Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu, ameliyatsız burun estetiği olarak uygulanan estetik uygulamadır. Bu uygulama son zamanlarda fazlasıyla tercih edilmeye başlanan uygulamalardan biridir. Hyaluronik asitin kullanımıyla gerçekleştirilen olguyla burun estetiği ilk çıktığı zamandan beri oldukça ilgi çekmiş bir estetik işlem olmuştur. Hiç burun ameliyatı olmamış, burun ameliyatı kötü ya da eksik estetik durumla sonuçlanmış, ameliyat olmak istemeyen hastalara deneyimli ellerde ve bir kaç dakika içinde doğal, estetik ve iddialı bir burun şekli oluşturulur.

Burun Dolgusu Uygulaması Nedir

İşlem genel olarak yüz estetiği uygulamaları içerisinde yer alır ve ameliyatsız olarak gerçekleşen bir uygulamadır. Uygulamada kullanılan dolgunun içerisinde bulunan hyaluronik asit sayesinde burun estetiği ameliyatsız işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Kalsiyum içeren dünyadaki tek dolgu olan Radiesse gibi burun dolgusu uygulaması ile ameliyatsız burun estetiğinde başarılı sonuçlar alınabilir.

Estetik cerrahlar tarafından kullanılan yüz gençleştirme, yüz estetiği uygulamalarında kullandıkları dolguların burun bölgesinde kullanılması burun dolgusu olarak adlandırılmaktadır. İşlem genel olarak yüz estetiği uygulamaları içerisinde yer alır ve ameliyatsız olarak gerçekleşen bir uygulamadır. Uygulamada kullanılan dolgunun içerisinde bulunan hyaluronik asit ya da kalsiyumlu kalıcı dolgu Radiesse sayesinde burun estetiği işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Burun dolgusu işlemi, burunda doğuştan meydana gelen bazı deformasyonlar ya da kaza, darp, düşme gibi eylemlerden sonra oluşan burun şekil bozukluklarının giderilmesi, ve Ameliyatsız burun estetiği ile burnun yeniden biçimlendirilmesi için yapılan bir işlemdir. Burun şekil bozukluğunun fiziksel ve ruhsal anlamda sorunlara yol açtığı düşünülen ve bozukluğun nefes alamama, tıkanıklık gibi sorunlara neden olduğu durumlarda uygulanmaktadır. İşlemin ameliyatsız olması estetik konusundaki ön yargı ve korkuların törpülenmesini de sağlamıştır.

Burun Dolgusu Hangi Durumda ve Kimlere Yapılır?

Burunda oluşan bazı şekil bozukluklarının giderilmesinin istenmesi durumunda uygulanan estetik işlemlerdir. Hyaluronik asitin kullanıldığı burun dolgusu işleminde aşağıdaki sonuçlara ulaşılabilir;

  • Burun eğrilikleri giderilebilir,
  • Burun simetrik hale dönüştürülebilir,
  • Burun-dudak bileşkesi belirginleştirilebilir,
  • Burun-alın bölümü düzeltilebilir,
  • Burun ucu kaldırılabilir,
  • Ameliyattan sonra oluşan sorunlar giderilebilir,
  • Burun sırtı düzgünleştirilebilir,
  • Burun kanadının çentiklenmesi düzeltilebilir.
İlginizi Çekebilir  Kaş Arası Dolgu

Burun dolgusu işlemi burunda oluşan belirgin sorunları yaşayan tüm bireylere uygulanmaktadır. Daha önce burun estetik operasyonu olmuş, fakat istediği sonuca ulaşamamış bireylere de uygulanan bir işlemdir. Hyaluronik asitle yapılan dolgu işlemi nispeten ağrısız ve acısız bir estetik işlem imkanı sunmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği uygulaması olan burun dolgusu işleminin genel olarak yüz dolgusu uygulamaları adı altında yapıldığından bahsetmiştik. Her ne kadar genel bir uygulama adı altında yer alsa da buruna yapılan bu uygulamada da farklı ürünler kullanılmaktadır. İlk olarak burun dolgusunun bel kemiği olan dolgu materyalinin içerisinde hyaluronik asit kullanılmaktadır, deneyimli ve uzman ellerde kalsiyumlu burun dolgusu. Dolgu maddesi oldukça ince olan iğnelerle gerekli bölgelere enjekte edilmektedir. Oldukça pratik ve acısız bir şekilde gerçekleştirilen uygulamada basit malzemeler kullanılarak işlem tamamlanmaktadır.

Burun Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Jel ya da kalsiyumlu Radiesse dolgularla yapılan burun dolgusu işlemi ameliyatsız bir işlem olduğu için daha kolay bir şekilde gerçekleşen ve hastayı zorlamayan bir işlemdir. İşlemin uygulanması ortalama olarak 10-15 dakika sürmektedir ve sonrasında hasta günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Pratik ve acısız bir estetik yöntemi olan burun dolgusu işlemi sonrasında hastanın iyileşme süresine ihtiyaç duymaması uygulamanın avantajlarından biridir.

Ankara’da Ameliyatsız burun estetiği amacı ile yapılan burun dolgusu fiyatları almak içi doktor muayenesi gerekmektedir. Konuda detaylı bilgi ve sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.