Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Çevresi Dolgu Uygulaması

Göz Çevresi Dolgu Uygulaması; Vücudun her dokusunda yer alarak yaşam faaliyetlerinin bir düzen içinde çalışmasını sağlayan hyalüronik asitler günümüzde göz çevresindeki yaşlanma etkilerinin ortadan kaldırılması için dolgu malzemesi olarak kullanılıyor. Su tutması ve nemlendirme özelliği bulunduğu için göz çevresi kırışıklıklarının ve aşağı doğru sarkmalarının önüne geçebilen hyalüronik asit destekli dolgu malzemesi uygulamalarına Göz altı Işık Dolgusu adı da veriliyor.

Kollajen liflerin bakımına ve oluşumuna da yardımcı olan hyalüronik asitler, göz çevresindeki dokuların zaman içinde iyileşerek gençleşmesine de neden oluyor. Göz çevresindeki koyu halkalar çökmeler kişinin toplum içinde yanlış algılanmasına yol açtığından; hem özel hem sosyal hem de iş hayatında olumsuz algı etkileri yaptığından çok önemlidir.Ancak göz altı ışık dolgusu ile bu durum dakikalar içinde düzeltilebiliniyor.

Göz Çevresi Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır

İnce uçlu kanüller yardımı ile ufak dokunuşlar ile hazırlanan hyalüronik asit destekli dolgu malzemesi göz çevresine enjekte edilir. Estetik cerrahın uygun gördüğü yoğunlukta ve biçimde deri altına enjekte edilen dolgu malzemesi uygulamasının ardından temizlenerek işlem tamamlanmış olur. Operasyon sonrasında deri altında elastik ve kollajen yapının hyalüronik asitlerin desteği ile harekete geçmesi daha ilk haftalarda bile göz çevresindeki ışıltıyı ve farklılığı gözler önüne serer.

Göz Çevresi Dolgu Kimlerler yaptırabilir Zararları Varmıdır?

15-20 dakikayı bulan hyalüronik asit destekli göz çevresi dolgu işlemi, kırışıklıklarından ve göz çevresindeki deformasyondan rahatsızlık duyan herkes yaptırabilir.Vücut gelişimini tamamlamış her erkek ve kadının yaptırabileciği bu uygulama sadece hamile bayanlara ve emziren annelere önerilmez. Hyalüronik asit destekli göz çevresi dolgu uygulaması etkisi çoğunlukla 9-12 ay devam eder. Hastanın yaşam şartları genetik özellikleri ve bakımını sayarsak bu süre daha uzayabildiği gibi daha da aşağı çekilebilir.

İlginizi Çekebilir  Kaş Arası Dolgu

Göz çevrenizin eskisi gibi genç ve diri görünmesi için yapılan ufak müdahaleler üst göz kapak ve alt göz kapağının yanında gözaltı oluğu ve kaz ayağı çizgilerini kapsar.Profesyonel ellerde yapılan uygulamalarla doğal bir görünümün altında yıllar öncesine dönerek gençleşmenize yardımcı olacak olan hyalüronik asit aynı zamanda göz cevresindeki renk değişimlerini de ortadan kaldırıyor. Ankara’da göz çevresindeki estetik sorunların dolgu uygulamaları ile tedavisi ve fiyatlarını hakkında detayları öğrenmek için bizimle formlarımızdan iletişim kurabilirsiniz.