Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Meme Estetiği

Meme Estetiği, göğüslerdeki sorunları gidermek için uygulanan ameliyatlardır. Bu ameliyatlar içinde büyütme ameliyatı, küçültme ameliyatı, dikleştirme ameliyatı ve jinekomasti yer almaktadır. Ankara meme estetiği fiyatları 2024 için hemen bizi arayın.

Ankara Meme Estetiği Ameliyatı

Meme estetiği uygulamalarının yapılma nedeni, kişilerin hangi sebeple olursa olsun göğüslerinden şikayet ettikleri durumlardan kurtulmalarını sağlamaktır. Sıkı, formda ve birbiri ile orantılı güzel göğüslere sahip olmak için meme estetiği operasyonları uygulanmaktadır. Fonksiyonel, emzirme görevini devam ettirebilen ve meme başı duyusu korunan ideal ölçülerde göğüsler elde etmek için bu operasyon çeşitleri uygulanmaktadır.

Erkeklerde uygulanan jinekomasti operasyonunda ise büyüyen göğüslerin sıkı, diri ve erkek bedenine uygun biçimde bir görüntüye sahip olması sağlanmaktadır. Kimi insanın göğüslerinin büyütülmesine ihtiyacı olurken, bazı insanların da  büyütme yada dikleştirme operasyonlarına ihtiyacı olmaktadır. Sizin için gerekli olan meme estetiği türünün hangisi olduğunu anlamanız için bir plastik cerrah tarafından muayene olmanız şarttır.

Meme Estetiği Ameliyatları  Hangi Durumda Ve Kimlere Yapılır?

Meme estetiği ameliyatları arasında yer alan meme büyütme ameliyatı, göğüsleri doğuştan küçük olan ya da sonradan bir takım sebeplerden dolayı göğüsleri küçülen kadınlara uygulanmaktadır. Göğüslerin küçülmesine neden olan faktörler arasında ani kilo kayıpları, emzirme dönemi ve benzeri durumlar yer almaktadır. Kadınların özgüvenini oldukça etkileyen küçük göğüsler, kadınlara sanıldığından çok daha fazla sorun yaşatmaktadır.

Bu sorunları aşmak isteyen, 18 yaşını doldurmuş ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan her kadına meme büyütme operasyonu yapılmaktadır. Küçültme operasyonları da meme estetiği ameliyatları arasında yer almaktadır. Aşırı büyük göğüsler, kol uyuşmaları, sırt ve bel ağrıları ile postür bozuklukları gibi sorunlar yaratabilmektedir. Bunun yanı sıra meme boyutuna uygun çamaşır bulmakta zorluk, kıyafetlerin istenen gibi vücutta durmaması ve daha birçok sorunu da beraberinde getiren büyük göğüsleri küçültmek için meme küçültme operasyonu uygulanır.

İlginizi Çekebilir  Ankara Meme Küçültme

Bu ameliyat da sağlıklı olan ve 18 yaşını doldurmuş bütün kadınlara uygulanabilmektedir.

Jinekomasti de erkeklerde görülen meme büyümeleridir. Kadın göğsünü andıran bu görüntü, erkekleri oldukça rahatsız etmektedir. Bu tür durumlarda erkeklere Meme küçültme operasyonu olan jinekomasti uygulanabilmektedir. Ergenlik döneminde de erkeklerde meme büyümesi görülebileceği için bu operasyonun ergenlik dönemi tamamlandıktan sonra yapılması daha uygun olmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatları ise yer çekimine yenik düşen ya da emzirme sonrasında sarkan göğüsleri diri ve dik bir görünüme ulaştırmak için uygulanmaktadır. Meme dikleştirmeye ihtiyaç duyun her kadına bu operasyon uygulanabilmektedir.

Meme Estetiği Ameliyatlarında Hangi Cihazlar Kullanılıyor?

Meme estetiği operasyonlarında kullanılan cihazlar, operasyonun türüne göre değişmektedir. Meme büyütme işlemlerinde silikonlar, yağ enjeksiyonları ya da doku enjeksiyonları kullanılmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için de uygun cihazlar tercih edilmektedir. Göğüsleri küçültme ve büyütme işlemleri tamamlanınca, operasyon sonrası sutyenleri de kullanılmaktadır.

Cerrahi İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Meme estetiği ameliyatları arasında bulunan meme büyütmede, silikon, yağ enjeksiyonu, doku enjeksiyonu yöntemleri kullanılmaktadır. Meme büyütme operasyonlarında süre 1 ile 1 buçuk saat arasında değişmektedir. Küçültme operasyonları ise memenin boyutuna göre 4 ile 5 saat arasında değişebilmektedir. Göğüsleri küçültme operasyonları içine dikleştirme operasyonları da dahil edilmektedir. Bu da 1 ile 1 buçuk saat arasında değişmektedir. Jinekomasti operasyonları da duruma göre 1 ile 1 buçuk saat arasında değişmektedir.

Meme Küçültme <— için hemen tıklayın.