Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Dekolte Tedavisi

Ameliyatsız Dekolte Tedavisi

Ameliyatsız Dekolte Tedavisi, yaşlanma ile birlikte dekolte bölgesinde oluşmuş olan kırışıklık, sarkma, ince çizgiler ve cildin incelmesi gibi sorunların cerrahi olmayan ulthera  ile düzeltilmesi işlemidir.

Yaşlanmaya bağlı olarak cilt dokusunda bozulmalar meydana gelir ve bu bozulmaların en çok görüldüğü bölgelerden birisi de dekolte bölgesidir. Bölgedeki bozulmalar ve sarkmalar bazı cerrahi olmayan yöntemler ile iyileştirilebilir.

Dekolte bölgesinde sarkma, kırışıklık ve incelme durumlarında ameliyatsız dekolte tedavisi yapılmaktadır. Yaşlandıkça derinin elastikiyetinin kaybolması sebebiyle dekolte bölgesinde de meydana gelen bozulmalar ve sarkmalar gibi durumların ortaya çıkması sonucu cerrahi işlem olmadan dekolte tedavisi ihtiyacı doğmuştur.

Aynı zamanda dekolte bölgesindeki deformasyonlar güneş ışınlarının zararlı etkileri ya da hamilelik gibi sebepler ile de oluşabilir ve bu durumlarda da ameliyatsız dekolte tedavisi yöntemi uygulanabilir. Ayrıca bu uygulama dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkma problemlerinden şikayetçi olan ancak, anesteziden ve ameliyat olmaktan çekinen hastalar olması durumunda da sıklıkla uygulanan ve cerrahi olmayan alternatiftir.

Ameliyatsız dekolte tedavisinde kullanılan ultherapy yöntemi 35-40 yaşlarından sonra talep görmektedir ve 35-60 yaş arası kişilere uygulanabilmektedir. Çok ileri yaşlarda uygulamanın etkisi 35-40 yaşlara göre daha sınırlı olabilmektedir. Diğer yöntem olan velashape yöntemi ise, hamile, uygulama bölgesinde enfeksiyon taşıyan, kalp düzenleyici, ışığa duyarlı ilaçlar kullanan, kan pıhtılaşması ve damar tıkanıklığı sorunları yaşayan, anti-eflamatuar ilaçlar kullanan kişiler hariç talep eden herkese uygulanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Dermapen