Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dermapen

Dermapen işlemi epidermis denilen cildin üst tabakasına zarar vermeden, cildi derinlemesine etkileyen ve cilt sorunlarını yenmek için uygulanan bir yöntemdir. Cilt yenileme işlemi de olan bu uygulama ile ciltte oluşan çeşitli deri problemlerinin giderilmesi ve cilde daha iyi bir görünüm kazandırılması amacıyla yapılmaktadır.

Dermapen Uygulaması

Uygulama ilk olarak deri üzerindeki akne ve güneş lekeleri gibi izler ve lekeler için oldukça etkilidir. Dolayısıyla ergenlik dönemi ya da sonrasında sivilce sorunu ile uğraşmış olan kişiler sivilce tedavisinden sonra iz tedavisi için uygulanabilmektedir.

Cilt üzerinde ince kırışıklıklar oluşması durumunda da yaşlanma ile birlikte cildimizin özellik boyun el ve yüz gibi ince tabakaları üzerinde ince çizgiler ile kendini gösteren kırşıklıklar ortaya çıkar. Bu problemin önüne geçmek için de dermapen yöntemi kullanılabilmekte ve oldukça etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Cilt gözeneklerin küçültülmesi dışında, genişlemiş olan ve akne ile siyah nokta oluşumuna meyilli gözenekler dermapen yöntemi ile sıkılaştırılabilmektedir. Bir başka cilt sorunu olan gözaltı morlukları ve kırışıklıkları problemlerinde de oldukça etkilidir.

Dermapen uygulaması hızlı kilo alıp verme dönemleri sonucunda ortaya çıkmış olan çatlakların tedavisinde, önceden yara almış ve derin iz kalmış bölgelerde, yaşlanma etkilerinin ilk ve en çok göründüğü boyun bölgesindeki sarkmalarda, dekolte bölgesindeki hafifi kırışıklık durumlarında da uygulanabilmektedir. bütün cilt tipleri için uygun bir işlemdir. Aynı zamanda lazer yönteminin daha az etki gösterdiği koyu ten rengine sahip hastalar için de oldukça makul bir seçenektir. Bu uygulama iltihaplı rosasea problemi yaşayan, aktif deri enfeksiyonuna sahip, uçuğu olan, aktif sivilceli cilt tipine sahip olan, cilt kanseri ile mücadele etmekte olan, siğilleri ve açık yarası olan, keloide meyilli solar keratozu olan kişiler üzerinde gerçekleştirilmemektedir. Bu profilin dışında kalan 18 yaş üstü hastalar işlemi yaptırabilir.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Kol Germe

Dermapen işlemi belli sayıdaki milimetrelik iğneler ile birlikte satın alınmakta ve bu iğneler yarımdı ile uygulama gerçekleştirilmektedir. Kullanılan iğnelerinin ölçüleri 0,25 mm ile başlayıp 0,50/ 0,75/ 1,0/ 1,5/ 2 mm olarak sonlanmaktadır. Cihaz bir kartuşta 12 adet paslanmaz çelikten yapılmış iğne bulundurmaktadır. İğneleme hızı maksimum 6000 mikro kanal / dakikadır ve iğneleme hızı 5 farklı seviyede ayarlanabilir.

İşlemin yapılacağı bölgenin genişliğine ve elde edilmek istenen sonuçlara bağlı olarak değişmektedir. Ancak genel olarak dermapen uygulamasının 30 ila 45 dakika arasında gerçekleştirildiğini söylemek mümkündür. Yine uygulamanın yapılacağı bölgeye ağlı olarak, aralarında 15-20 günlük boşluklar bulunan belli sayıda seanslarla uygulama tamamlanmaktadır. Ankara Dermapen fiyatları hastanın ihtiyacına göre belirlenir ve diğer yöntemlere kıyasla oldukça makul düzeydedir.