Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Jinekomasti

Jinekomasti, erkekte meme büyümesi olarak bilinen bu uygulama, erkek meme bölgesinin tıpkı kadında olduğu gibi büyümesi sorunudur. Bu durum erkekleri oldukça rahatsız etmekte ve kadın tipi meme büyümeleri, erkeklerin öz güven sorunu yaşamasına neden olabilmektedir. Bu sorun neticesinde kendini toplumdan soyutlayan erkekler bile olabilmektedir. Jinekomasti ameliyatı da erkeklerde görülen meme büyümesini ortadan kaldırmak için uygulanan bir operasyondur.

Ankara Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti ameliyatının yapılma nedenleri arasında hem psikolojik hem de fiziksel nedenler bulunmaktadır. Erkeklerin meme bölgelerinin kadınlardaki gibi büyümesi, onların bir takım psikolojik sorunlar yaşamasına neden olmaktadır. Özellikle ergenlik döneminde görülen vakıalarda, arkadaş çevresi tarafından sürekli olarak alay konusu edilen erkeklerde, kendi cinsi arasında bir yetersizlik hissi oluşturabilmektedir.

Bu durum da kişinin öz güven sorunu yaşamasına ve tabiri yerindeyse utanç duymasına neden olmaktadır. Bu tür psikolojik nedenlerin yanı sıra memede ve meme ucunda ağrı, hassasiyet gibi etkiler de görülebilmektedir. Bu tür şikayetleri tamamen ortadan kaldırmak ve erkeklerin büyüyen meme dokusunu yok etmek için jinekomasti ameliyatları uygulanmaktadır.

Erkeklerde Meme Büyümesi Tedavisi

Meme büyümesi olan erkeklerin tamamında uygulanabilmektedir. 60 yaş üzeri erkeklerin çoğunda fizyolojik olarak görülmektedir. Yaşa bağlı olarak da gelişen bu durum, kişiyi eğer çok rahatsız ediyorsa jinekomasti ameliyatı uygulanabilir.

Bu ameliyatın uygulanması için 18 yaşını doldurmuş olma ve sağlıklı bir birey olmak yeterlidir. Kadın tipi meme büyümesi olarak bilinen bu sorunu yaşayan bütün erkeklere uygulanabilir ve meme büyümesinden dolayı fiziksel ya da psikolojik sorun yaşayan herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Memede ağrı, hassasiyet ve büyümenin görüldüğü durumlarda da bu operasyonu uygulanabilmektedir.

Jinekomasti Tedavi Yöntemleri

Önceki dönemlerde açık cerrahi yöntemler kullanılmaktaydı. Ancak bu operasyon her iki memeden de eşit yağ dokusu çıkarmada zorluk, kalıcı yara izleri ve benzeri sorunlara neden olabilmekteydi. Gelişen teknoloji ile birlikte jinekomasti ameliyatında liposuction yöntemleri tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Ankara Meme Büyütme

Bu operasyonda vaser adlı cihaz kullanılmaktadır. Bu cihaz sayesinde yara izi ve kesi kalıntısı olmadan, lazer yöntemleri ile meme içindeki yağ dokuları ameliyatla alınabilmektedir. Vaser liposakşın yöntemi direkt olarak yağ hücrelerini hedef aldığı ve onları yok ettiği için bu cihaz açık ameliyattan çok daha fazla tercih edilmektedir. BodyTite cihazı ile de sarkmış derilere müdahale edilerek sıkılaşma ve toparlama belirgin olarak elde edilmektedir.

Ne Kadar Sürüyor?

Ameliyat oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. BodyTite ve/veya  Vaser  cihazı ile gerçekleştirilen jinekomasti ameliyatları, kişinin meme bölgesindeki yağ dokusunun büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Duruma göre 1, 1 buçuk ya da 2 saatlik bir süre operasyon için yeterli olmaktadır.

Kadınsı şekilde memelerinde arttış yaşayan erkekler için uygulanan bu tedavi çeşitli yöntemler ile uygulanabilmektedir. Ankara jinekomasti fiyatları konusunda bilgi almak için numaralarımızdan destek alabilirsiniz.