Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Ucu Dolgusu

Çene Ucu Dolgusu için kullanılan doğu içeriği hyaluronik özellikteki cilt altına hatta bilhassa kemik dokusunun üzerine zerk edilecek kalın ve sert yapıdaki asit türevleridir. Hyaluronik asit vücut doğal yapısında zaten bulunan, estetik dolgular başta olmak üzere bütün dünyada tıp alanının en fazla kullandığı en güvenli dolgu içeriğidir.

Uygulama, mikronik incelikte özel uçlu kanüllerle cilt altına ve doku katmanına dolgunun enjekte edilmesidir. Bu şekilde son derece düzgün ve işlem sonrası genellikle morarma sorunu oluşturmayacak bir müdahale gerçekleştirilmiş olur. Kalsiyum içerikli radiesse hazır dolgusu ile deneyimli ellerde bir kaç dakikada kemiğe en çok benzeyen uzun süre kalıcı doğal sonuçlar elde edilir.

Çene yüzümüzün alt kısmında bulunan tek kemik hareketli ektir. Yüz bütünlüğümüzü sağlayan önden ve yandan görünümüyle estetiğimizi tamamlayan parçadır.

Çene Ucu Dolgusu ile Dolgunlaştırma Uygulaması

Çene ucu genellikle ihmal edilen ama görsel açıdan hep ön planda olan noktalardan biridir. Çene ucu dolgusu çenenin normalden geride olduğu hacim sorunu durumunun yanı sıra, çene ucunda çalışan kas yapının istemsiz oluşturduğu bükümlerle meydana gelen kırışıklık görüntüsüne müdahale eden uygulamadır.

Çeneyi bütün olarak ele aldığımızda çene dolgusu, hacim sorunu, asimetri ve profil görünümünü düzeltmeyi hedeflemektedir. Yüzdeki kas yapısının oluşturduğu kırışıklık ve bükümlenmelerin meydana getirdiği izler ve hacim eksikliği çene bölgesinde dolgu yapma gereksinimini doğurur. Tam çene ucunda kas hareketi ile oluşan, çiğnerken, gülerken, konuşurken daha da belirginleşen ve zamanla kalıcılaşan kırışıklık ve düzensiz çukurlaşmaları gidermek için çene ucuna özel bir dolgu yapılır.

Çene ucu dolgusu genellikle yüzün diğer bölgeleri ile kombine edilerek uygulanmaktadır. Estetik gereksinimle yapılan bu dolgu işlemi 18 yaşını geçmiş ve kalp rahatsızlığı, hamilelik gibi herhangi bir engelleyici sağlık sorunu olmayan herkese yapılabilir.

İlginizi Çekebilir  Işık Dolgusu

Çene Ucu Dolgusu Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Çene ucu dolgusu işlemi için alanın uyuşturulması zorunludur. Uygulamadan yarım saat kadar önce lokal anestetik etkili krem kullanılır. Streç filmle uygulama yapılacak yüzey kapatılırsa uyuşma etkisi artar. Kanülün giriş noktasına enjeksiyon ile lokal anestezi de uygulanabilir. Buz uygulaması hem rahatlamayı hem de işlem sonrası morarma olasılığını azaltır.

Uygulama dakikalarla ifade edilebilecek çok kısa bir seanstan ibarettir. Uygulama sonrası çok hafif bir kızarıklık ve şişlik görülebilir. Bu durum birkaç saat içinde geçer. Yine bir iki gün ödem sonlanana dek daha net hatlar görünebilir. Üçüncü, dördüncü günün sonunda yüzdeki olumlu sonuç artık ortaya çıkmaya başlar.

Uygulamadan 15-20 gün sonra kontrol ve gerekirse rötuş için tekrar doktora gidilir. Bu süreçten sonra artık sonuç iyice oluşmuş demektir. Hastanın yapısal durumuna göre işlem 3 aylık, 6 aylık ve yıllık periyotlarla tekrarlanabilir. Hyaluronik asit türevleri vücudumuzun doğal yapısında bulunan içeriklerdir. Bu içerik bazı kombinasyonlarla dolgu olarak kullanıldığında kalıcılığı 12 – 18 ay sürecektir.

Çene ucu dolgusu işleminin ardından 4 saat boyunca makyaj yapılamaz ve bir gün boyunca cilde asit içerikli hiçbir şey değmemelidir. Ağır spor yapılmamalı ve 1 hafta boyunca sıcak banyo, hamam, sauna ve spa gibi ortamlara girilmemelidir. Uygulama mutlaka uzman doktor eliyle yapılmalıdır. Ankara Çene ucu dolgusu fiyatları kişinin ihtiyacına göre belirlenmektedir. Detaylı bilgi için ön görüşme yapabilirsiniz.