklar nedeniyle ilaç tedavisi sürdüren kişilerde hyaluronik asit içerikli yüz dolgusu işleminin uygun olup olmayacağına uzman doktor karar vermelidir.

Yüz Dolgusu Uygulanması

Yüz dolgusunda özel mikro enjektörler, anestetik kremler ve hyaluronik asit dolgu içeriği dışında bir kullanım malzemesi ya da cihazı yoktur. Ancak başka tedavi yöntemleri ile kombine edildiğinde özel ultrason ve lazer cihazları kullanılabilmektedir. Uzman doktorun karar verip hazırladığı kombine edilmiş tedavi planları ile çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Yüz Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Hyaluronik asit dolgusunun tek olumsuz yönü, kolajen dolgulardan farklı olarak acı hissinin az miktarda yüksek olmasıdır. Bu yüzden uygulama başlamadan yarım saat önce hedef cilt bölgesine anestetik kremler uygulanır. Yarım saatin sonunda 15 – 20 dakikalık uygulama seansı gerçekleştirilir.

Uygulamanın hemen ardından günlük yaşama dönülebilmektedir. Uygulama yapılan bölgede hafif renk değişimi, kızarıklık, şişlik ve yine hafif bir ağrı hissedilecektir. Bu şikayetler bir iki gün içinde tamamen biter. İstenen tam sonuç bir haftanın sonunda kendini gösterecektir.

Hyaluronik asit, cildin temel yapı birimi olan kolajenin ana malzemesidir. Hyaluronik asit içerikli dolgunun değişik form ve özelliklerde üretilmesi ile kalıcılık süresi nispeten daha uzun olmaktadır. Hyaluronik enjeksiyonun ortalama etki süresi 6 ile 12 ay arasındadır. Uzman doktorun belirleyeceği periyotlarla uygulama tekrarlanmalıdır.

Diğer dolgu ve Botoks uygulamalarından farklı olarak cilde içten nem oranı kazandıran bu dolgu içeriği son derece doğal ve başarılı sonuçların oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca hayvansal kökenli olmaması nedeniyle herhangi bir alerjik durumun oluşma riski kesinlikle yoktur. Medikal içerikli bu uygulamanın mutlaka uzman doktor eliyle yapılması gerekir.

Ankara yüz dolgusu fiyatları kullanılacak dolgu miktarı ve uygulama alan sayısına göre belirlenir.