Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu özellikle kadınların, dudak kalınlaştırma ve büyütmek adına uygulattıkları estetik cerrahi bir işlem olarak bilinmektedir. Alt ve üst dudağın daha kalın ve dolgun gözükmesi adına yapılan işlem sağlık problemi değil de estetik müdahale olarak adlandırılabilmektedir. Son derece kolay ve pratik bir işlem olan dudak dolgusunda, bireylerin isteklerine göre birbirinden farklı yöntemler kullanılabildiği gibi venüs, afrodit, eros ve dudak sanatı gibi birbirinden farklı türleri bulunmaktadır.

Dolgu işlemi yapılmadan önce bireye en ideal olan dudak seçilmekte ve işleme o şekilde devam edilmektedir. Deneyimli ve uzun yıllardır binlerce kez bu uygulamayı yapan bir hekim tarafından kişiye özel tasarlanan dudak dolgusu estetik olarak doğal, iddialı, yapıldığı anlaşılmayan, ördek dudak dolgusu olmayan, çekici ve güzel etkiyi kalıcı olarak sağlar.

Dudak Dolgusu ile Dolgunlaştırma

Dudak dolgusu kişilerin kendilerini daha iyi hissetmeleri ve aynalar ile barışmaları adına yapılmaktadır. Bazı durumlarda herhangi bir kaza ya da doğuştan gelen bir problem nedeniyle dudak dolgusu işlemi uygulatan bireyler de bulunabildiği gibi genel olarak bu tarz işlemler estetik güzel bir görüntü yaratılması adına oluşturulmaktadır. Bireylerin kendine güvenlerini arttırmak, dudak çevresindeki mimik çizgilerinin ve kırışıklık görünümünü de azaltmak amacıyla dudak dolgusu işlemi uygulanabilmektedir.

İnce ve hacimsiz dudaklara sahip bireylerin dudaklarına dolgu uygulaması ile dudaklar dolgunlaştırılarak estetik olarak daha kalın ve belirgin kalın dudaklara sahip olunabilir.

Dudak çizgileri yok denecek kadar az olan bireylerin tercih ettiği dudak dolgusu, beraberinde bazı değişimleri de getirmektedir.

Dudak Kalınlaştırma

Dudak dolgusu bireylerin estetik açıdan rahatsız ettikleri durumlarda yapılmaktadır. Belirtilen konuda en uzman kesim estetik cerrahi uzmanları olarak bilinmektedir. Güzellik uzmanlarının ya da güzellik bakım yerlerinde çalışan bireylerin uygulayamayacağı dudak dolgusu, basit bir işlem gibi gözükse de şeker hastalarında ya da sigara için bireylerde operasyon sırasında bazı negatif durumların gelişmesine neden olabildiği için, doktor kontrolünde ameliyat yapılmasında fayda bulunmaktadır. kendilerini hem daha güzel hem de daha iyi hissetmek isteyen, dudak görüntüsünden memnun olmayan bireylerin uygulattı dudak dolgusu işlemleri konusunda en iyi estetik cerrahın bulunması, uygulanan işleminde hem profesyonel gözükmesine yardımcı olmakta hem de uzun süre kullanılabilmesine zemin hazırlamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Işık Dolgusu

Dudak dolgusu işlemlerinde öncelikli kullanılan ürün dolgu malzemesi olarak da bilinmektedir. Bazı durumlarda ise implant da kullanılabilmektedir. Dolgu işlemi sırasında kullanılan cihazlar ise yapılan işleme göre değişiklik gösterebildiği gibi genel olarak dolgu enjeksiyonları kullanılmaktadır. ameliyat izi değil de enjeksiyon yöntemi ile dudak büyütme işlemleri kullanıldığı için genel olarak kullanılan cihazlar dermal enjeksiyon cihazları olarak da adlandırılabilmektedir. Bazı implant uygulanacak durumlarda ise operasyon kesikleri açılabilmektedir.

Kullanılan dolgu maddeleri ise genel olarak sentetik maddeler, bakteri fermasyonları, kalıcı ya da geçici dolgular ve otolog implantlar olarak belirtilmektedir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan dolgu maddeleri arasında ise hyalünorik asitler yer almaktadır. Belirtilen bu asit türü genç bireylerde kendiliğinden dolgunluk ve ıslak bir görüntü oluşturulmaktadır.

Uygulamada kullanılan hyalünorik asitler, diğer dolgu maddelerine göre dudağın esnekliğini de arttırmaktadır. Hastanın yüz ve dudak oranlarına göre uygulanan madde ve cerrahi yöntem değişiklik gösterebilmektedir.

Uygulamada hastanın istek ve önerileri doğrultusunda hekim de önerilerde bulunur ve işlem sürerken ayna ve fotoğrafik inceleme ile sürpriz sonuçların oluşmasının önüne geçilir.

Dudak dolguları, küçük ameliyatsız estetik uygulamalar olarak da adlandırıldıkları için uygulanan işlem yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika arasında sürebilmektedir. Lokal anestezi ile uygulanan işlemde acı hissi oluşmaz. Kalıcılığı ortalama bir yıldır. Ankara Dudak dolgusu fiyatları ile kalınlaştırma işlemleri için forumlarımızdan sorularınızı sorabilirsiniz. Dudaklara yapılacak dolgunlaştırmaya göre değişecektir. İşlem sonrası dudak kalınlığı kişiden kişiye değişeceği için uygulama miktarı da farklı olacaktır.