Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çil Tedavisi

Çil Tedavisi; Genellikle çok açık tenli, sıcak iklimlerde yaşayan ve sürekli güneş ışınlarına maruz kalan insanların yaşadığı bir sorun olan çil problemi Q Switch Nd YAG lazer yöntemi ile çözülebilmektedir. Çok daha az risk taşıyan etkili yöntem dermamelan ve cosmelan maskedir. Uzman ve deneyimli ellerde leke bırakma riski minimum, etkili güvenilir, zararsız ve uzun süre kalıcı etkiye sahip yöntemdir.

Lazer Çil Tedavisi

Lazer çil tedavisi deri altında bulunan melanosit adlı renk üretici hücrelerin salgıladığı ve deriye rengini veren melanin maddesinin güneş ışınları sebebiyle aşırı derece salgılanması sonucu ortaya çıkan ve çil adı verilen cilt lekelerinin, lazer ışınları yardımı ile tedavi edilmesine verilen isimdir.

Bilindiği gibi genetik faktörler ile çil adı verilen lekelere sahip olmak durumunda rahatsız edici görüntüden kurtulmak için lazer yöntemine başvurulabilmektedir. Ancak çiller yalnızca genetik faktörler ile oluşan lekeler değillerdir. Özellikle güneş ışınları sebebi ile oluşmuş çillerin tedavisi için de bu yöntem kullanılmaktadır.

Yöntem ağırlıklı olarak yüz bölgesinde kullanılmakla birlikte vücutta bulunan tüm çilleri tedavi etmek amacıyla da kullanılabilmektedir. Bu yöntem genel olarak her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilmektedir. Ancak uygulama esnasında kişinin, uygulamanın yapılacağı bölgede açık yara ve enfeksiyona, mantar, uçuk gibi hastalıklara sahip olmaması ve geçmişinde cilt kanseri hikâyesine sahip olmaması gerekmektedir. Bu özellikleri bulunmadığı her yaştan insan uygulamayı yaptırabilmektedir.

Lazer çil tedavisi Q Switched Nd YAG adı verilen ve lazer ısısı ile bölgede ısı enerjisi ile tahribat yaratarak, sonrasında bölgenin kendisini iyileştirmesini saplayan ve dolayısıyla çileri yok eden bir cihaz kullanılmaktadır. Q Switched Nd YAG lazer cihazı çillerin bulunduğu bölgeyi yüksek sıcaklık ile deforme etme mantığıyla çalışmaktadır. Cihaz bu deformasyonu lazer ışınları ile yapmaktadır. Lazer ışını ile bölgenin bozulması sonucunda cilt kendini savunmaya geçerek yeni hücreler üretir ve dolayısıyla bölgede bulunan çil gibi lekeler de ortadan kalkmış olur.

İlginizi Çekebilir  Cilt Yenileme

 İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Q Switched Nd YAG lazer ile gerçekleştirilen lazer çil tedavisi operasyonu 10 ila 15 dakika arasında gerçekleşmektedir. İlk seans öncesi cildi taramak ve uygulamanın yapılacağı bölgeyi tanımak açısından işlem biraz daha uzun sürebilmektedir. Lazer çil tedavisi 10-15 dakikalık, aralarında yaklaşık olarak 1-3 haftalık boşluk bulunan seanslarla gerçekleşmekte ve işlem 4-5 seans sonrasın büyük ölçüde tamamlanmaktadır. Ankara’da çil tedavisi fiyatları işlemin yapılış şekline göre farklılıklar göstereceği bilinmelidir.