Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Gözaltı Morlukları Tedavisi

Gözaltı Morlukları Tedavisi; Gözaltı morlukları her yaştan insanın en çok yaşadığı sorunlardan biridir. Günümüzde kolay tedavi yöntemleri ile gözaltı morluklarından kurtulmak mümkündür. Lazerle gözaltı morlukları tedavisi belli araçlar ve seanslar ile yaşanan gözaltı morluğu şikâyetlerinin azaltılması ya da tamamen ortadan kaldırılması işlemidir.

Lazer Gözaltı Morlukları Tedavi Yöntemi

Gözaltı morluğu tedavisi, gözaltında pigmentasyon fazlalığı nedeni ile oluşan koyu görünümün azaltılması ya da yok edilmesi amacı ile yapılmaktadır. Tedavi sonucunda rahatsız eden koyu görünümden uzaklaşmak, daha dinç ve saplıklı bir görünüme ulaşmak mümkündür.

Gözaltı morlukları iki sebepten ötürü ortaya çıkmaktadır. İlk olarak genetik pigment hücrelerinin fazlalığı sebebiyle gözaltı morlukları oluşabilir. Morlukların oluşmasında bir diğer sebep ise gözaltında bulunan elastik lif ve kollajen dokusunun azlığı ve dolaşım bozukluğudur. Bu sebeplerle ortaya çıkan durumlarda gözaltı morluklarını tedavi yoluna gidilebilir. Ancak bunun dışında yaşın ilerlemesi ile birlikte vücuttaki diğer deriler gibi gözaltı derisi de daha da hızlı olarak incelir ve bu sebeple deri altındaki damarlar daha belirgin olarak mor bir görünüm oluşmasına sebep olur. Ayrıca düzensiz beslenme, zararlı alışkanlıklar ve sürekli yetersiz uyku gibi durumlarda da gözaltı morlukları oluşur ve dolayısıyla tedavi gereksinimi duyulur.

CO2 fraksiyonel lazer yöntemi gözaltı morluklar tedavisi yöntemlerinden birisidir. Belli durumlar hariç isteyen herkese uygulanabilmektedir. CO2 fraksiyonel lazer ile gözaltı morluğu tedavisini yapılabilmesi için kişinin hamile olmaması, son 6 ay içinde sivilce tedavisi için kullanılan istoretinoin isimli ilacı kullanmamış olması ve bölgede açık bir yara ya da enfeksiyonun var olmaması gerekir. Gözaltı morluğu tedavisi için geliştirilmiş diğer bir yöntem olan Q switched ND YAG lazer yönteminin uygulanabilmesi için de kişinin gençlik dönemini tamamlamış olması, hamile olmaması ve ağır deri hastalıkları tedavisi için ilaç kullanmıyor olması gerekmektedir. Bu durumların dışında isteyen her insan gözaltı morlukları için tedavi yoluna gidebilir.

İlginizi Çekebilir  Lazer Epilasyon

Gözaltı morluklarının tedavisinde CO2 fraksiyonel lazer cihazları ile Q Switched ND YAG lazer cihazları kullanılmaktadır. Fraksiyonel lazer cihazları ile gerçekleştirilen tedavide gözaltındaki morlukların rengi açılır ve deri altındaki bağ dokusu zenginleştirilir.

Q Switched ND YAG lazer cihazlarının kullanıldığı tedavide ise hem cilt tonu açılır hem de cilt altındaki damar ağı azalır.

Lazer gözaltı morlukları tedavisi süresi

Lazerle gözaltı morlukları tedavisi süresi kullanılacak olan 2 yöntemde de hastanın hazırlanması da dâhil olmak üzere yaklaşık olarak 5 ila 15 dakika arasında değişmektedir. Yine sayısı gözaltı morluğu şikâyetinin derecesine göre belirlenecek olan belli seanslar sonunda, gözaltı morluğu şikâyetinden tamamen kurtulmak mümkündür. Göz altı ışık dolgusu oldukça etkili yöntemler deneyimli hekimin ellerinde hastaya çok başarılı ve uzun etkili sonuçlar sağlamakta ve göz altı morluklarından kurtulan hastalar daha canlı ve enerjik bakışlara sahip olmaktadır.