Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Karın Germe

Ankara Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe, çeşitli sebeplere bağlı olarak karın bölgesinde sarkıklık ve aşırı yağlanma meydana geldiği takdirde yapılan işlem olarak bilinir. Alanında Uzman Plastik ve Estetik Cerrahi doktorları tarafından yapılan ameliyat sonrasında oldukça düz, gergin ve hoş görünen bir karın bölgesine sahip olabilirsiniz.

Aşırı kilodan ötürü bölgesel olarak en fazla yağ oranı karın bölgesinde birikme sağlar. Bu durumda diyet programlarına ya da spor programlarına katılabilirsiniz. Ancak tüm bu uğraşlara rağmen bir türlü karın bölgesinde istediğiniz düzlüğe ve sıkılığa ulaşamadığınızda Ankara karın germe ameliyatı devreye girer.

Hem kadınlarda hem de erkeklerde, çeşitli faktörlere bağlı olarak şiş bir karın bölgesi meydana gelebilir. Düzenli beslenmeme, aşırı yağ ve karbonhidrat içerikli beslenme, düzenli ve yeterli miktarda sıvı tüketmeme ve özellikle de sedanter bir yaşam tarzına sahip olma, karın bölgesinde deformasyonu da beraberinde getirir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Abdominoplasti olarak da adlandırılan Ankara karın germe ameliyatı, 18 yaşını dolduran ve karın bölgesinde sorun yaşayan herkes için yapılabilir. Bu alanda uzmanlık kazanan doktorlar tarafından yapılan ameliyat sonrasında herkes dilediği düzlükte ve sıkılıkta bir karın bölgesine sahip olur. Karında meydana gelen deformasyonu ortadan kaldırmak, şişkinliği en aza indirmek ve karın bölgesini düzleştirmek, sarkmış olan göbek bölgesini dikleştirmek ve sıkılaştırmak amacıyla yapılan Ankara karın germe ameliyatı sonrasında bir daha eski görüntüye dönmemek adına beslenme ve spor düzenine de özen gösterilmesi gerekiyor.

Özellikle de sık sık kilo alıp vermeden ötürü ya da hamilelik dönemi sonrasında karın bölgesindeki kırışıklıklar, buruşmalar ve sarkmalar daha fazla göze batmaya başlar. Özellikle de genç ve yetişkin yaş grubu, yaz aylarında bu kötü görünümü saklamak ister. Karın bölgenizi saklamak istemiyor ve sıkı bir karınla gurur duymak istiyorsanız, bu ameliyattan faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Yağ Enjeksiyonu

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın bölgesinde meydana gelen gevşeklik oranı ölçüldükten sonra Ankara karın germe ameliyatı aşamasına geçilir. Deriden alınacak olan kısımlar çizilir, hastaya verilmesi gereken genel ya da lokal anestezi verilir. Ardından bölgede detaylı bir inceleme yapıldıktan sonra kesikler atılmaya başlar. Oldukça profesyonel bir şekilde yapılmakta olan Ankara karın germe ameliyatı karın duvarlarında bulunan zarların sıkılaştırılması ve sert bir hâl alması için de yapılır. Karın bölgesindeki bu ameliyat için sezaryen çizgisi odak olarak alınır. Bu çizgiden itibaren yanlara doğru çizikler atılır ve göbek deliği kısmına kadar simetrik çiziklere devam edilir.

Ardından kesiler atılmaya başlar, bölgesel olarak fazlalıklar alınır. Alınan fazlalıkların ardından deride bollaşma ve sarkma meydana geldiği için, bu kısımlar da gerdirme işlemi ile estetik şekilde dikilir. Sertleşme ve sıkılaştırma işlemlerine de bu esnada yer verilir. Operasyon sonrasında atılan dikişler tamamen estetik olduğu için hiçbir iz ya da lekenin kalıcı olmamasının da önüne geçilir. Hem karındaki fazlalıkların alınması hem de hoş bir sıkılığın meydana gelmesi, bu operasyonun en sevilen yönlerinden birisidir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Uzman şekilde hayata geçirilen Ankara karın germe ameliyatı öncesinde fiziksel ve psikolojik olarak detaylı bir hazırlık yapılması gerekiyor. Fiziksel olarak ağır egzersizlerden kaçınmak, düzenli beslenmek ve uyumak, bol bol sıvı tüketmeye devam etmek en önemli hazırlık aşamalarındandır. Aynı zamanda psikolojik olarak da rahatlamak, stres, kaygı, endişe ve korku gibi his ve düşüncelerden de uzak durmak gerekiyor. Bu talimatlara uyulduğu takdirde, operasyon öncesinde de, esnasında da, sonrasında da hiçbir sorun meydana gelmez. Ankara karın germe ameliyatı öncesinde sağlığa da yakından özen gösterilmeli ve alkol gibi zararlı maddelerden uzak durulmalıdır.

İlginizi Çekebilir  Uyluk Germe

Karın Germe Ameliyatı İzle

Düzenli bir diyet programına ve spor programına bağlı kalmanıza rağmen karın bölgesindeki yağlanma ve bollaşmadan kurtulamıyorsanız, sizler de Ankara karın germe ameliyatı hizmetinden faydalanarak bu soruna bir son verebilirsiniz. Eğer ameliyata dair endişeleriniz ya da korkunuz varsa, bir türlü sağlam bir adım atamıyor ya da çekiniyorsanız, video ameliyatları izleyerek ne kadar başarılı sonuçların elde edildiğini görebilirsiniz. Ameliyat esnasında kullanılan anesteziden ötürü hiçbir acı ya da ağrı hissetmeden kısa süre içerisinde gergin bir karına sahip olabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Profesyonel şekilde ve tamamen teknikler doğrultusunda hayata geçirilen Ankara karın germe ameliyatı sonrasında 7-10 hafta boyunca genel yaşamınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Ağır egzersizlerden kaçınmalı, su tüketimine özen göstermeli ve hafif ağrı kesiciler kullanmalısınız.

Ameliyat sonrasında ilk bir haftalık süreçte kendinizi yorgun hissedebilir ve hafif ağrılarla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu durum oldukça normal bir durumdur ve hafif ağrı kesiciler alarak ağrılarınızı kesebilirsiniz. Mümkün olduğu sürece sigara ve alkol kullanmamalı ve dikişlerinin patlatacak hareketlerden de kaçınmalısınız.

Karın Germe Operasyonu

Tam olarak göbek bölgesinde gerçekleştirilen Ankara karın germe ameliyatı sonrasında 3-4 gün içerisinde iyileşme süreci tam anlamıyla başlar. Hem rahat geçen hem de profesyonel şekilde yapılan ameliyat sonrasında korkacağınız hiçbir komplikasyon gelişmez. Ancak düzenli olarak kontrollerinize gitmelisiniz.

Ankara Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Güncel Ankara karın germe ameliyatı fiyatları 2024, her bütçeye uygun şekilde tasarlanır ve hiçbir sorun olmadan, kaygı ya da stres düzeyini yükseltmenize gerek kalmadan operasyonu geçirebilir ve ödemelerinizi yapabilirsiniz.