Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Selülit Tedavisi

Selülit tedavisi; Cilt altında yüksek miktarda düzensiz yağ birikmesi sonucu oluşan, ekseriyetle kol,  bacak ve kalçada görülen, portakal yüzeyi gibi bir görünüm oluşturan lokal kan dolaşım bozukluğu sorununu ortadan kaldırmaya yönelik yapılan uygulamalardandır.

Selülitli bölgede kan dolaşımı yavaş olduğundan damar yapılarından doku sıvısı sızacaktır. Vücut karşı reaksiyon göstererek bu sıvıyı bağ dokusu ile sarar. Zamanla dokunun etrafında düzensiz yağın daha fazla birikmesiyle portakal görünümlü selülit yapı belirginleşir.

Selülit yapı 3 aşama olarak belirlenir.

  1. Dışardan belli olmayan ancak parmakla baskı uygulandığında belirginleşen selülittir.
  2. Dışardan da görünen ama çok belirgin olmayan selülit yapılardır.
  3. Çok belirgin görünür ayrıca ağrı da yapar.

Selülit tedavileri hem sağlık hem estetik açıdan bu düzensiz dokulara müdahale edilmesi gerekebilir. Velashape, Fraksiyonel (Çok noktalı) radyo frekans tedavisi, BodyTite, SeluTite RF gibi farklı yöntemler ayrı ayrı ya da kombine kullanılarak tedavi uygulanır.

Uygulamalar ile sorunlu dokulara müdahale edilerek lokal kan dolaşımı sorunlarının aşılması amaçlanır. Estetik görünümün de düzelmesi için yapılan işlemler, sorunlu doku bölgelerinde yalnızca görsel amaçla değil, sağlıklı kan dolaşımının yeniden oluşması ve derinin nefes alması için önemlidir.

Selülit tedavisi yaş sınırı ve cinsiyet ayrımı olmaksızın yapılabilmektedir. Ancak yöntemlerin bazıları için hamilelik, kalp, damar, böbrek sorunları, farklı rahatsızlıklardan tedavi görmek ve ilaç, ağrı kesici kullanımı gibi engel faktörler dikkate alınmalı, olası geçmiş, bütün netliği ile uzman doktora aktarılmalıdır. Bu bilgiler çerçevesinde doktorun karar vereceği yöntem ve planla tedaviye başlanması gerekir.

Selülit Tedavi Yöntemleri

Farklı yöntemler farklı cihazların kullanımını gerektirmektedir.

Velashape selülit tedavisi ile Infrared, radyofrekans, mekanik masaj ve vakum  olmak üzere 4 farklı sistemi tek cihazda toplayan yöntem, selülit yapısında küçülmeye ve azalmaya yol açmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Altın İğne Tedavisi

Velashape ile radyo frekans, selülitli dokuyu 20 milimetre kadar derinlikte ısıtır. Vakumla kan dolaşımı artırılır ve ısının yayılımı ve etkisi artırılır. Son olarak uygulanan masaj sistemi ile de lenf drenajı oluşturulur. Uygulamanın seanslarının diyetle birlikte sürdürülmesi etkiyi artıracaktır.

Fraksiyonel (Çok noktalı) Radyo frekans selülit tedavisi ile Derin dokuya yönlendirilen enerji elastin ve collagen yapıları uyarır. Eş zamanlı olarak deri soyulması ile kırışıklıkları yumuşatır ve azaltır. Vücudun pek çok noktasında kullanılabilen bu cihaz ve yöntemde tam sonuçların alınabilmesi için 3 ile 6 ay kadar süre geçmesi gerekmektedir.

Fraksiyonel radyo frekans selülit tedavisi hamile ve yeni doğum yapmış emziren kadınlarda, çocuklarda, deri hastalığı ve dövmesi olanlarda, kalp ve damar sorunu yaşayanlarda, göz kapağı ters dönmüş olan hastalarda, deri kanseri hastalarında, tansiyon, karaciğer, böbrek, epilepsi gibi hastalıklarda, diyabet ve tiroit hastalıklarında doktor denetimi olmaksızın uygulanamaz.

BodyTite selülit tedavisi ile ameliyatla yapılan liposuction işlemini radyo frekans enerjisi ile sağlayan yöntemdir. Liposakşın sonrası yapılan cilt germe cerrahi müdahalesine gereksinimi azaltan, ameliyatla kalan izlerin bu yöntemde oluşmaması nedeniyle tercih oranı yükselen BodyTite, ciltte sıkılaşma gereksinimini önemli ölçüde sağlamaktadır.

Ultrason ve lazer sistemli liposuction selülit tedavisi dışında teknolojilerinin ardından gelen şimdilik teknolojinin geldiği son nokta olan yöntem BodyTite yöntemi Radyo frekans dalgası deri altında bulunan yağı homojen olarak ve daha güçlü eritilmektedir. Böylelikle daha yüksek oranda yağ vücuttan alınabilmekte ve eş zamanlı olarak cildin sıkılaşması da sağlanmaktadır.

Selülit Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

Selülit tedavisinde Seans süresini selülit aşaması ve miktarı belirlemektedir. Bu süre dakikalarla ifade edilebileceği gibi en fazla bir saat içinde tamamlanacak bir toplam uygulamayı içerebilir. Kısa bir dinlenme süresinden sonra günlük yaşama hemen dönülebilir.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Kol Germe

Selülit tedavisi uygulamaları cerrahi müdahale niteliğinde olmamakla beraber BodyTite gibi liposuction operasyonuyla kombine kullanılan yöntemlerin, mutlaka uzman doktor elinden gerçekleşmesini zorunlu kılmaktadır. Aksi takdirde pek çok sağlık ve estetik sorunla karşılaşma ihtimali olacaktır. Kişi, kendisi yöntem arayışından önce mutlaka uzman bir doktorla görüşmelidir. Süren farklı tedavi ve rahatsızlıklarının açık bilgisiyle birlikte, doğru yöntemin kendisi için ne olacağına, yine uzman doktorun karar vermesini sağlamalıdır. Ankara Selülit tedavisi fiyatları uygulanacak yönteme ve Tedavi edilecek selülitli bölgenin boyutuna göre farklılıklar gözetecektir. Bilgi almak ve sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.