Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Altın İğne Tedavisi

Altın iğne tedavisi yöntemi Radyofrekans fraksiyonel İğneli uygulama olarakta adlandırılır. Radyofrekans enerjisinin dermis tabakasına aktarılması ile gerçekleştirilir. Bu enerji sayesinde Kollajen liflerinden hızlı parçalanma gerçekleşir ve lifler yeniden organize olarak toparlanma yaratacak şekilde gelişirler. Fibroblast hücreleri uyarılarak yeniden kollajen üretimi başlatır.

Radyofrekans Altın İğne Tedavisi

Altın iğne tedavisi 0.5 ile 3.0 mm arasında değişen uzunluğa sahip iğneler ile yapılmaktadır. Son gelişmeler ile birlikte artık akım tüm iğne boyundan değil sadece iğnenin ucundan verilmektedir ve bu sayede daha az acı ile daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Uzun yıllardır radyo frekans yöntemi kozmetik alanında kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte klasik radyo frekans sistemine yeni özellikler eklenip yeni yöntemler ortaya çıkmıştır.  Bu yeni yöntem ile birlikte uygulanan güç bütün halinde olmak yerine,  yan yana bir çok noktadan cilde uygulanmaktadır.  Bunun sayesinde çok noktalı fractora Altın İğne tedavisi fraksiyonel radyofrekans yöntemi artık hayatımıza girmiştir. Radyo frekans cihazında  bulunan yeni özellik ise mikro iğnelerdir.  Bu iğneler ile cilde enerji akımı verilir.  Akım cildin üst tabakası olan epidermisi geçerek, dermis  tabakasına ulaşır. Böylece derinin kollajen kalitesi de artmış olur.

Fractora Fraksiyonel (Çok Noktalı) Altın İğne Tedavisi

Altın iğne tedavisi bütün vücutta kullanılabilen bir radyo frekans uygulamasıdır.  Çok noktalı iğneler yardımıyla enerji deri altına aktarılır,  aktarıldığı bölgede Kollajen ve elastin uyarımı gerçekleşir ve bu sayede derinin sıkılaşması sağlanır.  Düşük dozlarda ki tedavide seans sayısı yüksek dozları oranla daha fazla olacaktır.

Yapılan işlem sonrasında etkinin ortaya çıkması birkaç ay sürmektedir.  Reşit olmayan kişilere,  hamile ve emziren kadınlara, işlem yapılacak bölgede aktif enfeksiyon veya dövme bulunan kişilere, kontrol altına alınamayan diyabet, tiroid ve kalp hastalıkları olan kişilere uygulanamaz.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Dekolte Tedavisi

Hafif dereceli tedaviler; Düşük mod ile üç haftada bir olmak koşulu ile yaklaşık 6 seans gerçekleştirilir.  Birkaç gün içerisinde cilt sakinleşme dönemine girer.  Hassasiyet azdır.

Orta dereceli tedaviler;  Daha yüksek bir enerji cilde verilir yaklaşık olarak 2-6  Haftada bir 6-8  seans gerçekleştirilebilir.  Cilt 3-4 gün içerisinde sakinleşir.

Derin tedavi;  Yüksek enerji modu ile gerçekleştirilir birkaç seans yeterlidir. Seanslar arasında en az 6 hafta süre olması gerekir.  Cilt bir hafta kadar süre sonra sakinleşme sürecine girer.

Fractora Altın İğne ile Yüz, ve Boyun Germe

Çok noktalı fractora altın iğne tedavileri ile Yüzme boyun bölgesinde oluşmuş yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması için kullanılan etkin bir tedavi yöntemidir. Yüz cildine fraksiyonel radyofrekans dalgaları verilerek yüz ve boyun bölgesinde istenmeyen sarkmaların önüne geçilerek Ameliyatsız yüz germe işlemi yapılabilmektedir.

Doktorunuzun önerdiği tedavi rejimi ile seans sayısı yaklaşık 1-6  arasında değişebilmektedir. Seans sonrasında etkiler 2 hafta sonra görülmeye başlar.

Fractora altın iğne tedavisi uygulama sonrasından birkaç gün sonra makyaj yapılabilmektedir.  Uygulanacak tedavinin düzeyine göre hafif kızarıklıklar ve minik lezyonlar gelişebilir bu durum tamamen normal karşılanmaktadır.  İşlem sonrasında güneşten korunmak yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasına sağlayan en büyük etkenler arasındadır.

Fractora Altın İğne Selülit tedavisi

Yağ aldırma uygulamalarına rakip olan altın iğne tedavisi,  selülitli  ve kötü görünümlü dokuyu azaltır.  Uzun ömürlü olan bu yöntem vücudu yeniden şekillendirip portakal kabuğu görüntüsünden kurtulmanızı sağlar.

Yağ dokusu etrafındaki lifler yapıları bozulması sebebiyle, küçük lobüller haline gelerek portakal kabuğu görüntüsünü yaratırlar.  Cilt altına verilen Fractora fraksiyonel Radyofrekans sayesinde özellikle kadınların şikayetçi olduğu Altı iğne selülit tedavisi yaklaşık 6 seansta belirgin azaltmak mümkündür..

İşlem sırasında cilt altındaki katman ısınarak kollajenleri harekete geçirir.  Bu sayede cilt yapısı ve dokusu iyileşir.  Daha genç ve  pürüzsüz bir görüntü oluşturulmasını sağlar.  Bu tedavi diğer tedaviler ile kombine olarak uygulanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Kılcal Damar Tedavisi

Fractora altın iğne tedavisi uygulaması sonrasında birkaç gün su ile temas edilmemesi gerekmektedir. Eğer uygulanan tedavi derin tedavi ise ödem ve nokta şeklinde kanama oluşabilir.  Tedavi sonrasında bölge antibiyotik krem yardımıyla sakinleştirilir. Fractora Ankara altın iğne tedavisi fiyatları uygulama bölgesi sayısına ve alanların büyüklüğüne ve seans sayısı ile belirlenecektir. Selülit sorunlarını gidermede günümüzde öncelikle ve en doğru biçimde uygulanarak gerekirse mezodolgu kombine edilerek daha başarılı sonuçların elde edileceği bir yöntemdir.