Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği, ameliyatlarında asıl amaç, kalça bölgesinden ayak bileğine kadar uzanan bacakların şeklini daha düzgün çekici ve şekilli bir hale getirmektir. Bacakları daha düzgün gösterebilmek için gerekirse bazı bölgelerden fazla yağ dokusu alınıp eksik bölgelere eklenebilir. Eğer yağ dokusu yetersiz kalırsa istenilen şekli vermek için dolgu ya da silikon protezlerden yardım alınabilir.

Bacak estetiği özelikle liposuction ( bacak liposakşın yağ alma şekillendirme ) konusunda uzun yıllar deneyim kazanmış uzmanlar tarafından yapılınca daha yüz güldürücü sonuçlar verir. Özellikle bu konuda gerekli olan lazer lipoliz Bodytite radyo frekans cihazları konusundaki deneyim ve uygun kombinasyon sonuçların daha iyi olması için çok önemlidir. Bu konuda deneyimli hekim size neleri yapabileceğini bacaklara yağ dolgusu enjeksiyonu ya da bacak silikon kullanımı ve bacak şekillendirme ve çarpık bacak estetiği konularında en doğru planı ve çözümü sunar.

Bacak Estetiği Ameliyatı

Bacak bölgesi için gerçekleştirilebilecek birden fazla işlem mevcuttur.  İşlemler seçilirken tek başına ya da bir arada kullanılabilirler.

Liposhaping

Bacağın belli bölgelerindeki fazla yağlanmanın alınması işlemidir fazla yağı alınan bacaklar daha düzgün ve uzun görünürler. Bacaklara Liposuction işlemi yapılarak incelme sağlanması mümkündür.  Alınan bu yağlar gerekli olan bölgelere eklenip daha düzgün görünümlü bacaklara ulaşılabilir.  Ayrıca yağ enjeksiyonu ile bacaktaki ufak eğrilikler de düzeltilebilir.

Bacak Kalınlaştırma

Olması istenenden çok daha ince olan bacaklar kötü bir görüntü oluşturur ve bu problem bacağın arkasından küçük bir kesi yapılarak protezlerinin yerleştirilmesi anlamına gelir.  Böylece bacak kalınlaştırma ile daha sağlıklı ve çekici bacaklara sahip olunabilir.

Uyluk germe : Yaşın ilerlemesi ya da kilo alıp verme sonucu uyrukluların iç tarafı akmaya başlar.  Bu durumdan şikayetçi olan hastalar uyluk germe işlemi sayesinde bu problemden kurtulabilirler.

İlginizi Çekebilir  Ben (Nevüs) Aldırma

Dolgu uygulamaları: Yağ enjeksiyonu için vücutlarında yeterli yağ olmayan hastalar bu dolgu uygulamalarından faydalanabilirler en bilinen dolgu şekli Macrolane’dir. Bu duygu yaklaşık bir yıl süreyle kullanılabilmektedir.

Çarpık Bacak Estetiği

Kendi bacağının şeklinden mutlu olmayan bütün insanlara bacak estetiği ameliyatı yapılabilir. Bacaklarda meydana gelen yağlanma problemi en sık olarak diz içlerinde, basenlerde ve uyluk içlerinde meydana gelir.  Basen bölgesindeki yağlanma bacakları kısa ve kalçaları düşük göstermektedir.  Diz içi ve uyluk bölgesindeki yağlanma problemi ise,  Çarpık bacak görüntüsüne yol açmaktadır.

Bacak İnceltme Ameliyatı

Bazı hastaların ise bacaklarının ön kısmında yağlanma gerçekleşmektedir. Böyle bir durumda bacağı çepeçevre inceltmek gerekmektedir.  Hastaların rahatsız olduğu başka bir konu isen ayak bileği ve diz altında kalan bölgelerde kalınlık olmasıdır.  Bu durumda Liposuction uygulaması ile inceltme işlemi gerçekleştirilebilir.  Eğer kalınlık kemikte gerçekleşiyorsa incelme beklendiği kadar fazla olmayabilir.  Diz altında aşırı incelik problemi ile gelen hastalarda ishal silikon protez uygulaması yapılabilmektedir.  Bacakta ulan ufak eğrilikler ise enjeksiyon uygulamaları ile kamufle edilebilmektedir.

Bacak estetiği ameliyatı, ameliyathanede gerçekleştirilecektir.  Genel anestezi uygulanıp uygulanmayacağı tamamen doktorun kararına ve yapılacak işleme bağlıdır.

Bacak estetiği ameliyatlarda liposakşın ya da yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılabilir. Dolgu işleminde kullanılan silikon protezler, bacağın arka tarafından açılan birkaç santim genişliğindeki kesi yardımı ile uygulanır. Bodytite cihazı ile de radyo frekans dalgaları ile de kollajen liflerinin kısaltılıp bacağın sıkılaştırma işlemi mümkün olmaktadır.

Bacak estetiği ameliyatları öncesinde mutlaka sigara kullanımını bırakmak,  kan sulandırıcı ilaçları doktor kontrolünden tamamen kesmek, Keten tohumu, yeşil çay bitkisel ürün kullanılıyor ise mutlaka doktorla görüşülüp kullanımını bırakmak gerekir.

Bacak estetiği yapılacak işleme bağlı olarak 1-4 saat arasında değişebilen ameliyatlar gerçekleşmektedir. Ameliyat sonrası bir miktar rahatsızlık ya da ağrı oluşabilir.  Ancak bu ara uzun süreli olmayıp günlük aktiviteleri kısıtlayacak düzeyde değildir.

İlginizi Çekebilir  Kalça Estetiği

Bacak estetiği sonrası genellikle hastalar aynı gün evlerine gönderilirler ve iki gün sonra banyo yapmaya başlayabilirler.  Liposhaping İşleminden sonra yaklaşık 3 hafta korse kullanılması önerilmektedir.  Ayak ve bacaklardaki şişlikler birkaç hafta süreyle devam edebilir.  Yaklaşık 6 hafta sonrasında her türlü fiziksel aktivite serbest hale gelir.

Yapılan tüm işlemlerin sonrasında mutlaka doktor kontrolü ne gidilip mevcut süreci takip etmek çok önemlidir.  Ayrıca bu işlemleri yaptıran kişilerin sonrasında düzenli spor yapmaları ve kilolarına dikkat etmeleri işlemlerin kalıcılığını arttıracaktır. Ankara bacak estetiği fiyatları konusunu belirleyen ana etken bacaklara yapılacak müdahalenin türüdür.