Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı, çeşitli sebepler ile ortaya çıkan kol sarkmalarını gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Genetik faktörlerle oluşabilen sarkmalar, yaşlanmaya, kilo alıp vermeye, yer çekiminin etkisine bağlı olarak da oluşabilmektedirler. Ancak bu sarkıklığın cerrahi yöntemlerle veya medikal estetik denilen farklı yöntemlerle giderilmesi mümkündür.

Kolların özellikle üst kısmında oluşan sarkıklar ve gevşek görüntü, kısa kollu giyildiğinde, dar kıyafetler giyildiğinde rahatsız edici bir görünüm sergiler. Bu yağlı görüntüyü ortadan kaldırmak, kimi zaman özgüven problemlerine bile sebep olabilen sarkmaları gidermek için ise kol germe işlemleri uygulanır.

Kol germe ameliyatı Kolunda oluşan sarkmalardan, aşırı yağlanmadan hoşlanmayan, eğer ameliyat yöntemi ile kol gerdirme yaptıracaksa ameliyat olmasına bir engel bulunmayan her kişi bu operasyonu yaptırıp olumlu sonuçlar elde edebilir.

Kol germe ameliyatı, genel anesteziyle ya da lokal anesteziyle yapılan bir ameliyattır. Koldaki sarkık deri kesilmek suretiyle alınır, ardından kesiler estetik dikişler ile kapatılır. Enine açılan kesiklerin, kol altında saklanması mümkündür. Boyuna yapılan kesiklerde ise düşük de olsa iz kalma ihtimali doğmaktadır. Nitekim oluşan dikiş ve ameliyat izleri, zaman içinde silikleşmektedir.

Kol germe ameliyatı altından kola uygulanan bandaj, toparlanmayı hızlandırır. Kolları bir süre yüksekte tutmak gerekir. İşlemden 3 gün sonra ise çorap gibi geçirilebilen diğer bandaja devreye girer. Kol germe ameliyatı, sonradan hastada şiddetli ağrılara sebep olan bir ameliyat değildir. Küçük çaplı sızılar da ağrı kesiciler ile geçirilebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da 2 hafta boyunca zorlayıcı sporlar yapmamaktır.

Kol germe estetik ameliyatı, yaklaşık olarak 3 ile 5 saat arasında sürmekte, süre hastanın durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir.  İyileşme sürecinin tamamlanması, yani izlerin tamamen ortadan kalkması ise 2 ayı bulmaktadır. Ameliyat sonrasında kişideki sarkık ve gevşek kol görüntüsü ortadan kalkmakta, hasta dilediği kıyafetleri giyebilmektedir. Ayrıca fazla kilo alınıp verilmediği süre de kol eski haline dönmemektedir. Ameliyat, bu anlamıyla oldukça başarılı ve etkili bir kol germe yöntemidir. Yani 1 defa uygulanması, en etkili sonuçların elde edilmesine yetmektedir.

İlginizi Çekebilir  Kalça Estetiği

Hafif kol sarkmaları veya şiddetli sarkmalar, farklı yöntemleri gerektirirler. Sarkmaların yoğun olduğu durumlarda liposuction (yağ alma) yöntemi uygulanabileceği gibi kol germe ameliyatı da uygulanabilmektedir. Bu işlemler, doktor muayenesi sonrasında karar kılınan işlemlerdir ve kişinin kolundaki sarkıklığın durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Basit sarkmalarda, önce deri inceltilip ardından ameliyat uygulanarak fazla deri kesilmektedir. Çünkü sadece yağ almak, sarkıklığın yok edilmesi için yeterli olmamaktadır. Basit vakalarda uygulanan yöntemlerin birisi de Örümcek Ağı estetiğidir. Ameliyatsız kol germe için uygulanan yöntemlerden birisi olan Örümcek Ağı estetiği, ipler yardımıyla koldaki sarkıklığın toparlandığı bir işlemdir.