Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalça Estetiği

Kalça Estetiği, bireylerin ve özellikle kadınların popolarını büyütmek, kaldırmak ya da dikleştirmek adına uyguladıkları estetik müdahaleler olarak adlandırılabilmektedir. Genel olarak popolarının görüntüsünden rahatsız olan bireylerin, popolarını dikleştirmek ya da dolgunlaştırmak amacıyla uyguladıkları kalça estetiği operasyonları, kişinin kendini daha iyi hissetmesine de yardımcı olmaktadır. Popo ve kalça ölçüleri vücutları ile orantısız olan bireylerin de tercih ettikleri bir işlem olan kalça estetiğinde, bireylerin ihtiyaçlarına göre ameliyatlı ya da ameliyatsız birbirinden farklı teknikler kullanılmaktadır.

Kalça estetiği ameliyatı herhangi bir sağlık problemi değil de bir estetik müdahale olarak adlandırılabilmektedir. Bu noktada ise bu tarz bir işlem bireylerin kendilerini daha iyi hissetmeleri adına yapılmaktadır. Bazı kazalar ya da ani müdahaleler gibi aşırı durumların dışında, genel olarak bireyler kalçalarını ya da popolarını daha dik ve yuvarlak bir görüntü haline getirmek adına uygulatmaktadırlar.

Vücuttaki görüntünün orantısızlığından şikayet eden bireylerin daha fazla uygulatmayı tercih ettiği kalça estetiğinde, en çok uygulanan işlemler popo büyütme ve kaldırma işlemleri olarak bilinmektedir. Zaman içerisinde alınan kilodan ya da aşırı zayıflıktan kaynaklanan poponun içeri doğru gözükmesi ya da zayıflaması sonrası poponun sarkması gibi durumlarda uygulanan belirtilen işlem, bireyin daha sonrasında son derece fit bir görüntüye kavuşmasına da yardımcı olmaktadır.

Öncelikli olarak kalça estetiği operasyonları, ciddi bir sağlık problemi olmadığı ve yalnızca estetik bir müdahale olduğu için, bu operasyonu yaptırmak isteyen tüm bireylere uygulanmaktadır. Ancak bu noktada belirli bir yaş limiti belirlenmektedir.

Vücut ölçülerinin tam olarak oturması ve vücudun gelişimini tamamlamasından sonra yapılması önerilen bu tür operasyonlardan, popo ve kalça görüntüsünden rahatsız olan tüm bireyler yararlanabilmektedir. Zayıflıktan şikayet eden ve bir türlü kilo alamadığını, popo görüntüsünün belirgin olmadığını belirten hanımlar ile hızlı kilo verilmesinden sonra popolarının düşük gözüktüğünü belirten hanımlar ve genetik özelliklerden dolayı poposunun görüntüsünden rahatsız olan, popolarının oldukça fazla yağlı olduğunu belirten pek çok birey bu tarz bir estetik işlemi yaptırabilmektedirler.

İlginizi Çekebilir  Kol Germe Ameliyatı

Kalça estetiği ameliyatları genel olarak ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu noktada ise bireyler eğer ki ameliyatlı operasyonları tercih ediyorlarsa, silikon popo protezi işlemi sıklıkla kullanılmaktadır. Bu işlem ise vakumlu ve kilitli büyük enjektör cihazları ile sağlanmaktadır.

Poponun her iki tarafına da oturtulan protezler ile bireylerin popoları daha kalkık ve dolgulu hale getirilmektedir. Günümüzde bu tür işlemleri kadınlar olduğu kadar erkeklerde tercih etmektedir. ameliyatsız uygulanan işlemde ise popoya yağ dokusu enjekte edilmektedir. Bu işlem sırasında ise, büyük enjektör cihazlarından yararlanılmaktadır. Yağ enjektesi, popo protezleri kadar kalıcı olmamak ile birlikte yaklaşık 2 yıl içerisinde etkilerini kaybetmektedirler.

Kalça estetiği cerrahi işlem süresi yaklaşık olarak 1 ile 4 saat arasında ifade edilmektedir. Cerrahi işlemin süresi, ameliyatı gerçekleştiren doktora göre değişiklik gösterebilmektedir. Cerrahi işlem uygulandıktan bir ya da iki ay sonra birey tüm rahatsızlığını atlatmaktadır. Aynı zamanda popo da açılan yara izleri tanga giyse dahil belli olmayacak şekilde ayarlanmakta ve asla kötü bir görüntü ortaya çıkarılmamaktadır. Cerrahi işlem süresine dair doktor daha öncesinden hastasını bilgilendirmektedir. Yağ enjekte işlemlerinde ise doktorun uygulama şekline göre uygulanan cerrahi işlemin süresi yaklaşık 1 ya da 2 saat arasına düşürülebilmektedir.