Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaş Arası Dolgu

Kaş Arası Dolgu, kaş ile göz arasındaki bölgede kaş ortası çizgileri ilerleyen yaşlarla beraber yüze sert ve yaşlı bir etki verir. Bu etkiye maruz kalmak istemeyen kişiler kaş arasına dolgu işlemi yaptırmayı seçerler. Kaş ile göz arasındaki doku içerisine çok ince iğneler vasıtasıyla cilt içerisine hyalüronik asit enjeksiyonu ile yapılan işleme kaş arası dolgu denilmektedir. Bu sayede derinleşmekte olan kırışıklıkların gitgide azalması ve kaybolması mümkün olur.

Zamanla cildin yerçekimi etkisine karşı gelemeyerek ince çizgileri oluşturması ve esnemesi ile birlikte kaş ve göz arasındaki bölgede deforme görüntüler oluşur. Ciltteki bu görüntü ilerleyen yıllarla beraber o bölgede kullanılan kasların güçlenmesi ile birlikte de bu çizgiler oluşabilir. Çünkü kaşla ilgili kaslar çalışırken mimiklerimiz biz gün içinde farketmesek de sık sık tekrarlanır. Kaş kaldırma, kaş çatma gibi ya da konuşurken farkında olmadan yaptığımız kaş hareketleri kaş ve göz arasındaki bölgenin eseneyip kırışıklı halini almasına etki yapan hareketlerdir.

KAŞ ARASI DOLGU HANGİ DURUMLARDA VE KİMLERE YAPILIR

Kaş arası dolgusunu tercih eden kişiler genellikle kaşlarını hiç oynatmadığı halde, mimiksiz ve dinlenme halindeyken yine de kırışıklar belli oluyorsa  bundan rahatsızlık duyarak yaptıran kişilerdir. Kaş arası dolgu kaş ve göz arasındaki alanda estetik bir görüntü isteyen herkese yapılabilir. Kaş arasındaki dolgu uygulamasında kullanılan hyalüronik asit doğal bir maddedir.

Etkisi yok denecek kadar azdır. Bu nedenle yan etkisi olmadığı söylenebilir. Uygulama yapılırken çok ince iğneler kullanılır buna rağmen ciltte kızarıklık morarma gibi geçici etkiler uygulama sonrasında görülebilir. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişilerin yapılacak işlemden önce kan sulandırıcı ilaçlarını almamaları yerinde bir karar olacaktır.

Doktorunuza danışarak bu ilaçları kesebilmeniz mümkünse mutlaka işlem öncesinde kesin. E vitamini ve C vitamini takviyesi alan kişilerde de işlem sonrasında kızarıklıklar ve morluklar daha sık görülür. Kısa bir süre doktorunuza danışarak bu ilaçları da almamanız iyi bir karar olacaktır. Hyalüronik asit enjeksiyonu  sonrasında morlukları ve kızarıklıkları en aza indirgemek için o bölgeye yapılacak soğuk kompres uygulaması da çare olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Işık Dolgusu

KAŞ ESTETİĞİ UYGULAMASINDA HANGİ CİHAZLAR VE ALETLER KULLANILIR

Kaş arasına yapılan dolgu işlemi çok ince iğnelerle yapılan bi işlemdir. Cerrahi bir operasyon olarak adlandırılmaz. Hyalüronik asit maddesi kaş ve göz arasındaki açıklık bölgede sorunlu olan yüzeye enjekte edilir. Bu uygulama yapılırken lokal anestezi ile sorunlu bölge uyuşturularak veya uyuşturucu etkili kremler kullanılarak uygulama öncesinde hazırlık yapılır.

Böylece uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissetmemiş olursunuz. Tedavi süreci çok rahattır. Uygulama süresi sorunlu olan bölge yüzeyinin genişliğine bağlı olarak artar. Yeni nesil uygulama araçları hem ağrısız hem de operasyon sonrasında kızarıklık oluşturmadan işlemi gerçekleştirirler.

KAŞ ESTETİĞİ İŞLEMİ NE KADAR SÜRER

Kaş arasında istenmeyen kırışıkları gideren Hyalüronik asit ile kaş dolgusu tedavisi,  sonucunu dokuz ila onsekiz ay arasında korur. Bununla beraber her metabolizmanın da değişik sürelere sahip olduğu görülmektedir. Kaş ile göz arasındaki kasların oluşturduğu esneme oranı da bu etkiyi güçlendiren veya azaltan faktörlerdendir. Eğer dolgu yeterli gelmezse başka işlemleri de uzmanınız size anlatacaktır. Kaş arası dolguyu yaptırdığınızda etkisini hemen görmeniz mümkün olur, birkaç gün ödem ve kızarma olsa da geçicidir. Soğuk kompres ile bu semptomlar azaltılabilir. Uygulama sonrasında mutlaka kontrolünü yaptırmalısınız. Kontrol genellikle bir hafta sonra yapılır. Takviye başka işlemlere gerek olup olmadığına uzmanınız ilerleyen kontrollerinde karar verecektir.