Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı; Yaşın ilerlemesi kaşların düşmesine sebep olabilmekte, yer çekimi etkisi ile ve göz kapağına uygulanan baskı ile kişinin bakışları yorgun ve üzgün bir hal alabilmektedir. Kaşların çeşitli yöntemlerle eski görünüme kavuşması için kaldırılması ise kaş kaldırma yöntemleridir. Ameliyatla yapılan yöntem de kaş kaldırma ameliyatı olarak adlandırılmaktadır.

Düşük kaşlar, beraberinde yorgun ve asabi bakışları da getirir, kişinin fiziksel görünümünü olumsuz etkiler. Bu durumdan şikayetçi olan, aynı zamanda kaşı ile gözü arasında dar bir mesafe bulunan veya bu mesafesi sonradan daralan, alnında, kaş çevresinde meydana gelen çizgilerden rahatsız olan kişiler, kaş kaldırma yöntemlerine başvurabilirler.

Uygulama sonrasında kişinin bakışları canlılık ve dinamizm kazanır, yüzde, göz ve alın çevresinde oluşan kırışıklıklar azalır, kişi genç bir görüntü elde eder. Daha genç hastalarda, kaş kaldırmanın etkileri de daha çok hissedilir ve daha etkili sonuçlar oluşur. Yaş ilerledikçe sarkma ve çizgiler artacağı, derinleşeceği için ek uygulamalara da ihtiyaç duyulabilir. Kaş kaldırma, yüz germe veya göz kapağı ameliyatları ile de desteklenebilir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

İple asma yöntemi ve endoskopik cerrahi yöntemi, kaş kaldırmada kullanılan en etkin yöntemlerdendir. Endoskopik kaş kaldırmada, işlem kapalı olarak, deri altından 3 milimetre boyutlarındaki teleskoplar yardımı ile uygulanır. Teleskoplar, küçük kesilerle içeri sokulur, böylelikle de ekrandan düşük kaşa sebep olan dokular tespit edilir ve düzelme sağlanır. Böylece kaşlara doğal bir şekil verilir, uygulama oldukça basittir. Ayrıca bu yöntem, alındaki gerginliklere, migren ağrılarına da iyi gelebilmektedir.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatı, genel anestezi eşliğinde uygulanır. Kesikler, endoskopik yöntemde olduğu gibi saç sınırlarından açılır. Kaşlar kaldırıldıktan sonra dikiş atılır ve sabitlenirler. Kaş kaldırma ameliyatı, yaklaşık olarak 1 saatte biter. Sonrasındaki 1 haftada şişlik ve morlukların iyileşmesi de tamamlanır. Askı ile kaş kaldırma yöntemi de en sık tercih edilen, ancak etkileri ameliyatlı yönteme göre daha kısa süre devam eden bir işlemdir. Saç sınırından girilme koşulu ile kaşlar kaldırılır, istenilen şekil verilir.

İlginizi Çekebilir  Ankara Yüz Estetiği

Alında oluşan kırışıklıklar da giderilir. 9 ile 20 ay arasında etkisi süren yöntem görünür iz ve dikiş barındırmaz. Uygulanacak en doğru yöntem ise doktor tarafından belirlenir. Kaş kaldırma işlemi yapılırken, hastanın doğal görüntüsü korunmalı, kişiyi bambaşka bir çehreye bürüyecek kadar işlem yapılmamalıdır. Aksi halde kişiyi olduğundan daha asabi gösterme riski de doğmaktadır. Bu anlamda işinde uzman doktorlarla çalışmak, hastaya avantaj sağlayacaktır.