Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bölgesel incelme

Bölgesel İncelme, vücuttaki belli bölgelerde birikmiş olan yağların azaltılması amacıyla yapılan tüm işlemlere verilen isimdir. Vücut şekillendirme ameliyatları ile bölgesel zayıflama, vücutta yağ oranının fazla bulunduğu bölgelere yapılan cerrahi işlem sonucu yağ oranının azaltılması işlemidir.

Bölgesel zayıflama kişinin daha orantılı vücut hatlarına sahip olması ve kişiye rahatsız eden yağ görüntüsünün ortadan kaldırılması amacı ile yapılmaktadır.

Bölgesel incelmek için yapılan uygulama ve ameliyatları özellikle kişinin tüm diyet ve egzersiz çabalarına rağmen belli bölgelerdeki yağ dokusunun halen erimemesi durumlarında yapılmaktadır. Vücudun her bölgesi farklıdır ve genetik açıdan her bölüm eşit oranda kilo alacak ya da verecek diye bir durum yoktur. Bu sebeple kişi bacaklarında hızlı kilo verirken bel bölgesindeki yağlardan kurtulamıyor olabilir. Bu gibi durumlarda bölgesel incelme ameliyatları ve uygulamaları yapılmaktadır.

Bölgesel olarak yağ depolanması hamilelik sonrası süreçlerde ve yaşlanma ile birlikte daha fazla ortaya çıkmakta ve bu durumlarda da bölgesel olarak zayıflama sağlanmaktadır. Bu şikayetleri yaşayan tüm kadın ve erkekler bölgesel zayıflama uygulamaları için uygun adaylardır ancak uygulamaya bağlı olarak kimi zamanlarda uygulamanın sakıncalı olabileceği kişiler de olabilmektedir.

Bölgesel İncelme Uygulamaları

Çoğu zaman kişiler kilo verme egzersizleri ve diyetlerle istenilen görünüme ulaşamamaktadır. Bunu sebebi ise vücuttaki bölgelerde yağ ve kas oranlarının farklılık göstermesidir. Bu durumda bölgesel incelme ameliyatlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

BodyTite ile incelme cildin altındaki yağ dokusunun radyo frekansları yöntemi ile hızlı ve güçlü bir şekilde eritilmesidir.

Velashape ile incelme vakum ile hedef dokuda ısı arttırılması ve kızılötesi ışınlar ile uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin parçalanması işlemidir. Lipoliz yöntemi ise belli ilaçların bölgeye enjekte edilmesi ya da lazer lipoliz ile bölgedeki yağların eritilmesi işlemidir. Bir diğer bölgesel zayıflama yöntemi olan yağ aldırma ameliyatlarında ise yağlar cerrahi işlem ile eritilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Ankara Karın Germe

 ameliyatı hamile ve herhangi bir ciddi sağlık problemine sahip kişilere uygulanmamalıdır. Lipoliz uygulaması da hamile ve emziren kadınlara, ileri düzey diyabet hastalarına, kalp ve felç hastalığı yaşayanlara, kanser, hemofili, karaciğer ve böbrek hastalarına, enfeksiyon geçirenlere ve ilaç alerjisi olanlara uygulanmaz.

BodyTite ve Velashape uygulaması da tüm bunlara ek olarak son 3 ay içinde ameliyat olmuş hastalar için uygun değildir. Uygulamaya bağlı olarak sayılan profillerin dışında kalan ve bölgesel incelme sorunu yaşayan tüm hastalar istedikleri yöntem ile bu hizmeti alabilir.

Bölgesel incelme uygulamalarında yağ aldırma liposuction işlemini radyo frekanslarla kombine edip çalışma özelliğine sahip olan BodyTite, kızılötesi ışınları yardımı ile bölgedeki yağ dokularını parçalayan velashape ve soğuk lazer yöntemi ile yağları yok eden lipoliz cihazı kullanılmaktadır.

Vücut şekillendirme ameliyatlarında  işlem süresini uygulamanın yapılacağı bölge belirlemektedir.