Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz diod lazer ve Nd-Yag lazer ışını kullanılarak vücudun basen, kalça, bel gibi belli bölgelerinde depolanmış olan yağ hücrelerinin ve hücre zarının direk olarak patlatılması işlemine verilen isimdir.

Lazer lipo uygulaması vücuttaki inatçı yağ dokularının kümelendiği bölgelerden uzaklaştırılması ve vücudun yeniden şekillendirilmesi için yapılmaktadır. Uygulamanın temel amacı rejim ve egzersiz yoluyla verilemeyen kiloların lazer ışını yardımı ile vücuttan atılmasıdır.

Yağları azaltma için yapılan çalışmalar vücudun belli bölümlerinde beklenilen etkiyi vermemesi ile birlikte bölgesel incelme Lazer lipoliz uygulamalarına rağbet artmıştır.

Ankara Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz ile bölgesel incelme işlemi bir kilo verme yöntemi olmamakla birlikte tüm çabalara rağmen yağ hücrelerinin vücuttan bir türlü uzaklaştırılamaması durumlarında yapılmaktadır. Kilo verme işlemi vücudun her bölümünde aynı etkiyi göstermemekte ve vücutta bulunan yağ depolamaya meyilli bölümler hem en hızlı kilo alınan hem de en zor kilo verilen bölümleri oluşturmaktadır. Bu durumda lazer lipoliz uygulanması vücuda istenilen şeklin verilmesinde yardımcı olmaktadır.

Vücuttaki yağ depolanmaları yalnızca genetik faktörlerle olmamaktadır. Özellikle hamilelik döneminde sonra vücut yapısı ciddi anlamda değişir ve belli bölgelerde yağ depolaması daha fazla görülür. Bu durumda da bu yöntem kullanılmaktadır. Yine yaşlanmanın beraberinde getirdiği olumsuz etkilerden biri de bölgesel olarak kilo alma eğilimidir. Yaşlanmaya bağlı olarak bölgesel olarak fazla yağ depolayan vücut bölümleri de lazer lipoliz yöntemi ile tedavi edilmektedir.

Lazer Lipoliz Kimlere Uygulanabilir ?

Lazer lipoliz yöntemi bahsedilen şikayetlerin en az birini yaşayan ve uygulamanın yapılmasının sakınca yaratmayacağı her yaştan kadın ve erkek için ideal bir yöntemdir.

Kimlere Lazer Lipoliz Uygulanamaz

Uygulamanın sakınca yaratacağı kişiler ise, 18 yaşından küçük kişiler, gebelik ya da emzirme dönemi içinde bulunan kadınlar, ileri kalp, felç, karaciğer ve böbrek, iskemik atak hikayesi bulunan kişiler, kanser tedavisi görmekte olan kişiler, hemofili sorunu olanlar ve aktif enfeksiyon sahibi olan kişilerdir. Bu rahatsızlıkları yaşamayan ve sıralanan özelliklerin dışında kalıp bölgesel olarak kilo verme sorunu yaşayan tüm kadın ve erkekler uygulama için uygun bir adaydır.

İlginizi Çekebilir  Ankara Lazer Liposuction

Benim İçin Lazer Lipoliz Doğru Yöntem Mi?

Eğer boy kilo oranınız birbirine çok yakınsa başka bir deyişle aslında kilo fazlanız yok hatta düşük kilolu bile sayılırken basen bel diz içi  ayak bileği yüz gıdı gibi bölgelerde az miktarlarda fazlalıklarınız varsa lazer cihazları ile bu yağ eritilip bu şikayetlerinizden kurtulmanız sağlanabilir. Lipoliz kelime anlamı olarak yağ eritme demektir. Yani yağ dokusu sadece lazer lipoliz yöntemi ile eritilip bırakılır ve yağ alma işlemi yapılmaz.

Dolayısıyla daha büyük oranda yağlanma ve bu yağların dışarı alınması işlemi gerekiyorsa sizin için en uygun işlem lazer, vaser ya da daha iyi cilt toparlaması yapan bodytite radyofrekans liposuction işlemidir. Bu konudaki en doğru bilgi ve yöntemi estetik plastik cerrahınızdan alabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Plastik cerrahi ameliyatlarının çok sayı ve çeşitte olduğu bilinmektedir. Bu kadar ameliyat göz önüne alındığında mevcut ameliyatlarının % 50 ve üstü oranda liposuction yapan ve ameliyatta kullanılan lazer, vaser, Radyofrekans Bodytite cihazlarının en az biri hatta daha ideali hepsini bulunduran ve hepsini en uygun ve etkili biçimde kullanan plastik cerrahın olduğu ve bunun yanında beslenme danışmanı spor koçu yardımcı bölgesel incelme cihaz ve personelini barındıran kısacası işinin ağırlığını bu konuya ayırmış klinik olarak tanımlayabiliriz.

Bu şekilde kurgulanmış yağ çekme kliniği aslında bakıldığında yaygın bölge yağ azaltma ameliyatlarında ortalama 3-4 saat sürdüğü göz önüne alındığında günde ortalama bir kişiye işlem uygulamaktadır. Bu işlemler doğru sırayla yapıldığında bu 3-4 saatlik işlem süresi zarfında azami dikkat konsantrasyon doğru cihazın etkin kullanımı ve hepsinden önemlisi profesyonel bir sporcuya yakın fiziksel güç gerektirmektedir.

Asıl önemli olan ameliyat süresince bu yeterlilikleri en iyi şekilde kombine ederek sabır tecrübe ve deneyimle kişilere uygulamaktır. Aksi takdirde sonrasında telafi edilmesi gereken sonuçlar ortaya çıkabilir. Şöyle ki; Liposakşın ameliyatını düzenli yapmakla arada bir yapmak arasında bile çok ciddi farklar oluşur. Çünkü bu işlemlerde tüm vücut 3-4 milimetrelik bir kaç delik yardımıyla homojen olarak küçültmeye çalışılır. Dolayısıyla sürekli ve düzenli liposakşın yapıyor olmak, tam konsantrasyon, doğru planlama, sabır, tecrübe, konsantrasyon sonuca çok önemli oranda etki eder.

İlginizi Çekebilir  BodyTite

Lazer Lipoliz İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Bölgesel incelme alternatiflerinden biri olan lazer lipoliz işleminde işlemin tamamlanması yaklaşık olarak 45 dakika ya da 1 saat sürmektedir. Ancak uygulama yapılacak bölgenin genişliği işlem süresini büyük ölçüde etkilemektedir. Boyun gibi küçük alanlarda yapılacak olan lipoliz işlemleri genlikle 15 dakika gibi kısa bir zaman dilimi içinde kolayca gerçekleşebilmekte bununla birlikte bel, basen gibi uygulama alanı geniş olan bölgeler için uygulama süresi 45 dakikaya kadar çıkabilmektedir.

Ankara Lazer lipoliz fiyatları ve işlemin uygulama alanları hakkında daha fazla bilgi almak için kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.