Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Lazer Liposuction

Lazer Liposuction klasik yöntemden farklı olarak lazer ışınları ile parçalanarak bölgeden alınması işlemidir. İşlem bölgesel olarak vücuttan yağ hücrelerinin lazer desteği ile eriterek alınması dışından sıkılaşma da sağlamaktadır. Genellikle orantısız şekil bozukluklarının giderilmesi ve kişiye hayalini kurduğu daha ince vücut görünümünün verilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Ankara Lazer Liposuction Nedir?

Lazer liposuction yaptıracak olan kişilerin genellikle ortak problemi türlü diyet denemeleri ve spor yapmasına rağmen bölgesel olarak fazla yağ dokularından kurtulamama durumunu yaşamaktadır. Uygulamanın temel sebebi de bu durumdur. Bu durum kimi zaman genetik faktörlerle ortaya çıkmaktadır.

Kişinin basenleri bel bölgesi, bacakları ya da çene altı dediğimiz gıdı bölgesi gibi bölgeler aşırı yağlanmaya meyilli ve kilo verilmesi zor bölgeler olabilir. Böyle bir durumda uygulana diyet programı ve spor problemli bölgedeki yağları vücuttan uzaklaştırmak için yeterli olmamakta ve kişi bunun sonucunda büyük hayal kırıklığı yaşamaktadır.

Yapılacak işlem kişiye istediği vücut görünümünü vermeyi amaçlar. Ancak bu durum her zaman genetik yatkınlık yüzünden yaşanmamakta, hamilelik sonrası vücut değişimi ve yaşlanma sebebiyle de benzer problemler yaşayan oldukça fazla kişi bulunmaktadır.

Doğum sonrasın kilo verme evresinde bel ve karın bölgesinden kilo vermek oldukça zorlaşmaktadır. Aynı zamanda yaşlanma sonucunda vücudun beli bölgeleri kilo almaya yatkınlaşır, kilo verme esnasında vücudun diğer bölgelerine nazaran kişiyi daha çok zorlayabilmektedir. Bu durumda da uygulanacak olan yöntem lazer destekli liposakşın yöntemidir.

Belirtilen durumları yaşayan kişi lazer liposuction için uygun adaylardır. Uygulamanın yapılabilmesi için kişinin hamilelik ve emzirme süreci içinde olmaması, kanser, hemofili, karaciğer, böbrek rahatsızlıkları gibi risk taşımıyor olması ve aşırı kilolu olmaması gerekmektedir. Belli özelliklere sahip olan ve bölgesel kilo verme hizmeti almak isteyen tüm kişilere uygulanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  BodyTite

Vücut yağlarının lazerle eritilip çekilme işleminde, fiber kanüller yardımı ile bölgeye lazer ışınları göndererek yağ hücrelerini parçalama prensibi ile çalışan ve katı haldeki yağların sıvılaştırılmasını sağlayan lazer kullanılmaktadır.

Lazer liposuction operasyonu ne kadar sürer?

Genellikle tek seanslık bir operasyon olan uygulama süresi uygulama bölgesine göre değişmektedir. Eğer uygulama diz içleri, ayak bilekleri, çene altı denilen gıdı bölgesi gibi küçük alanlarda yapılıyorsa genel olarak 15 ile 20 dakika içerisinde sonuçlanmakta ancak işlem bel, bacak, basen gibi büyük alanlarda yapılıyorsa 45 dakika ile 1 saat içinde sonuçlanmaktadır.

Uygulama yapılacak bölgelere göre durum değişiklik gösterse de genellikle ortalama % 80 i aynı gün evine ve ertesi gün de işine dönebilmektedir. Korse minimum 10 gün kullanılmakta ve morluklar ilk bir ayda tamamen kaybolmaktadır.

Lazer Liposuction Çeşitleri

  1. Tek dalga boylu: Bu cihazdaki dalga boyu ile sadece yağ hücrelerini parçalayabiliriz. Katı haldeki yağ dokusunu sıvılaştırarak almamızı sağlar. Ciltteki fazlalığı sıkılaştırma üzerine etkisi bulunmamaktadır.
  2. İki dalga boyluİki farklı dalga boyunun biri yağları eritmek öbürü ise deriyi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Ciltteki sıkılaştırma etkisi %18-20 civarında gerçekleşir.
  3. Üç dalga boyluBir dalga boyu yağları eritmek için diğer iki dalga boyu da cildi sıkılaştırmak için işlevi görür. Bu cihazlarla elde edilecek cilt toparlaması %20-25 oranlarında gerçekleşir.

Değişik marka ve modellerde Lazer liposuction sistemleri olsa da fizik kuralları gereği yukarıda anlatıldığı gibi etki eder ve kişiler ciltte sıkılaşma ve toparlama etkilerini görmeye başlarlar.

Lazer destekli yağ aldırma operasyonu Ankara’da lazer liposuction fiyatları işlem yapılacak alan sayısı ve miktarına dayalı değişikliler göstereceğinden detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.